Jump to content
broccolica

Može li privatna ovrha "dirati" račun poslovnog subjekta kojem sam ovlaštena osoba za zastupanje?

Preporučene objave

Poštovani,

Dobila sam rješenje o ovrsi općenito na imovini ovršenika. Radi se o privatnom dugu od nekoliko tisuća kuna.

U trenutku donošenja rješenja nisam zaposlena. Osoba sam ovlaštena za zastupanje jednog pravnog subjekta (Udruge) te račun iste glasi na moje ime. Može li ovrha "dirati" taj poslovni račun udruge, s obzirom da je to račun na kojem se ne nalazi moja imovina i s tog računa naplatiti ovršeni iznos?

Unaprijed zahvaljujem

Uređeno od broccolica
Dopuna informaija.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
Prije 4 minuta, Borbena7 je napisao:

Moglo bi se dogoditi da kod izravne naplate putem Fine bude namirivanja preko ovog računa, jer ste naveli da račun glasi na Vaše ime.

Isprike na pogrešnom izražavanju. Račun Udruge kao pravnog subjekta glasi na ime i OIB Udruge. Ja sam (jedini) zakonski zastupnik subjekta, te kartica žiro računa glasi na moje ime. Nisam u toj terminologiji baš previše pa sam se nespretno izrazila.

Hvala još jednom!

Podijeli ovu objavu

, broccolica je napisao:

Račun Udruge kao pravnog subjekta glasi na ime i OIB Udruge.

U tom slučaju Vaša dug nema nikakve veze sa računom udruge. Osnova za postupanje Fine je OIB ovršenika.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad