Jump to content
amirko

zastara doprinosi

Preporučene objave

Dana 28.01.2019. godine od Općinskog državnog odvjetništva u dobila sam " Prijedlog za osiguranje" zbog dugovanja za doprinose od 2012. godine do 2018. godine.
Kako planiram podmiriti navedena dugovanja interesira me da li je nastupila zastara za doprinose iz 2012. godine.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Rješenje o uplati doprinosa mirovinsko i zdravstveno za 2012. godinu dobila sam u 2012. godini.

Prema mom mišljenju zastara je trebala početi teći sa 1.1.2013. godine i nastupila sa 1.1.2019. godine.

Da li sam u pravu ili ne ?

Podijeli ovu objavu

Možete prigovoriti zastari u tom dijelu, no evo što kaže Opći porezni zakon o tijeku zastare: zastara prava na naplatu poreza, kamata i troškova ovrhe počinje teći istekom godine u kojoj je porezni obveznik sam utvrdio poreznu obvezu ili istekom godine u kojoj je postalo izvršno rješenje kojim je porezno tijelo utvrdilo poreznu obvezu i kamate, odnosno istekom godine u kojoj je porezna obveza dospjela.

Ako ste rješenje o uplati doprinosa za mirovinsko i zdravstveno za 2012. godinu dobili u 2012. godini i postalo je izvršno u 2012. godini, onda ste u pravu, po mom mišljenju.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad