Jump to content

vozila preko dopuštene


anonimno

Preporučene objave

Par napomena

1. Brzina se neumanjuje zbog nečijeg hira vveć se uzima tolerancija od 10% zbog greški na mjernim instrumentima ( 5% za mjerač u automobilu + 5% za radar)

2. Vozili ste preko dozvoljene brzine dali je 1, 2, 5, 10, ili 100 km/h svejedno, ali treba vidjeti kako su rangirane kazne za preveliku brzinu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Brzina se neumanjuje zbog nečijeg hira vveć se uzima tolerancija od 10% zbog greški na mjernim instrumentima ( 5% za mjerač u automobilu + 5% za radar)

opet o toleranciji 10%!!! do 100km/n oduzima se 10km/h ...preko 100km/h uzima se 10%!!!!

 

2. Vozili ste preko dozvoljene brzine dali je 1, 2, 5, 10, ili 100 km/h svejedno, ali treba vidjeti kako su rangirane kazne za preveliku brzinu

 

nije svejedno! kako mozes rec da je svejedno vozit u gradu 51 i 151!!!??? nije svejedno i nece nikad ni bit svejedno i zato i jesu kazne razlicite!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako zakon prihvaćamo kao logičku 0 ili logičku 1, tj. dali je prekršaja bilo ili nije, ne vidim razlog tolikoj žučljivosti.

Priznali ste prebrzu vožnju, znači prekršaj je postojajo, možemo raspravljati o tome dali je kazna za to adekvatna ili nije.

Ukoliko smatrae da je kazna previsoka žalite se, ukoliko ni to ne želite mijenjajte sustav svim demokratskim sredstvima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U naseljenom mjestu:

 

ako je brzina do 10 km/h veća od dopuštene - 300,00 kn

 

ako je brzina od 10-30 km/h veća od dopuštene - 500,00 kn + 1 negativni bod

 

Izvan naseljenog mjesta:

 

ako je brzina 10-30 km/h veća od dopuštene - 300,00 kn

 

ako je brzina 30-50 km/h veća od dopuštene - 500,00 kn + jedan negativni bod itd.

 

na brzinama do 100 km/h oduzima se tolerancija od 10 km/h a iznad 100 km/h oduzima se 10%.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas mi je tati došla obavijest o prekoračenju brzine koju sam ja počinila s dostavljenim obrazcom da napiše tko je vozio auto. E sad, ja bih na tom obrascu u njegovo ime napisala svoje podatke, dakle radi se o tome dali ja na tom obrascu mogu napisati svoje podatke ili to vrijedi samo ako je on vozio. Vjerujem da me nakon toga čeka kazna od najmanje 500kn +kazneni bod. No trenutno bih to njemu pokušala skriti pa se bojim da on mora nešto osobno mene prijaviti. Mislim, pročitala sam sve i razumjela da na tom obrascu mogu napisati i svoje podatke... A kad mi dođe kazna javit ću se da vas pitam kakav je postupak o žalbi jer nemam otkud platiti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

auto glasi na tatu?

a tata ne smije ništa saznati..

 

tko će se potpisati na tom obrascu na mjestu gdje se traži potpis vlasnika vozila kojim potvrđuje istinitost naznačenih (tvojih!) podataka? Ti? On? (na ovo bi trebalo pripaziti..)..iako, realno gledajući, boli ona stvar nadležne..njima je bitno da netko plati kaznu i troškove, i čisto sumnjam da će se zamarati provjerom potpisa..

 

kasnije, traži zamjenu novčane za rad za opće dobro i sve 5!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija