Jump to content

Ostavina - pošteni posjednik


Teta Jelka

Preporučene objave

Može li me netko savjetovati što mi je sada činiti. Naime, moji su se raditeljii razveli dok sam bila skroz mala, tako da oca nisam praktički nisam niti upoznala. Znam samo da je živio u stanu koji je naslijedio nakon smrti svoje majke. Znam i to da je prije moje majke imao još dvije supruge i majka misli da je imao još djece iz prijašnjih brakova, ali nezna ništa konkretno jer on o tome nikada nije htio s njom razgovarati. Njihovi bračni odnosi su se toliko poremetili da više nikada nakon rastave nisu imali kontakta. Pa tako niti ja jer nije niti tražio da me vidi. Prije dvije godine smo slučajno saznale da je on preminuo još koncem 2009. godine, i to jer je predstavnik stanara zgrade u kojoj je živio pokojni otac zvao majku da pita što je će biti sa tim stanom i neka pokušamo nešto riješiti. Možda je važno napomenuti to da je stan vanknjižno vlasništvo (problem je u papirima cijele zgrade). Ja sam kao nasljednik pokrenula prijedlog radi naknadno pronađene imovine. Bilo je ročište na sudu, objavljeno je u NN kako bi se javili još event. postojeći nasljednici (nije se nitko javio) i sada imam ponovno zakazano ročište. Zanima me ako ja prihvatim ostavinu, odnosno taj stan koji je u jako, jako lošem stanju, i ako ga uredim i možda prodam, može se li se naknadno netko javiti i tražiti svoj dio. Isto tako, postoji veliki dug za pričuvu i tko još zna za što. Zanima me zastara dugovanja i to ako se javi još netko naknadno da ima pravo na ostavinu dali ćemo zajedno dijeliti te troškove i zaostala dugovanja. Znam za onih 10 godina poštenog posjednika, ali zaista nebih uložila svoje novce pa to onda dijelila s nekim drugim i ostala bez dijela uloženih sredstava. Možda da čekam istek od tih 10 godina pa da tek onda počnem nešto uređivati kako bih bila sigurna da je to sada samo moje ? 

uređeno: od Teta Jelka
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija