Jump to content

Ostavinska masa


suomi

Preporučene objave

Pozdrav,

Otac mi je ( majka je već dugo pokojna ) prije deset godina, darovnim ugovorom darivao stan, koji je od tada 1/1 moje vlasništvo, te je tada otac u oporuci

naveo da zbog toga ( darivanja stana meni ), bratu ( iza svoje smrti ) ostavlja kuću u kojoj ( otac ) još uvijek sam živi, interesira me, može li na bilo koji način taj moj stan biti predmet rasprave na ostavini iza oca, 

odnosno ući u ostavinsku masu ? Ili u ostavinu ulazi isključivo ono što otac posjeduje u trenutku smrti ? Obzirom da vrijednost i veličina kuće daleko veća od spomenutog stana, imam li ja pravo na nužni dio jer je u oporuci izričito navedeno da sve nasljeđuje brat? 

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , suomi je napisao:

interesira me, može li na bilo koji način taj moj stan biti predmet rasprave na ostavini iza oca, 

U opisanoj situaciji,ne.

 

prije 5 sati , suomi je napisao:

imam li ja pravo na nužni dio jer je u oporuci izričito navedeno da sve nasljeđuje brat? 

Mišljenja sam da ste izvršenim darovanjem namireni u nužnom dijelu,ovo iz razloga što se pri izračunu nužnog dijela uzima cjelokupna imovina ostavitelja,pa tako i ona opisana u odredbama čl.71 st.1 točke 3 Zakona o nasljeđivanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija