Jump to content

Ivan k333

Preporučene objave

Poštovanje; 

Ovako zanima me kako i na koji nacin dokazati izvanbracnu zajednicu ,zivimo skupa 4 godine na istoj adresi ,kuca glasi na zenu,a sada bi darovnim ugovorom kucu darivali meni(muzu) dali je moguce i sta bi trebalo sve prikupiti od dokumentacije i dali bi trebali platiti porez,hvala lp

uređeno: od Ivan k333
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

https://www.osijek.hr/wp-content/uploads/2017/03/Izjava-o-izvanbračnoj-zajednici.pdf

Evo, ovo je jedan od primjera kako ta izjava (ovjerite potpise kod javnog bilježnika) treba izgledati.

Međutim, ta izjava Vam neće trebati kod sklapanja ugovora o darovanju, darovati se imovina može bilo kome, ne samo bračnom ili izvanbračnom drugu. Čini mi se da se Zakon o porezu na promet nekretnina ne proteže i na izvanbračne drugove, pa ćete porez na promet nekretnina ipak trebati platiti. Što se tiče sklapanja ugovora i uknjižbe, trebat će Vam pisani ugovor o darovanju, ovjera potpisa ugovora kod javnog bilježnika (tada on šalje poreznoj upravi prijavu poreza na promet nekretnina i Vi za 15-ak dana dobivate rješenje o tome koliko poreza morate platiti), 250,00 kn za sudsku pristojbu i prijedlog za uknjižbu u zemljišnu knjigu ako je sve u redu sa nekretninom i ona je zaista upisana na suprugu u gruntovnici (obrazac prijedloga možete dobiti u gruntovnici). 

Uglavnom, trošak je 300,00-tinjak kuna, bez troška sastava ugovora, bez poreza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija