Jump to content
Sign in to follow this  
imamopitanje

valjanost oporuke

Preporučene objave

Kako je oporuka dokument kojim ostavitelj ostavlja svoju imovinu nakon svoje smrti, a u priloženoj "oporuci" u zadnjem odlomku piše "Ova oporuka je neopoziva i nema nikakvih drugih mojih oporuka, a zbog moje nepokretnosti oporuka stupa na snagu odmah danom potpisa, dakle ne čekajući moju smrt", zanima me

1.  da li se tu radi o oporuci ili prema Zakonu o nasljeđivanju, o Ustupanju i raspodjeli imovine za života, pa je samo pogrešno upotrebljen termin oporuka?

2. ako ne postoji izvornik oporuke, da li se  fotokopija koja nije ovjerena, može proglasiti oporukom i po njoj postupati, ili u tom slučaju oporuke nema.

Hvala

oporuka.jpg

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 22 sati , imamopitanje je napisao:

Ustupanju i raspodjeli imovine za života, pa je samo pogrešno upotrebljen termin oporuka?

Glede ustupa i raspodjeli imovine za života ,za pravnu valjanost ne udovoljava uvjetima iz čl.106 Zakona o nasljeđivanju.

prije 22 sati , imamopitanje je napisao:

da li se  fotokopija koja nije ovjerena, može proglasiti oporukom i po njoj postupati, ili u tom slučaju oporuke nema.

U citiranom slučaju oporuka nije valjana.

Podijeli ovu objavu

Hvala na brzom odgovoru. Molim dodatno pojašnjenje:

Da li priloženi dokument koji nema pravnu valjanost za ustupanje i raspodjelu imovine za života, nakon smrti autora, može biti pravovaljana oporuka ?

Podijeli ovu objavu

prije 11 sati , imamopitanje je napisao:

da li priloženi dokument koji nema pravnu valjanost za ustupanje i raspodjelu imovine za života, nakon smrti autora, može biti pravovaljana oporuka

Sve upućuje na oblik oporuke uređen odredbama čl.30 Zakona o nasljeđivanju

IMG_20190213_210754_827.jpg

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this