Jump to content
DrAnte

Strina se zeznula na ostavinskoj

Preporučene objave

Strina je rekla da se odriče jedne od nekretnina iz ostavinske mase. Stiglo je rješenje i piše da je rok za žabu 8 dana. Kad je stiglo rješenje, onda je ona shvatila da ipak želi dio te nekretnine i sad od ljutine želi pisati žalbu i poništiti cijelo to rješenje, tj. vratiti cijeli postupak na početak.

Da li će sudac poništiti rješenje i vratiti na početak, tj. pozvati nasljednike da se opet svi izjasne zato jer je žalba podnesena u roku od 8 dana? Ili će sudac odbaciti žalbu jer su svi pristupili raspravi, svi su dali izjave i svi su potpisali zapisnik?

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Na ostavinsku raspravu iza pok strica koji nije imao vlastite djece (nasljednici su 4 nečaka/inje) kao zainteresirana strana javili su se sinovi njegove supruge koja je umrla prije njega te traže 1/2 stana na ime bračne stecevine...te predočili  ugovor o korištenju stana iz 1984.g.  u kojem je navedena striceva pokojna žena kao član domačinstva. Prema ugovoru o kupoprodaji stana iz 1995.g.kao kupac se navodi samo pokojni stric..stan još uvijek nije otplaćen u cijelosti jer je ugovor sačinjen na 30 g..tj do 2025.g.

Na ostavinskom ročištu nije donijeta odluka  tj zaključak JB je da će odluku donijeti naknadno.

Pitanje je  imaju li sinovi striceve pokojne supruge pravo biti zainteresirane stranke u ostavinskoj raspravi  i koja su prava nas zakonskih nasljednika.... Hvala unaprijed na odgovoru..

 

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
prije 10 sati , DrAnte je napisao:

Da li će sudac poništiti rješenje i vratiti na početak, tj. pozvati nasljednike da se opet svi izjasne zato jer je žalba podnesena u roku od 8 dana? Ili će sudac odbaciti žalbu jer su svi pristupili raspravi, svi su dali izjave i svi su potpisali zapisnik?

Mišljenja sam da je žalba u konkretnom slučaju neutemeljena,ovo iz razloga analogne primjene odredaba čl.130 st.1 i čl.220 st.3 Zakona o nasljeđivanju.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
prije 4 sati , Doris406 je napisao:

  imaju li sinovi striceve pokojne supruge pravo biti zainteresirane stranke u ostavinskoj raspravi 

Mišljenja sam da konkretne osobe nemogu utjecati na ishod ostavinskog postupka,no to nikako nije zapreka da nakon pravomočnosti rješenja o nasljeđivanju iniciraju parnični postupak sa tužbenim zahtjevom koji ste naveli.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad




×