Jump to content

Raskid ugovora Tcom


13hrvoje

Preporučene objave

Pozdrav,

pred Božić 2018. godine Tcom je nazvao oca i ponudio mu opciju da dobije Maxtv kao pogodnost ukoliko produži ugovor koji je isticao. Brzina internet je u tom trenutku bila 26mb/s. Otac nakon pitanja da li će sve ostale usluge biti nepromijenjene, dobija odgovor da se ništa drugo neće promjeniti, samo da će dobiti maxtv. On pristaje, dobijamo maxtv i brzina pada na 10mb/s. Nakon dva mjeseca natezanja (dolazila su dva tehničara) dobijam informaciju da je propusnost linije 23,6mb/s, te da sam maxtv uzima 3-4mb/s, i da oni meni po zakonu nemogu uključiti paket od 20mb/s, jer eto nisu sigurni da ću moći imati 20, nego nešto manju brzinu, pa me ograničavaju na brzinu od 10mb/s -.- E sad pitanje, ukoliko ja želim raskinuti sve ugovore sa Tcomom i preći na drugog operatera, da li sam dužan platiti kakve penale, ukoliko im naravno vratim svu njihovu opremu od maxtva i adsla? U ugovoru jasno piše da su mi dužni dati tehnički najveću moguću brzinu, koja bi iznosila 19,6mb/s ako pretpostavimo da će maxtv povući 4mb u najgorem slučaju, a oni to ne pružaju 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija