Jump to content
Nicola123

Poziv na dostavu očitovanja za Provedbu jednostavnog postupka stečaja potrošača

Preporučene objave

Pozdrav svima, molio bih Vas za savjet. Naime, oba roditelja su jučer dobili poziv potrošaču da dostavi očitovanje za provedbu jednostavnog postupka stečaja potrošača. Otac ima dug na fini 27.500 kn, a majka 13.000 kn. Imaju u posjedu novoizgradenu nekretninu na čijoj čestici gdje se nalazila stara kuća postoji hipoteka koju treba plaćati još 3 godine u mjesecnom iznosu od 2.500 kn. Placanje hipotekarnog kredita se vrsi redovito. U navedenom pozivu koji su poslali iz Fine stoje ukupni iznosi i broj dana koliko dug stoji na fini. Preko 3 godine stoji dug. Oba roditelja su u penziji te su im primanja zajedno oko 5000 kn te im od toga mjesecno uzimaju 2000 kn.  Otac takoder osim ovrha koje su na fini ima jos ovrha koje nisu dospjele na finu u jos tolikom iznosu. Radi se o hrt pretplati i ostalim rezijskim troskovima. Evo molim vas ovim putem da mi date savjet da li popuniti pitanja o nekretnini i pokrenuti postupak stecaja ili ne? I ako netko ima kakav savjet sto napraviti u takvoj situaciji? Hvala. Lp

Uređeno od Nicola123
Dodao sam informaciju

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio Simon23
      Molim vas ako mi možete pomoći, naime dudu mi je došla ovrha u iznosu od 13.000 kn od strane EOS Matrixa, dug je prodan od strane Hrvatskog Telekoma.
      Navodno su u pitanju 2 nova broja i 2 skupa uređaja. Dobili smo ugovor navodni od EOS Matrixa.
      Vidi se ime djelatnika tko je napravio ugovor, svi podaci na ugovoru od moga dide su krivi osim broja osobne i OIB-a.
      Međutim ono što je najstrašnije ima kopija didove osobne i njegov potpis.
      Dida kaze da nista nije potpisivao a prošlo je od sklapanja ugovora 1 godina i 3 mjeseca.
      Pitanje:
      1. Pokrenuti tužbu protiv djelatnika, moguće je da je krivotvoren potpis!?
      2. Što ako je stvarno didov potpis a krivi su podaci adrese? Jeli to znači da nema smisla tužiti tu osobu?
      3. Jeli sudu samo bitno da utvrdi jeli stvaran potpis ili ne. Pa na temelju toga može presuditi.
      4. Imala li pomoći ako je potpis stvaran? Jer djelatnik može reći ne sjećam se gospodina?

Hvala
      Simon

• objavio Nefertiti01
      Postovani molim Vas za adekvatan savjet.
      Naime majka mi je vlastitu tvrtku zatvorila,u trenutku zatvaranja ima 23 000 kn duga za mirovinska osiguranja,koja su se s kamatama popela na 178 000 kn. Postoji li mogucnost proglasenja osobnog stecaja ili drugog postupka kako bi se to sprjecilo ?
      Dalje moze li se na istoj nekretnini otvoriti obrt za iznajmljivanje ( pa da tako pokusamo otplatiti dug ?)?
      lp
      hvala ukoliko odgovorite
    • objavio tonjic
      Pozdrav,
      kolegici mi je jučer sjela ovrha na račun u iznosu od 384 kn.Danas je isla do fine vidjeti u cemu je problem.Izgleda da je neplacena kazna za voznju busom bez karte/pokaza iz 05/2015. bila razlog ovrhe.
      Iz razloga što nisam siguran jesam li i sam podmirio dugovanja (mislim da sam dobio sve skupa 2 kazne i mislim da sam ih obje platio - nisam siguran iz razloga jer sam studirao u ST,a kazne su došle na kućnu adresu u drugi grad te je majka to trebala podmirit) želio bih provjeriti jel imam dugovanja prema njima,te hoće li se pokrenuti ovršni postupak protiv mene.
      Zbog toga sam upravo zvao Promet Split,da ih pitam jel ima nekih dugovanja na moje ime.Teta na telefonu mi je na spomen ovrha rekla:"Ništa prije četvrtka,u četvrtak od 11 do 13 zovnite pa cemo vam moći reći.". Pitam zašto,samo zelim znati jel ima kakvih dugovanja na moje ima jer nisam siguran jesam li podmirio sve s obzirom da je puno vremena prošlo.Kaze teta:"Tako nam je naređeno,ništa prije četvrtka.".
      E sad,kolegica kolegice kaže da su krenili ovršavat sve po redu jer im navodno fali za novi bus(kruze price),a mene zanima koja ja prava imam u ovom slucaju.Imam osjecaj da je četvrtak neki rok dokad ce sve ovrhe biti pokrenute te ce biti kasno za spriječiti istu pa ce tada davat informacije ko je duzan i koliko.Imaju li oni pravo meni uskratiti informaciju koju sam trazio,ili mi je jedina opcija čekati do četvrtka kako su rekli?
      Hvala na informacijama

• objavio jednopitanje
      Pozdravljam,
      Zanima me dali postoji zakonska osnova da se makne iz zk. već upisana ovrha nad gospodarskom građevinom - upisana prije par godina na sve nekretnine i račune.
      U pitanju je mala staja na 2 etaže koja služi za držanje sijena te obavljanja poslova OPG-a?
      U ovršnom zakonu sam pročitao da se ne mogu ovršiti takve građevine pa me zanima što u ovo slučaju već postojeće?
      Hvala.
    • objavio Matilda2
      Pozdrav,
      u slučaju ovrhe na računu firme (zbog sitnih dugovanja po par sto kuna), a firma više neće poslovati te neće biti više priljeva sredstava, odgovara li direktor/vlasnik firme svojom imovinom/novčanim sredstvima? Odgovara li direktor svojom imovinom u slučaju da dođe do brisanja firme zbog blokade računa? Može li direktor ikad odgovarati svojom imovinom za dugovanje postojeće ili ugašene firme? Firma nema nikakve imovine, a dug je ukupno možda 2000 kn.

E.
  • Online korisnici