Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

G.T.

Samovlast

Preporučene objave

Poštovani,

postao sam vlasnik 1/2 nekretnine darovnim ugovorom koju trenutno koristi poslovni subjekt kojhi nema ugovor o najmu sa osobom koja mi je darovala 1/2 nekretnine.

Obavjestio sam vlasnika poslovnog subjekta o promjeni u vlasništvu nekretnine te mu predložio da se dogovorimo oko cijene najma ili ako želi može kupiti taj dio nekretnine.

Međutim on se oglušuje i ne želi niti jedno niti drugo te nastavlja s radom po svojoj volji.

Koja bi bila procedura da stupim u posjed svoje nekretnine što prije te zatražim naknadu štete za razdoblje od kada sam obavjestio vlasnika ( mailom i usmeno), odnosno da se zabrani korištenje moje nekretnine bez moje dozvole odnosno valjanog ugovora o najmu?

Da li policija pa tužba za samovlast ili što?

Zahvaljujem na prijedlozima.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Premješteno u odgovarajući PF.

U odgovor na Vaše pitanje: ne, policija vjerojatno neće postupati po Vašoj prijavi, ono što ćete morati poduzeti jest tužba za iseljenje posjednika i predaja u posjed/suposjed Vama. Tko su vlasnik i posjednik druge polovice nekretnine?

Podijeli ovu objavu

Vlasnik druge polovice je osoba koja je meni darovala polovicu i slaže se da se napravi dogovor, ali ne želi tužiti ( stariji je ne da mu se). 

Ima neki primjer tužbe gdje se može pogledati?

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Online korisnici

No members to show