Jump to content

Dugovanje nakon ovrhe nad nekretninom


matematika

Preporučene objave

Postovanje

Zanima me sta se dogada nakon sto banka proda nekretninu na drazbi a dug se ne uspije pokriti?

Posto sam odselila iz RH da li banka onda pokrece europski ovrsni nalog ili?

Zanima me jos i da li je tocno da banka paralelno sa vodenjem postupka ovrhe nad nekretninom moze voditi i postupak europskog ovrsnog naloga ili je to samo zastrasivanje od strane banke?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebate dobiti rješenje o ovrsi na koje imate pravo žalbe. Nakon pravomoćnosti ovog rješenja, sud utvrđuje vrijednost nekretnine i potom slijedi prodaja na dražbi. Nemoguće je predvidjeti trajanje, zbog cijelog niza situacija koje mogu usporiti ili ubrzati postupaka. Ali svakako je ovrha na nekretnini hitan postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle ipak je ovrha nad nekretninom?jer meni je odvjetnica koja zastupa banku rekla da je to samo zabiljezba i da ja normalno i dalje uplacujem rate kako smo se dogovorili i da mogu prodavati kucu usput.sta mi je sada za ciniti?

Meni sud ne moze poslati rjesenje jer na toj adresi nitko ne zivi.kako da saznam kad ce postati pravomocno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemam prijavljeno prebivaliste u RH i nisam u mogucnosti otici do suda.Sta u tom slucaju?Kako cu znati sta se i kada dogada?

Te kako postupiti dalje?pokusati prodati kucu ili to vise nema smisla?placati banci dogovorene rate ili sve skupa obustaviti?imam i osiguranje za kucu.vinkulirano u korist banke.to placati i dalje ili?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Teško, jer nemate informaciju u kojoj je fazi postupak. Jednostavno trebate imati uvid u stanje spisa, a tada imate i mogucnosti pregovarati i dogovarati daljnje postupanje. Ako Vam je cilj da sud proda nekretninu, onda budite pasivni, ali ako želite otplatiti dug, odgoditi ovrhu i slično, tada trebate komunicirati sa sudom. Osobno ili preko punomoćnika...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija