Jump to content
vither

Pomoc oko bjanko zaduznice

Preporučene objave

Pravna osoba (XY) mi je za posuđeni novac kako bih poboljsala poslovanje izdala 2 zaduznice ukupne vrijednosti 150000 kuna. Takoder je s doticnom osobnom potpisan ugovor o zajmu novaca.

Nakon sto je prosao rok placanja novci nisu vraceni te imam problema s naplatom.

Problem je sto firma nema nikakve imovine, te raspoloziva sredstva na racunu niti je imala prilikom izdavanja zaduznica.

Naime svim resursima kojim raspolaze su pod leasingom (konkretno auti) radi se o rent a car firmi.

Samom ovrhom na racun vlasnik firme prijeti da ce sve ugovore s lizinzima prenesti na novu firmu te ovu zatvoriti te da necu dobiti ni lipe ukoliko se usudim staviti ovrhu te ga blokirati?

Sto napraviti?

Unaprijed hvala!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Recite postoji li kakav nacin da on dobije novce posto nema nikakvih kredita na firmi ima 1,2 mil godisnjeg prometa s 5 zaposlenih osoba ili se dogovori neka otplata na neki drugi nacin (prodaja istih zaduznica?)

Covjek je privatno u blokadi zbog cega mi je receno da ne moze firma dobiti kredit.

Susretljiv je i voljan otplatiti dug no nema mogucnosti trenutno.

Uređeno od vither

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio đejms
      Pozdrav, imam jedno pitanje
      Situacija je sljedeća..Osoba A je kupila pokretninu ali je kupoprodajni ugovor sklopljen sa osobom B, koja nadalje daje osobi A punomoć iste pokretnine da je vozi itd..Sada osoba A radi prometne prekrsaje i prijeti osobi B da ce joj poslati ovrhu. Osoba B nema vozacku dozvolu, i u vrijeme prekrsaja se nije nalazila u istom gradu u kojem su nastali prekrsaji i to se moze dokazati.
      U slucaju da se ovrsni postupak pokreće, ima li osoba A mogucnost naplate i sjedanja na racun osobi B. 
      Hvala
    • objavio xoor
      Pozdrav,

zanima me što bi me savjetovali da uradim u ovoj situaciji. Otac mi je preminuo prije 10 godina, od njega sam naslijedio samo stari automobil male vrijednosti kojeg sam prodao. Međutim otac je imao dugove u dvije banke pa su se poćeli naplaćivat preko novćanih sredstava. Jednu banku sam rješio tako da sam uplatio vrijednost cijelog dugovanja što je debelo premašilo vrijednost nasljedstva. Druga banka se nastavila prisilno naplaćivati dok nije sud doneso odluku o prestanku naplate.
      Nakraju svega sam platio 4 puta više nego sam naslijedio. Međutim prošle godine nakon godina šta je to sve rješeno sam dobio od suda ovrhu zabilježbu na nekretninu koju je pokrenula druga banka. Sastavio sam žalbu i doneso do odvjetnika da je pregleda, nije mi čovjek ništa ni naplatio nego je reko da je ovrha neutemeljena i da samo pošaljem žalbu. 
      Međutim žalba je odbijena, u e-predmetu vidim da žalba odbijena kao neutemeljena na višem sudu nakon više od mejsec dana nakon što sam ju predao, i što je najgore još do današnjeg dana nisam dobio nikakvo sudsko rješenje niti mogu vidjeti zašto je odbijena. Zovem maloprije sud tamo mi kažu šta već znam da je žalba odbijena i da se ćeka drugostupanjski prijepis međutim sudac je na godišnem odmoru nakon kojeg ide u mirovinu pa mi nemogu ni okvirno reći kada bi mogao vidjeti šta se tu izdešavalo. Od dana kada sam predao žalbu je prošlo 4 i pol mjeseca a ćini me se da sam u zakonu ćitao da odgovor na žalbu moram dobiti u roku mjesec dana.
      Molio bih savjet što dalje ućiniti i koje su mi opcije, jer doslovno sam  u situaciji gdje mi stoji zabilježba ovrhe na nekretnini radi smješnog nasljedstva i bojim se da bi mogo ostat bez krova nad glavom radi čiste gluposti. Predpostavljam da nemogu ništa napraviti dok ne dobijem od suda objašnjene zašto je moja žalba ocijenjena neutemeljenom, ali koje su mi opcije poslije toga jel se mogu ponovno žalit i kome?
    • objavio Avisss
      Postovani,
      ispricavam se ako krivo postavljam pitanje ( ili ponavljam temu), ali evo panika me hvata i ispricavam se na pogreskama unaprihed.
      Danas sam obicnom postom dobila opomenu pred ovrhu od jednog odvjetnickog drustva za dug prema Diners-u. 
      Pozivaju me da u roku 8 dana podmirim dugovanje. Stojim iza duga i podmirit cu ga ali nemam za 8 dana 8500,00 kuna.
      mislite li da mogu u dvije rate uplatit? Vasa iskustva?
      treba li zvati Erste i njih probat pitat ili odvjetnicko drustvo?
      Molim Vas bilo kakav savjet... HVALA unaprijed!

• objavio zg_zagorac
      Poštovanje,
      Zanima me u slučaju da se dogovorim sa Agencijom za otkup i naplatu potraživanja (SVEA EKONOMI u mojem slučaju) oko iznosa koji su oni spremni prihvatiti, kako da buem siguran da će se oni toga i držati? Moj slučaj je takav da imam ovrhu koja je pri kraju, odnosno još mi je ostala mala svota i možda bih mogao to otplatiti odjednom i tada više ne bih mogao biti blokiran. U tom slučaju bih mogao doći do kredita i platiti njima, ali nikako ne mogu namiriti onu svotu koju su oni otkupili već bismo se trebali nekako dogovoriti. Ali kako da se osiguram da oni ispoštuju dogovor? Ništa ih ne sprečava da me, nakon što ja uplatim dogovorenu svotu, terete za ostatak koji su ponudili kao otpis. Da li je to neki vid obvezujuće ponude ili slično.
      Zahvaljujem unaprijed i ispričavam se ako nisam odabrao dobru kategoriju.

• objavio sljivan
      Poštovani,
      molim za pomoć.
      u prosincu 2012. smo uzeli stambeni kredit u PSŠ i obzirom da je na nekretninu išla hipoteka, banka (tj. PSŠ) je tražila policu osiguranja nekretnine od požara. Polica se otplaćivala godišnje trajnim nalogom. Kredit smo zatvorili ranije (u kolovozu 2017.) i od banke smo tražili potvrdu da nemamo više dugovanja kako bismo mogli izbrisati hipoteku. Svi trajni nalozi su obustavljeni.
      Jučer (veljača 2019) dolazi nam ovrha od allianza za neplaćenu premiju neživotnog osiguranja. U prvi mah nismo znali o čemu se radi jer se nigdje ne navodi o kojem osiguranju se radi, kada je dug nastao, po kojoj osnovi i td. Nije bilo nikakve pisane obavjesti niti opomene za neplaćenu premiju, već smo odmah dobili ovršni prijedlog.
      18.12. se svake godine naplaćivala premija police. 18.12.2017. godine nije sjela naplata police, niti je došla obavjest o dugovanju niti ovrha, što nam je imalo smisla jer smo kredit zatvorili ranije.
      Ono što me zanima jest, koje su mi opcije u ovom slučaju? Kako mogu postupiti? Zašto prošle godine nije bilo problema, a sada je? Jesu li to pokušaji ako prođe prođe ili što?
      Ako se žalimo na ovršni prijedlog povećavaju li mi se troškovi?
      Zahvaljujem.
      LP, Ivan
  • Online korisnici