Jump to content
Tommy1985

Postupak stavljanja stana pod teret u vlasničkom listu

Preporučene objave

U postupku sam kupnje stana u Zagrebu. Želio bih vlasniku stana dati kaparu u određenom iznosu, kako bih bio siguran da ga vlasnik neće nekom drugom prodati jer sam se s vlasnikom dogovorio da mu dam 2 mjeseca vremena da se iseli iz stana i pronađe sebi novi smještaj nakon plaćene kapare. Planiram da u njegovom valsničkom listu stoji da je stan pod teretom kako bih bio siguran da ga neće prodati. Zanima me koji je postupak stavljanja tereta na njegov stan?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Kupujem vlastitim sredstvima. 

Imate li saznanja kakve benefite/povlastice mi država daje u kupnji određene nekretnine s obzirom da mi je to kupnja prve nekretnine?

Podijeli ovu objavu

prije 9 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

možete staviti predbilježbu upisa prava vlasništva umjesto hipoteke,

Bojim se da i predbilježba traži temelj upisa,a kojeg iz incijalnog posta nevidim.

Podijeli ovu objavu

Prije 12 minuta, Tommy1985 je napisao:

Imate li saznanja kakve benefite/povlastice mi država daje u kupnji određene nekretnine s obzirom da mi je to kupnja prve nekretnine?

Svakako više nema poreznog oslobođenja, već se plaća porez na promet nekretnina po stopi od 4% u odnosu na poreznu osnovicu što predstavlja umanjenje za 1 postotni bod u odnosu na prijašnji zakon.

Podijeli ovu objavu

Prije 9 minuta, Matrix je napisao:

Mislim da je posljednjim izmjenama porezna stopa sa 4 ℅ umanjena na 3℅

U pravu si, s primjenom od 1. siječnja 2019. ponovno je smanjena stopa poreza na promet nekretnina s 4 na 3 posto.

Podijeli ovu objavu

Ja bih samo htio teretiti vlasnika stana kako on ne bi smio prodati stan jer sam mu uplatio kaparu u određenom iznosu. Ako on ipak proda stan, a to mu svakako neće biti isplativo, dužan mi je vratiti duplu kaparu. Takav oblik teretovnice bih uvrstio u vlasnički list. Je li je tako nešto moguće? Moram li se obratiti sudu, naravno zajedno sa vlasnikom stana, kako bih tako nešto uvrstio u vlasnički list pod teret?

Podijeli ovu objavu

prije 5 sati , Tommy1985 je napisao:

Ja bih samo htio teretiti vlasnika stana kako on ne bi smio prodati stan jer sam mu uplatio kaparu u određenom iznosu. Ako on ipak proda stan, a to mu svakako neće biti isplativo, dužan mi je vratiti duplu kaparu.

To se radi na način da se sačini predugovor o kupoprodaji nekretnine u kojem se kapara određuje kao odustatnina pod uvjetima za jednu i drugu stranu, te se s istim stavlja predbilježba u ZK.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Online korisnici

No members to show