Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

DrAnte

Top lista pravnih poslova oko zemljišta

Preporučene objave

Zanima me kojim redoslijedom se rade pravni poslovi oko zemljišta. Primjerice, ja i stric smo naslijedili zemljište na kojem je kuća (mojih je 1/3 nasljedstva). Ja bi htio da kuća ide njemu skupa sa 2/3 zemlje, a meni da ide 1/3 zemlje pa da ja tamo gradim sebi novu kuću. Kuća nije legalizirana, a zemljište glasi na bivše vlasnike i tek treba obaviti ispravni postupak. Kojim redoslijedom se radi? Da li ide ovako:

1. Ispravni postupak

2. Parcelacija

3. Legalizacija kuće (koju obavlja stric jer će taj izgrađeni dio zemlje ići njemu)

Ili može ići i ovako:

1. Parcelacija

2. Ispravni postupak (radi se za obje novonastale parcele ili ga svatko sebi radi za vlastitu parcelu)

3. Legalizacija (radi je stric jer kuća ide njemu)

Ili najgora varijanta za mene:

1. Legalizacija kuće (da ja i stric moramo to obavljati i plaćati zajedno)

2. Ispravni postupak (za zajedničku parcelu)

3. Parcelacija

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad