Jump to content
G.T.

Samovlast

Preporučene objave

Poštovani,

postao sam vlasnik 1/2 nekretnine darovnim ugovorom koju trenutno koristi poslovni subjekt kojhi nema ugovor o najmu sa osobom koja mi je darovala 1/2 nekretnine.

Obavjestio sam vlasnika poslovnog subjekta o promjeni u vlasništvu nekretnine te mu predložio da se dogovorimo oko cijene najma ili ako želi može kupiti taj dio nekretnine.

Međutim on se oglušuje i ne želi niti jedno niti drugo te nastavlja s radom po svojoj volji.

Koja bi bila procedura da stupim u posjed svoje nekretnine što prije te zatražim naknadu štete za razdoblje od kada sam obavjestio vlasnika ( mailom i usmeno), odnosno da se zabrani korištenje moje nekretnine bez moje dozvole odnosno valjanog ugovora o najmu?

Da li policija pa tužba za samovlast ili što?

Zahvaljujem na prijedlozima.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Premješteno u odgovarajući PF.

U odgovor na Vaše pitanje: ne, policija vjerojatno neće postupati po Vašoj prijavi, ono što ćete morati poduzeti jest tužba za iseljenje posjednika i predaja u posjed/suposjed Vama. Tko su vlasnik i posjednik druge polovice nekretnine?

Podijeli ovu objavu

Vlasnik druge polovice je osoba koja je meni darovala polovicu i slaže se da se napravi dogovor, ali ne želi tužiti ( stariji je ne da mu se). 

Ima neki primjer tužbe gdje se može pogledati?

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Online korisnici

No members to show