Jump to content

Odvođenje u stanicu


Stipe m

Preporučene objave

Zanima me nesto sto sam nedavno saznao. Policija kad te zaustavi na cesti i trazi pretres i nemaju nalog vode vas u stanicu dok dobiju nalog i vi navodno mozete njima rec da imate posla i da je sat vaseg vremena npr. 100kn i da to oni moraju postivati. Zanimalo bi me kolko je to tocno i jeli postoji takav zakon i ako ne postoji zasto nebi postojao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Stipe m je napisao:

Zanima me nesto sto sam nedavno saznao. Policija kad te zaustavi na cesti i trazi pretres i nemaju nalog vode vas u stanicu dok dobiju nalog i vi navodno mozete njima rec da imate posla i da je sat vaseg vremena npr. 100kn i da to oni moraju postivati. Zanimalo bi me kolko je to tocno i jeli postoji takav zakon i ako ne postoji zasto nebi postojao.

Uz gornji post,ako smatraš da su ti napravili "štetu" možeš to tražit od MUP-a.Ovi što odrađuju pretragu i ostalo nemaju ništa s tim i uopće ih me zanima pošto je sat tvojeg vremema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Po mom mišljenju, iz čl. 139. Prekršajnog zakona ne proizlazi obveza na plaćanje troškova, pravo na naplatu troškova tijekom izvida ima samo tužitelj, i to za analize i vještačenja.

Po Zakonu o kaznenom postupku, također ne proizlazi obveza na plaćanje troškova dnevnice, osim za svjedoka, ako se vodi kazneni postupak, a ne u tijeku izvida, po mom mišljenju.

Svaka je osoba dužna omogućiti tijelima progona da obavljaju svoj posao, to je dužnost koja proizlazi iz zakona, i po mom mišljenju, nema mogućnost tražiti naknadu za to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija