Jump to content

Obrazlozenje ocevidnika


Wxodus0810

Preporučene objave

Lijepi pozdrav..Evo situacija je ovakva...s obzirkm da sam na porodiljnom i ovrsena..B2 sam placala preko uplatnice...i receno mi je u Fini dok B2 javi da je uplata izvrsena onda mi ostaje platiti jos kamate Fini...pa me interesira ako mi mozete objasniti ma Ocevidniku koje su to kamate..jer vidim da imaju naknade i kamate...Hvala 

Ako mozete zaokruziti...😊😊😊

20190204_104605.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kamate ne plaćate Fini već ovrhovoditelju. Fina ne može uredno obračunati kamate kada nema informaciju kada ste podmirivali dug, jer se kamate plaćaju od dospijeća do podmirenja. Tražite podatak od ovrhovoditelja kada će povući ovrhu sa Fine s obzirom da ona nema ažurirane podatke o Vašim uplatama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Kamate ne plaćate Fini već ovrhovoditelju. Fina ne može uredno obračunati kamate kada nema informaciju kada ste podmirivali dug, jer se kamate plaćaju od dospijeća do podmirenja. Tražite podatak od ovrhovoditelja kada će povući ovrhu sa Fine s obzirom da ona nema ažurirane podatke o Vašim uplatama.

Meni je rekla gospodja da nakon sto B2 povuce svoju ovrhu,da placam i njima naknadu...a te naknade koje je ona navela su ogromne..dok sam sve zbojila je 5000kn za godinu dana.😨😨😨

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Wxodus0810 je napisao:

receno mi je u Fini dok B2 javi da je uplata izvrsena onda mi ostaje platiti jos kamate Fini...

Ovo nije isto pitanje, jer se radi o posve različitim dugovanjima.

Prije 8 minuta, Wxodus0810 je napisao:

Meni je rekla gospodja da nakon sto B2 povuce svoju ovrhu,da placam i njima naknadu...

Troškovi na ime naknada trebaju biti zavedeni u Očevidnik, a računaju se za svaku ovrhu zasebno i prema visini duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I molila bi jos jedno pitanje ako moze...znaci dug koji stoji na Fini,a Ovrhovoditelj mu je B2 iznosi 5.500kn.Tj.bila je 3.500 pa narasla na 5.500kn

Medjutim,ja sam potpisala ugovor o cesiji i smanjili su dug na 3.113kn...i to je vraceno..ali preko uplatnice jer sam na porodiljnom...dok B2 javi Fini da je dug placen..onda se brise ta cifra od 5.500kn ili ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Wxodus0810 je napisao:

a sav taj dug je i trosak javnog biljeznika..ili bi oni naknadno jos se naplatili ? 

Javni bilježnik se ne naplaćuje preko Fine.

Prije 7 minuta, Wxodus0810 je napisao:

Gospodja meni zaokruzila i naknade i troskove da moram platiti...ali koliko se ja razumijem- to su troskovi Ovrhovoditelja...

Tako je, a gospođa na Fini može naplatiti samo ono što njena ustanova pruža tj. naknade za rad Fine. Troškovi ovrhovoditelja su njegova stvar i ovisi kako ste se dogovorili za otplatu glavnice i tih troškova.

Prije 4 minuta, Wxodus0810 je napisao:

Medjutim,ja sam potpisala ugovor o cesiji

Ne znam što ste potpisali, ali ugovor o cesiji niste mogli potpisati....

Prije 5 minuta, Wxodus0810 je napisao:

..dok B2 javi Fini da je dug placen..onda se brise ta cifra od 5.500kn ili ?

Ovisi kako ste se dogovorili, što morate podmiriti da bi se oni povukli u cijelosti sa Fine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, Wxodus0810 je napisao:

Morala bi bas pogledati ugovor..mozda sam se krivo izrazila...ali znam da je pisalo sa priznajem dug i da se sklapa sporazumni ugovor o placanju (dijela duga)

Cesija bi bila ugovor između postojećeg vjerovnika (cedent) i novog vjerovnika (cesionar) kojim postojeći vjerovnik ustupa tražbinu koje ima prema svom dužniku (cesusu) novom vjerovniku (cesionaru).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija