Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

leoness

imam li pravo postaviti antenu na zgradu??

Preporučene objave

pozdrav,trebam pomoc savjet,nema gdje nisam trazio i pitao nigdje ne mogu naci konkretnu informaciju a pitanje je
da li ja imam pravo postaviti satelitsku antenu na krov zgrade??,vlasnik stana sam...

 

konkretno sam narucio total tv da kad bi danas dosao majstor zbog polozaja nije mogao montirati satelit na balkon pa smo zvali predstavnika stanara da otvori krov da se postavi antena na sto je on rekao da to ne moze,da nek uzmem nesto drugo tipa max tv ili slicno,halo???

mene nije bilo doma tako da je to supruga sve s njim i majstorom da sam bio ja ne bi samo to tako proslo,stvar je sto ne mogu nigdje tocno pronaci koja su moja prava,citao sam i zakom o vlasnistvu i kucni red,sve je nesto nedoreceno,kao i sve u hrvatskoj
negdje pise da moram trazit dopustenje 51%stanara a negdje pise da ne moram nikoga nista pitati,da je moje pravo da imam pristup krovu i da ako nista ne mjenjam,nadogradujem,ne postavljam na dimnjak i ventilaciju,ne diram ZAS drugih stanara

 

unaprijed hvala

Uređeno od leoness

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

U biti Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima o tome govori samo u dijelu o vlasništvu posebnih dijelova nekretnine (etažnom vlasništvu) u čl.82

Suvlasnik na čijem je suvlasničkom dijelu uspostavljeno vlasništvo određenoga posebnoga dijela nekretnine ovlašten je, ne tražeći za to odobrenje od ostalih suvlasnika, u skladu s građevinskim propisima o svome trošku izvršiti prepravke u stanu ili drugoj samostalnoj prostoriji, uključujući i promjenu namjene, ako se pridržava sljedećih pravila:

...

- ako bi za promjenu bilo potrebno zadrijeti u zajedničke dijelove nekretnine, to je dopušteno samo ako je takva promjena uobičajena ili služi važnom interesu vlasnika posebnoga dijela, inače je svaki suvlasnik može zabraniti; ali ne može zabraniti postavljanje vodova za svjetlo, plin, energiju, vodu i telefon i sličnih uređaja, a ni postavljanje radijskih ili televizijskih antena, potrebnih prema stanju tehnike, ako nije moguć ili nije odobren priključak na postojeću antenu,...

Što bi značilo da ukoliko je uspostavljeno vlasništvo posebnih dijelova ne bi trebali ikoga išta pitati uz naravno ovo što ste naveli,

, leoness je napisao:

da ako nista ne mjenjam,nadogradujem,ne postavljam na dimnjak i ventilaciju,ne diram ZAS drugih stanara

 

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad




×