Jump to content

Kako do drugostupanjske komisije uživo??


beni

Preporučene objave

Prije 3 minuta, Sonny je napisao:

Poštovani,

Bio sam na plp i dobio 20% rvi, međutim drugostupanjsko povjerenstvo u Zagrebu dalo mi je manje od 20%. Ima li svrhe da se žalim na rješenje?

Zašto se ne bi žalio ? Nemaš što izgubiti.imaš li možda bolničko prije pristupanja na PLP ( da se imaš za što " uhvatiti" pri žalbi ) ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obvezno uloži žalbu na rješenje, jer, kako ti to navodi i poštovani buda2, ne možeš izgubiti ništa, a možeš dobiti puno, pogotovo što imaš osnove za žalbu tj. liječen si i u bolničkom tretmanu i u dnevnoj bolnici, iskreno, meni nije jasno kako su ti uopće, s obzirom na navedeno, mogli utvrditi invalidnost manju od 20%, kažem, obvezno uloži žalbu na to rješenje...

Sretno i drži se...!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Sonny je napisao:

Imam i bolničko i dnevnu.

To što imate bolničko i dnevno je veliki minus. U komisiji nema niti jednog psihijatra koji je propisivao lijekove i liječio oboljele od PTSP-a, jedina psihijatrica je ona pred mirovinom koja se bavila isključivo s alkoholičarima. Znači pošto oni NE priznaju nalaze psihijatara morate se liječiti samo kod psihologa. Odmah se naručite na psihoterapije ali samo kod psihologa. Psihijatre i medikamente izbjegavati u velikom luku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U potpunosti se slažem da bi bilo dobro da ima nalaz i psihologa, ali ova tvrdnja da ne priznaju nalaze psihijatra, oprostite, ali jednostavno ne stoji, jer psihijatar određuje dijagnozu, samo liječenje u bolničkom tretmanu i kroz dnevnu bolnicu nikako ne može biti minus, jer se kroz to vidi kontinuitet liječenja, a i liječenje kroz dnevnu bolnicu se ne provodi pomoću medikamenate, već upravo na jednoj vrsti psihoterapije, oprostite poštovani, ovo što ste naveli, uopće ne stoji, dapače..

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Željac047 je napisao:

U potpunosti se slažem da bi bilo dobro da ima nalaz i psihologa, ali ova tvrdnja da ne priznaju nalaze psihijatra, oprostite, ali jednostavno ne stoji, jer psihijatar određuje dijagnozu, samo liječenje u bolničkom tretmanu i kroz dnevnu bolnicu nikako ne može biti minus, jer se kroz to vidi kontinuitet liječenja, a i liječenje kroz dnevnu bolnicu se ne provodi pomoću medikamenate, već upravo na jednoj vrsti psihoterapije, oprostite poštovani, ovo što ste naveli, uopće ne stoji, dapače..

NE ne priznaju, ljudi dolaze na liječničko povjerenstvo s dugogodišnjih liječenja s dijagnozama kroničnog PTSP-a a ta komisija (dječji kirurg, kadrovski psiholog, filozof idr.) ponavljaju kao papagaji "Vi imate PTSP ali lakši oblik <20% a ne kao onaj koji navode psihijatri. Čini mi se kada su rekli psihijatrima što se očekuje od njih u toj komisiji da nisu htjeli u tome sudjelovati pa su brže bolje našli neke "stručnjake"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, mobiliziranidragovoljacZNG je napisao:

Kod traženja invalidnosti na osnovu PTSP-a da bi ostali bolesni i dokazali PTSP najbitnije je da se redovito lječite ako se ne lječite odmah ozdravite i nemate PTSP tj. imate ali nešto malo ispod 20% tako da nema statusa RVI-a dakle ako želite biti bolesni redovito se lječite i to je to

Ovako si pisao prije par mjeseci, malo si smetnuo s uma da ovaj forum može čitati cijeli svijet pa tako i oni koji odlučuju o tuđim sudbinama. I onda je sasvim normalno da se iz toga svega može zaključiti da je PTSP postao simbol ne za psihičko oboljenje nego za ostvarivanje rente i unovčavanje sudjelovanja u ratu. Rekao sam prije da je to teška sprdačina koja će na kraju strpati sve u isti koš i onda će nadrapati svi zajedno, a najlakše će biti glumcima koji ionako nisu ništa izgubili.

A sada ponovo pročitaj što si danas objavio.

prije 1 sat, mobiliziranidragovoljacZNG je napisao:

To što imate bolničko i dnevno je veliki minus. U komisiji nema niti jednog psihijatra koji je propisivao lijekove i liječio oboljele od PTSP-a, jedina psihijatrica je ona pred mirovinom koja se bavila isključivo s alkoholičarima. Znači pošto oni NE priznaju nalaze psihijatara morate se liječiti samo kod psihologa. Odmah se naručite na psihoterapije ali samo kod psihologa. Psihijatre i medikamente izbjegavati u velikom luku.

I što ti misliš da su ti u komisiji mutavi. Pa znaju oni isto ovo što sam gore napisao. Psihijatrijske bolnice su pune pacijenata s PTSP-em koji su naglo oboljeli 2017. Ima tu svega i svačega. Najviše ima zdravih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Sonny je napisao:

Poštovani,

Bio sam na plp i dobio 20% rvi, međutim drugostupanjsko povjerenstvo u Zagrebu dalo mi je manje od 20%. Ima li svrhe da se žalim na rješenje?

Poštovani sonny

Sve mi se cini da to postaje praksa prvostupanjska vam da neku nadu onda kad dođe spis na drugostopanjsku komisiju određuje u pravilu manji postotak i ruše prvostupanjku.svjesni smo da je poprilična gužva nastala za priznavanje rvi-a a sam ministar je rekao da oni imaju svoje projekcije i da če biti dovoljno sredstava u proračunu ali bojim se da se 90% predanih zahtjeva neće uklopiti u te projekcije pa onda od tuda i takva riješenja koja se donose. Dali če se gledati težina i dugotrajnost liječenja,ratni put,status dragovoljca,dužina boravka na ratištu a što bi bilo ispravno nisam siguran u pravednost cijelog sustava koji je uspostavljen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 32 minuta, gonzo-stari je napisao:

Ovako si pisao prije par mjeseci, malo si smetnuo s uma da ovaj forum može čitati cijeli svijet pa tako i oni koji odlučuju o tuđim sudbinama. I onda je sasvim normalno da se iz toga svega može zaključiti da je PTSP postao simbol ne za psihičko oboljenje nego za ostvarivanje rente i unovčavanje sudjelovanja u ratu. Rekao sam prije da je to teška sprdačina koja će na kraju strpati sve u isti koš i onda će nadrapati svi zajedno, a najlakše će biti glumcima koji ionako nisu ništa izgubili.

Svaka čast, čestitam Vam na tome što ste primjetili, ipak je ovo forum gdje treba pomoći ljudima kojima je svaka pomoć dobrodošla...:palac:

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , beni je napisao:

Opet isto pitanje jer nema odgovora.

Uskoro mi papiri idu na prvi stupanj za mirovinu, volio bih doći uživo  pred drugostupanjsku ali ne znam kako.

Ima li neki pravilnik ili iskustvo o tome.

Hvala

Beni, ja sam nedavno bio na vještačenju za mirovinu HRVI ! Sve je bilo gotovo za 10 minuta, pogled na papire, dva pitanja i to je to! Sad to rješenje ide na reviziju u Ministarstvo branitelja! Nitko ti ništa ne kaže, niti kakvo će biti rješenje niti kad će biti poslano na reviziju, koji su rokovi, baš ništa!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , gonzo-stari je napisao:

Ovako si pisao prije par mjeseci, malo si smetnuo s uma da ovaj forum može čitati cijeli svijet pa tako i oni koji odlučuju o tuđim sudbinama. I onda je sasvim normalno da se iz toga svega može zaključiti da je PTSP postao simbol ne za psihičko oboljenje nego za ostvarivanje rente i unovčavanje sudjelovanja u ratu. Rekao sam prije da je to teška sprdačina koja će na kraju strpati sve u isti koš i onda će nadrapati svi zajedno, a najlakše će biti glumcima koji ionako nisu ništa izgubili.

A sada ponovo pročitaj što si danas objavio.

I što ti misliš da su ti u komisiji mutavi. Pa znaju oni isto ovo što sam gore napisao. Psihijatrijske bolnice su pune pacijenata s PTSP-em koji su naglo oboljeli 2017. Ima tu svega i svačega. Najviše ima zdravih.

Ovo mi je najbolje SVE ĆE NAS STRPATI U ISTI KOŠ I ONDA ĆE NADRAPATI SVI ZAJEDNO tj. glavno da sam ja ostvario prava 95. a ovi koji su odlučili još 20ak godina raditi su glupi i ne treba im dati ništa !, kad su osim PTSP-a i glupi Eto oni sada lažu i foliraju pa će se netko sjetiti da su i 95. neki s dvije dnevne bolnice folirali i otišli u mirovinu.

Nekad su PTSP utvrđivali PSIHIJATRI a ne kao danas neki dječji kirurzi i psiholozi i stojim iza svog prvog posta za koji me prozivate, tko je imao dijagnozu i kontinuitet liječenja taj je i ostvario RVI

Danas to više nije tako. Netko je donijeo naputak da se ruši 90% zahtjeva i sastavio nekakvu komisiju koja nije stručna za PTSP i moj drugi post se odnosi na to. Pravilo je da liječnik liječnika rijetko pobija pa možda neće niti psiholog psihologa

A Vama se duboko nadam da će Vas jednog dana neka ovakva zbrda-zdola komisija pozvati na reviziju RVI-a pa da vidite kako je u toj koži.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam zašto se osjećaš prozvanim. Samo sam ti ukazao na kontradiktornosti u tvojim savjetima na forumu. Vidiš da ne čitaš onako kako piše, napisao sam, citiram "sve će strpati u isti koš" a, ne "sve će nas strpati u isti koš". I vjeruj mi, nemoj si željeti da smo u istoj koži jer ne znaš kako je meni u mojoj koži i sa sigurnošću mogu reći da je tebi puuno bolje u tvojoj. I nisam ostvario nikakva prava 95 nego me je viša sila sredila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, mobiliziranidragovoljacZNG je napisao:

...Nekad su PTSP utvrđivali PSIHIJATRI a ne kao danas neki dječji kirurzi i psiholozi i stojim iza svog prvog posta za koji me prozivate, tko je imao dijagnozu i kontinuitet liječenja taj je i ostvario RVI...

Poštovani oprostite, ali se apsolutno ne slažem sa niti jednim Vašim dosadašnjim navodom, ili su kontradiktorni, što Vam je već napisao poštovani gonzo-stari ili svojim savjetima, jednostavno, ne pomažete dragim prijateljima i kolegama kojima je pomoć potrebita u ostvarivanju njihovih prava, jer njih treba upoznati sa činjenicama koje im idu u prilog i što ih očekuje u postupku ostvarivanja tih prava, a ne ih "plašiti" i bazirati se tko je u komisijama (na što se nemože utijecati) i unaprijed prejudicirati možebitno rješenje....

Također ih treba usmjeriti što učiniti i na koji način ostvariti pravo ako nisu zadovoljni prvostupanjskim rješenjem, zbog čega se divim poštovanom profesoru, jer adekvatno pomaže svakome kome pomoć zatreba... 

, mobiliziranidragovoljacZNG je napisao:

....Netko je donijeo naputak da se ruši 90% zahtjeva i sastavio nekakvu komisiju koja nije stručna....

Neznam na čemu bazirate ovu svoju tvrdnju, može biti, ali i ne mora...

Poštovani, niko kome pomoć nije potrebita u ostvarivanju njegovih prava i tko ih je već ostvario (bilo sada ili ranije), neće tražiti pomoć i pisati ovdje, svaki slučaj je različit od onog drugog i netreba ih generalizirati, već pružiti adekvatnu pomoć i savjetovati, koliko je to moguće, kako bi ostvario to svoje pravo...

Inače, znam jako puno ljudi koji su ostvarili pravo pred tim i takvim komisijama, neću ići predaleko, navesti ću samo svoj slučaj, meni je ta i takva komisija povećala invalidnost sa 70 na 80%, doduše, ne temeljem PTSP-a, već pogoršanjem zdravstvenog stanja zbog ranjavanja i povrede, a u istoj nije sjedio niti kirurg, niti fizijatar isl., dakle niti ta Vaša tvrdnja ne stoji..

Vjerujem da je ovaj forum zamišljen kako bi se pomoglo Hrvatskim braniteljima u ostvarivanju njihovih prava, a ne, oprostite na izrazu, da se sputavaju "plašenjem" sa tim i takvim komisijama i sastavom istih na koje mi nemožemo utjecati..

Oprostite, morao sam reagirati, jer pripadam toj skupini i dosta pratim ovaj forum, mada sam se više bazirao na Obiteljsko pravo..

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Željac047 je napisao:

Poštovani oprostite, ali se apsolutno ne slažem sa niti jednim Vašim dosadašnjim navodom, ili su kontradiktorni, što Vam je već napisao poštovani gonzo-stari ili svojim savjetima, jednostavno, ne pomažete dragim prijateljima i kolegama kojima je pomoć potrebita u ostvarivanju njihovih prava, jer njih treba upoznati sa činjenicama koje im idu u prilog i što ih očekuje u postupku ostvarivanja tih prava, a ne ih "plašiti" i bazirati se tko je u komisijama (na što se nemože utijecati) i unaprijed prejudicirati možebitno rješenje....

Također ih treba usmjeriti što učiniti i na koji način ostvariti pravo ako nisu zadovoljni prvostupanjskim rješenjem, zbog čega se divim poštovanom profesoru, jer adekvatno pomaže svakome kome pomoć zatreba... 

Neznam na čemu bazirate ovu svoju tvrdnju, može biti, ali i ne mora...

Poštovani, niko kome pomoć nije potrebita u ostvarivanju njegovih prava i tko ih je već ostvario (bilo sada ili ranije), neće tražiti pomoć i pisati ovdje, svaki slučaj je različit od onog drugog i netreba ih generalizirati, već pružiti adekvatnu pomoć i savjetovati, koliko je to moguće, kako bi ostvario to svoje pravo...

Inače, znam jako puno ljudi koji su ostvarili pravo pred tim i takvim komisijama, neću ići predaleko, navesti ću samo svoj slučaj, meni je ta i takva komisija povećala invalidnost sa 70 na 80%, doduše, ne temeljem PTSP-a, već pogoršanjem zdravstvenog stanja zbog ranjavanja i povrede, a u istoj nije sjedio niti kirurg, niti fizijatar isl., dakle niti ta Vaša tvrdnja ne stoji..

Vjerujem da je ovaj forum zamišljen kako bi se pomoglo Hrvatskim braniteljima u ostvarivanju njihovih prava, a ne, oprostite na izrazu, da se sputavaju "plašenjem" sa tim i takvim komisijama i sastavom istih na koje mi nemožemo utjecati..

Oprostite, morao sam reagirati, jer pripadam toj skupini i dosta pratim ovaj forum, mada sam se više bazirao na Obiteljsko pravo..

Lp

Ma djelomično ste u pravu, vidim da niti jedan dežurni komentator kao i Vi nije obolio od PTSP-a pa niti ne može razumjeti moje negativno reagiranje, znate onu staru, sit gladnom ne vjeruje. Zakon je super i komisija je super...L.p.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, Zakon je takav kakav je i, nažalost, mi ne možemo utjecati na njega, već pomoći, naravno koliko je to u našoj moći, svakom Hrvatskom branitelju da temeljem takvog Zakona ostvari svoja prava koja mu Zakon propisuje..

Nadalje, svaki Hrvatski branitelj je vrijedan svake pozornosti i uvažavanja imao on status HRVI-a ili ne i netreba ih dijeliti na taj način, dosta su podjeljeni razno-raznim Udrugama proisteklim iz Domovinskog rata, a koje udruge su, velika većina, čast izuzecima, osnovale neke interesne skupine od kojih Hrvatski branitelji nemalju, ili imaju, malu korist, zato sam stava, naravno, iznosim samo svoje mišljenje, da se barem ovdje nebi trebali dijeliti i da bi trebali adekvatno pomoći, ali, ponavljam, adekvatno, svakom kome je pomoć potrebita i tko se ovdje obrati za pomoć pri ostvarivanju svojih prava, no nije predmet teme i nebi dalje širio istu...

Administratorima i moderatorima, kao i svim korisnicima ovog portala se ispričavam što sam se upustio u ovu raspravu koja nije predmet teme...

Ujedno, svim Hrvatskim braniteljima, bez obzira na status, od sveg srca želim puno sreće i uspjeha u ostvarivanju zakonom im predviđenih prava...!

 

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Labyrinth je napisao:

27F4452E-7BB9-4CC7-82D7-C9F106BB2212.png

PTSP nije kod svih isti.Zato i postoje 4 vrste PTSP.238 a,b,c,d.To ovisi o više razloga.Dugotrajnost bolesti i liječenja.Pa i tko je i u kojoj bolnici dijagnosticirao PTSP.

ne samo to, jednom ti bolesti u komorbiditetu s ptsp-om budu otežavajuća okolnost na procjeni komisije, pa ti tako odbiju iste kao uzročno-posljedičnu vezu s ratom i odrede invalidnost kao civilnu. u drugom slučaju, kada predaš dokumentaciju očišćenu od takvih bolesti (navedena psorijaza, visok tlak, gastritis, čirevi, anksioznost, depresija...), odbiju te jer sam ptsp im i nije neka invalidnost kad nemaš razvijenu psihosomatiku.

a jedino što cijene kao dokaz da imaš ptsp je ako se ubiješ.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, all_or_nothing je napisao:

....a jedino što cijene kao dokaz da imaš ptsp je ako se ubiješ....

Nemojte tako, kakvo samoubojstvo, ima i drugih načina rješavanja stjecanja prava (prigovori, žalbe, tužba Upravnom sudu idr.), kakvo samoubojstvo, što će čovjeku sva prava ovoga svijeta ako to učini, ipak je život važniji od svega ostalog...Sretno...!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma nisam napisao da ću se ja ubiti. :-)

jer, kad sam prošao sve nevedeno a nisam se ubio od nemoći, od žalbe na koju je odgovorilo isto tijelo koje je i donijelo odluku, tužbe upravnom sudu koji se slaže s mišljenjem vještaka hzzo-a koji napiše da, doslovce:

"nisam bio dovoljno dugo u ratu i da nisam preživio dovoljno traumatskih iskustava da mi ptsp povežu s ratom, te da je protek vremena od demobilizacije do pojave bolesti čak 16 godina što je predugo."

a ja u ratu sa 18 godina od 8/1991 do mirne reintegracije 12/1999 sjp, sve akcije, 1666 dana borbenog sektora, 186 dana samo na velebitu, 2 ranjavanja, otpušten iz policije nakon što su me 2X poslali na liječnički i proglasili nesposobnim za službu, prvi nalaz ptsp-a istina tek 6 godina nakon otpusta iz policije...

a ustavni sud ne bi želio ulaziti u meritum stvari, ali smatra da mi prava nisu povrijeđena, iako nikad nisam vidio niti jednu komisiju koja je odlučivala o mojim pravima. nije im bilo potrebno da me vide, dovoljni su im bili papiri... koje nisu niti pročitali. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija