Jump to content

Najam nekretnine


tinoxy

Preporučene objave

Poštovani tinoxy,

Ponešto znam o ovoj problematici, imam iskustva u radu jdoo (doo) i fizičkih osoba, vlasnika objekta koji se iznajmljuje jdoo (doo).

Nema pravne zapreke za znalce ali lako je otići u stranputicu prava i knjigovodstva.

Preporuka:

-sve što sa sadašnjim spoznajama mislite da je benefit radeći preko firme, može se riješiti i kao fizička osoba jednostavnije.

-fizička osoba može iznajmljivati do 20. kreveta i zaraditi do 299.999 kn izvan sustava PDV a trošak po krevetu (porez + boravišna pristojba) je cca 600 kn.

-sve to bez knjigovođe, bez otvaranja jdoo, posebno problematično zatvaranje jdoo, poslovođe, poslovnice i voditelja poslovnice.

Lijep pozdrav

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pretpostavljam da biste morali u ugovor o najmu unijeti odredbu da Vam najmodavac dopušta da za potrebe svog poslovanja izvršite nužne građevinske radove, i to... (popišite), u vrijednosti otprilike toj i toj, i onda račune od građevinskih radova knjižiti kao poslovni trošak, a uz prilog ugovora o najmu, drugačije zbilja ne znam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija