Jump to content
Spinn

Po kojoj osnovi je plaća Uprave FINA-e tajna?

Preporučene objave

Fina na upit o plaćama i ostalim naknadama svojih direktora odgovara da je to poslovna tajna.

Imaju li pravo oglasiti takav podatak tajnom i po kojoj osnovi?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

https://www.zakon.hr/z/1017/Zakon-o-zaštiti-neobjavljenih-informacija-s-tržišnom-vrijednosti

Ovaj zakon definira što je poslovna tajna, općenito govoreći. Po toj osnovi plaća nije poslovna tajna, jer ne udovoljava uvjetu da ima tržišnu vrijednost. Moguće je i da je plaća poslovna tajna ako je nekim aktom FINE definirano da je to poslovna tajna. Navodi li FINA po kojoj zakonskoj osnovi tvrdi da je to poslovna tajna?

Podijeli ovu objavu

Koliko znam, navode samo Odluku Uprave. A da malo bolje formuliram pitanje, ima li pravo Agencija osnovana od strane RH oglasiti takav podatak tajnom svojom odlukom?

I usput, zahvaljujem na linku, moram priznati, tek sam sad saznao za taj Zakon.

Podijeli ovu objavu

Odluka uprave onda jest osnova po kojoj je taj podatak proglašen poslovnom tajnom. Mogla bih se složiti s Vama da agencija koju osniva država, iako posluje na tržištu, ima drugačije obveze za svoje direktore i NO nego što bi to imalo u cijelosti privatno trgovačko društvo, ali moje mišljenje počiva isključivo na osjećaju i ne mogu se u tom stavu pozvati ni na kakve propise. Definitivno mislim da bi temeljem prava na pristup informacijama trebalo primjenom načela razmjernosti utvrditi postoji li pretežiti javni interes nad privatnim interesom da se takav podatak javno iznese.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Online korisnici

No members to show