Jump to content

OVRHA NA NEKRETNINI


marko245

Preporučene objave

Imam pitanje. Naime imamo ja i sestra zabilježbu na kući i zemljištu.Prvo od Štedno kreditne zadruge 80 000 kn, i privatnu zabilježbu 40 000 kn. To smo nasljedili zajedno sa kućom. U zemljišnjim knjigama, kuća nije upisana, nije legalizirana. A taj prvi kredit i zabilježba je samo na zemljištu. U pitanju je Zagreb, vrijednost kuće dosta premašuje iznos dugovanja. Koji je proces i kako dalje? Vrijednost kuće i zemljišta je cca 150 000 eura. I napomena, još postoji jedan suvlasnički dio, jedna šestina od polusestre koja nikada nije živjela sa nama. Niti ju poznajemo. Dosta zamršena situacija. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam da je postupak, prvo utvrđivanje vrijednosti nekretnine, ako je vrijednost puno veća od duga, dali oni mogu prodati, i za koju cijenu? Konkretno dug je 120 000 kn, a nekretnina vreijedi cca 150 000 eura? Kako idu ti omjeri dražbe.Dali postoji neka granica, omjer?

 

E da, i dali utječe to, što kuća nije upisana u zemljišne knjige?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
Prije 32 minuta, marko245 je napisao:

Prije dražbe, vjerojatno netko mora procijeniti vrijednost nekretnine? Tko to radi? 

I ako je vrijednost nekretnine cca 150 000 eura, dali oni mogu prodati nekretninu za 10 000 eura?

Provodi se građevinsko vještačenje po stalnom sudskom vještaku. Na prvoj dražbi nekretnina se ne može prodati ispod 4/5, a na drugoj ispod 3/5 utvrđene vrijednosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija