Jump to content

Stare ovrhe za režije


Zekoplus

Preporučene objave

Molim pomoć,roditelji imaju dugovanja za hep toplinarstvo,vodu,čistoću,pričuvu… te ovrhe su sve stare iz godina 1999-2015 god

vjerovnici se nikad nisu uspijeli naplatiti jel moj otac uopče nije zaposlen svih tih godina a režije su bile na njega,roditelji se nisu pozivali na zastare ili nisu koristili nikakav pravni lije.

Sad želimo prodati stan I tražila sam sva ta dugovanja od vjerovnika I imala sam šta vidjet dugovi iz tih godina (ovrhe)

moje pitanje je sada što sad učiniti dali se na svaku tu ovrhu moramo pozvati na zastaru ili što i kako?

Moram još ići na sud da iskopam sve te ovrhe, oni se nisu mogli naplatiti jedino se sad hep toplinarstvo sjetilo sjest na polovicu nekretnine od oca.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako su pred sudom postupci  pokrenuti, teško će tu biti zastare. Treba u svakom spisu provjeriti, da li je od posljednje sudske radnje prošlo više od 10. godina, te se tek onda možete osnovano pozvati na zastaru. Nakon toga sud donosi rješenje s kojim Vas upućuje da u roku od 15 dana pokrenete parnicu radi dokazivanja zastare. Tako da ako zastare nema, cijeli ovaj postupak je samo dodatni trošak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 25 minuta, Zekoplus je napisao:

Znači da recimo mogu računati da one ovrhe prije 2008god su u zastari?

Ne, nipošto. Trebate vidjeti da li je rješenje o ovrsi pravomoćno i od tog datuma se računa zastara, ali samo i isključivo samo, ako u tom vremenu nije bilo radnji u postupku. Ako je bilo radnji u postupku, onda se zastara s tim radnjama prekida i ponovno teče od njih, ali se računa ispočetka ovaj zastarni rok od 10. godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija