Jump to content

Ovrha - Diners


Avisss

Preporučene objave

Postovani,

ispricavam se ako krivo postavljam pitanje ( ili ponavljam temu), ali evo panika me hvata i ispricavam se na pogreskama unaprihed.

Danas sam obicnom postom dobila opomenu pred ovrhu od jednog odvjetnickog drustva za dug prema Diners-u. 

Pozivaju me da u roku 8 dana podmirim dugovanje. Stojim iza duga i podmirit cu ga ali nemam za 8 dana 8500,00 kuna.

mislite li da mogu u dvije rate uplatit? Vasa iskustva?

treba li zvati Erste i njih probat pitat ili odvjetnicko drustvo?

Molim Vas bilo kakav savjet... HVALA unaprijed!

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 18 minuta, Avisss je napisao:

Pozivaju me da u roku 8 dana podmirim dugovanje. Stojim iza duga i podmirit cu ga ali nemam za 8 dana 8500,00 kuna.

mislite li da mogu u dvije rate uplatit? Vasa iskustva?

treba li zvati Erste i njih probat pitat ili odvjetnicko drustvo?

Nemate razloga za paniku. Kontaktirajte odvjetničko društvo od kojega ste dobili opomenu i predložite im sukladno svojim mogućnostima otplatu tog duga. Nije ni njima u interesu čekati red za naplatu, ukoliko se mogu sporazumno naplatiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, Borbena7 je napisao:

Nemate razloga za paniku. Kontaktirajte odvjetničko društvo od kojega ste dobili opomenu i predložite im sukladno svojim mogućnostima otplatu tog duga. Nije ni njima u interesu čekati red za naplatu, ukoliko se mogu sporazumno naplatiti.

U dopisu stoji kako je sve pripremljeno za ovrhu ukoliko CIJELI iznos ne dospije na naplatu za 8 dana. Zato me panika hvata jer se bojim da ce dati na naplatu.

Kaze mi jedna kolegica da je kod jedne agencije za naplatu potrazivanja uspjela dobiti odgodu tj. Placanje u ratama. Ali mene brine sto je ovo odvjetnicko drustvo u pitanju.

 

uređeno: od Avisss
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, Avisss je napisao:

U dopisu stoji kako je sve pripremljeno za ovrhu ukoliko CIJELI iznos ne dospije na naplatu za 8 dana. Zato me panika hvata jer se bojim da ce dati na naplatu.

Nema ovdje pravila u postupanju. Trebate ih kontaktirati i vidjeti koliko su Vam raspoloženi izaći u susret, a ukoliko uplatite dio, tad taj njihov pripremljeni prijedlog za ovrhu neće odgovarati stvarnom stanju, pa imate mogućnost osporavati ga prigovorom. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Avisss je napisao:

Mislite da je bolje njih prvo kontaktirati nego Diners?

Diners je dao punomoć odvjetničkom društvu i neće se upuštati u pregovaranje mimo njih. Prvo zovite odvjetničko društvo, pa ako Vas oni iz nekog razloga upute na Diners onda zovite njih, ali sam mišljenja da ćete direktno sa punomoćnikom moći dogovoriti način otplate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Ovrha nije ugodna, ali nije ni tako strašna. Kad ih budete zvali, budite pri tome određeni, na način da navedete iznose i datume s kojima ih se obvezujete uplatiti.

Mislite li da je mozda bolje mail odvjetnickom drustvu gdje bi sve napisala i objasnila ili pak nazvati telefonski?

Lp i puno vam hvala na svim odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da vam javim povratnu informaciju.

Kontaktirala sam odvjetnički ured i uputili su me na Erste, na posebne brojeve u službi naplate. Dobila sam gospođu koja mi je rekla sljedeće: prihvatila je uplatu od 3000 kn u roku 7 dana + obavezno slanje bjanko zadužnice ovjerene kod JB na iznos do 10.000,00 kuna. Nakon toga je rekla da mogu uplaćivati minimalno 1000 kn ili više (naravno poželjno što više).

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija