Jump to content
Tamara0510

Ovrha

Preporučene objave

Poštovani,imam jedno pitanje. 2004.godine odjavila sam obrt i ostao mi je jedan dug prema dobavljačima,3900 kn. Ovrha se povlači do danas. Glavnicu sam otplatila, barem sam ja tako mislila. Samo me zanima dali je moguće da se dug sa 3900 kn popeo na 50000 kn?! To su odvjetnički troškovi i koliko god ja plaćala nikako da isplivam iz toga. Molim savjet. Hvala!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Kako je dug iz 2004. vjerujem da postoji sudski spis, zašto ne bi napravili uvid u njega i utvrdili stvarno stanje. Prevelik je to preostali iznos za troškove. 

Podijeli ovu objavu

Bez uvida u sudski spis, nitko Vam ne može dati odgovor na to pitanje. Odvjetnik ovrhovoditelja može tražiti što god želi, na Vam je da uvidom u sudski spis provjeriti stanje svoga duga, i sukladno tome izvršavate podmirenje duga ili da prepustite da sud prisilnim putem provedu naplatu u ovršnom postupku.

Podijeli ovu objavu

Ne, niste dužni sve ovo platiti. Dužni ste podmiriti glavnicu i kamate na glavnicu, a troškove postupka (predujmovi, podnesci i slično) neka ovrhovoditelj traži da mu sud utvrdi posebnim rješenjem, jer tada sud potvrđuje samo troškove koji su bili potrebni, a ne sve što je ovrhovoditelj nabrojao. Ako imate ikako mogućnost, što prije podmirite glavnicu i kamate, te od suda tražite hitnu obustavu postupka, jer je dug podmiren. Nakon toga ovrhovoditelj ima rok od 30 dana da zatraži da mu sud dosudi troškove.

Podijeli ovu objavu

Znači,da prema ovome izračunam kamate i to uplatim i tada se obratim sudu? To je već podnošljivo,nekih 11000 kn,dio sam već i otplatila.

Odvjetnik je spreman na nagodbu,ali na puno veći iznos

Podijeli ovu objavu

Uz glavnicu platite samo kamate na  nju. Nemojte zaobilaziti sud, jer postupak Vam vodi sud, a ne odvjetnika ovrhovoditelja. I nemojte ulaziti u nikakve nagodbe dok sud rješenjem ne utvrdi stvarni trošak. 

Podijeli ovu objavu

Prije 1 minutu, Tamara0510 je napisao:

Dali ikako ja to mogu sama riješiti ili bi se ipak trebala obratiti odvjetniku? Dali mogu sama otići na sud i provjeriti točan iznos kamata?

Možete sve sami. Podneskom tražite od suda da Vam dostavi točan iznos preostale nepodmirene glavnice, kao i kamata na isti. Te da po Vašem podmirenju ovog duga, donese rješenje kojim dosuđuje stvarne troškove koji su nastali u postupku i koje ste još dužni podmiriti.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad