Jump to content
zam22

Porezni dug i prodaja nekretnine

Preporučene objave

Pozdrav.

Da li ja kao porezni dužnik i umirovljenik kojem se taj isti dug putem ovrhe po tekućem skida svaki mjesec od mirovine mogu prodati nekretninu na kojoj imam ovrhu ukoliko je isplatim (ovrhu na nakretnini).

Postoji li mogućnost da se porezna upiše nakon micana prve ovrhe na nakretninu i dali je uopće mogu prodati ili darovati?

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Vi nesmetano možete prodavati nekretninu ako imate založno pravo na njoj (hipoteku), samo hipoteke prelaze dalje s nekretninom i prelaze na kupca. Međutim, ako imate zabilježbu ovršnog postupka koji se vodi, tada ne možete otuđivati nekretninu.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

Zanima me mogu li prodati nekretninu ako ocistim ovrhe a i dalje imam porezni dug koji mi samo skida mirovinu a nije vidljiv nigdje drugo?

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad


  • Similar Content

    • objavio drazenSulimanec
      Poštovanje Brat i ja dogovorili smo ustupanje suvlasničkog djela no vjerojatno treba platiti porez prometa na nekretnine stoga Pitanje je dali je potreban vještak o utvrđenju tržišne cijene Nekretnine ili moguće postaviti neki iznos proizvoljni kako bi forma bila zadovoljena. Hvala
    • objavio PunoUpitnikaIznadGlave
      Postovani, 
      Imam nekoliko pitanja kojima odgovore danima trazim na forumima i ne mogu naci nigdje, ispricavam se ako ponavljam vec prije otvorenu temu, posto je doista ne mogu naci.
      Doista bi mi bilo od velike pomoci ako netko zna sa sigurnoscu/polusigurnoscu odgovor ili gdje mozemo naci odgovore? Posto ocito ne trazimo dovoljno dobro.
      Zanime me, kakav je proces prodaje j.d.o.o. -a te moze li isti biti prodan osobi koja je pod ovrhom?
      Posto znam da kada sam otvarala j.d.o.o., ja nisam smjela biti pod ovrhom, ako se dobro sjecam uopce vise, doista vise nisam sigurna.
      Znaci, situacija je takva da j.d.o.o. trenutno ima nekih 30.000,00HRK duga poreza, koji ce biti rjeseni ovim tempom kroz dva mjeseca; osim toga imamo potencijalnu osobu koja bi preuzela vlasnistvo u cijelosti (ja sam jedini clan uprave drustva), no navedeni je pod ovrhom. Zanima me slijedece: moze li j.d.o.o. biti poklonjen/prodan dok jos ima dugovanje ili moram sacekati dva mjeseca da to rijesim i moze li uopce osoba pod ovrhom preuzeti vlasnistvo i direktorsko mjesto?
      Unaprijed svima hvala na odgovorima, doista ce nam puno pomoci!
      Lijep pozdrav!
    • objavio Mineane
      Pozdrav,
       
      Na netu i u FB grupama vrti se jedan podulji tekst, navodno napisan od sudskog vještaka za financije, koji osporava prijenos tražbina/dugova s banaka na agencije za naplatu (EOS, B2, SVEA, itd.). 
      To sam malo istraživao, jer tekst ima smisla, dok nisam našao na jednu Odluku HNB-a koja je relevantna za tu stvar. Na kraju, izgleda da je autor previdio ključan detalj, odnosno članak te Odluke.
       
      Pitam kao laik, ako ima netko stručan za tumačenje čl. 2. st. 1. Odluke o kupoprodaji plasmana kreditnih institucija (dalje: Odluka), a koji se odnosi na ugovore o kupoprodaji plasmana kreditnih institucija (dalje: UKPKI):

      "1) Kupoprodaja plasmana jest svaki ugovor kojim se prenosi plasman ili se prenose rizici i koristi s osnove plasmana s kreditne institucije prodavatelja (u nastavku teksta: prodavatelj) na stjecatelja te koji će za posljedicu imati prestanak priznavanja plasmana u bilanci kreditne institucije u skladu s Međunarodnim standardima financijskog izvještavanja."


      Je li ovo znači "doslovno baš svaki ugovor", posebice ugovor o cesiji/ustupu potraživanja (ili možda ugovor o kupoprodaji motornog vozila, nekretnine, oranice, itd.)? Pa se onda ubaci i malo kredita kao bonus.    
      Ili ipak znači "svaki UKPKI", odnosno svaki ugovor barem takvog ili sličnog naziva?
      Možda treba ovu odredbu osporavati, ako da -- gdje i kako?
       
      Izvor: https://www.hnb.hr/documents/20182/525937/h-odluka-kupoprodaja-plasmana-ki_npt.pdf/e0446f94-7dd0-4a5f-8ca5-99d46406cda8
       
      ---- 
       
      Malo za relaksaciju u subotu prijepodne, da se ovome da lakša i vedrija nota, ako je moguće.
       
      Laički, što se tiče mog pitanja o vrsti ugovora o kupoprodaji plasmana, ako je riječ o tome da "doslovno baš svaki ugovor" koji zadovoljava ostale uvjete iz spomenute Odluke može biti valjan UKPKI, onda su krediti dani ljudima od krvi i mesa ovdje tek roba.

      Npr. neko trgovačko društvo dođe otvoriti žiro-račun u banku, a oni mu u okviru ugovora o žiro-računu -- nakon uobičajenih odredbi koje uređuju taj odnos, a recimo zato što su svoje poslovanje prenijeli njima iz druge banke -- dodaju i bonus: ustup nenaplaćenog dospjelog potraživanja od osobe XY temeljem danog kredita toj osobi XY u iznosu od ABC kuna.

      Ovo je, naravno, ekstremni primjer, ali sasvim moguć, ako su drugi uvjeti iz Odluke zadovoljeni. Nešto kao da sklopim ugovor o pretplati za mobitel u telekomu, pa mi u okviru tog ugovora prodaju i telefon za 1 kunu, iako mu je tržišna vrijednost značajno veća. Možda sada telekomi mogu nuditi i potraživanja po danim kreditima umjesto telefona, kao bonus u okviru svojih ugovora o pretplati?
    • objavio lolcathost
      Pozdrav,
      Ukoliko se Bitcoin kupuje i prodaje unutar platforme Bitstamp (Slovenija) za EUR ili USD, a ne vrši se nikakav prijenos natrag na HR bankovni račun, je li potrebno prijaviti poreznoj trading koji se tamo odvija ili se porez prijavljuje u trenutku kada izvršim cashout na račun svoje RH banke?
       
      Hvala!
    • objavio ivo454
      Pozdrav, molio bih pojašnjenje o mogućnosti povrata ustupljene nekretnine u ostavinskom postupku kod JB. Ja sam u ostavinskom postupku, svoj dio nekretnine ustupio bratu, zbog određenih razloga koje bi mi stvorilo posjedovanje nekretnine. Koji bi bio najednostavniji način da taj dio 1/3 vratim u svoj posjed. Napominjem da se u rješenju JB, spominjem samo  kao nasljednik, ali se ne navodi da svoj dio ustupam, nego je jedan brat dobio 1/3 a drugi 2/3 dijela.
  • Online korisnici



×