Jump to content

HRV


Lokvica

Preporučene objave

Postovani forumasi..neki su procitali moje objave neki ne pa da pojasnim ,,,Dobio sam rjesenje iz Tvrtkove u kojoj mi daju manje od 20% invalidnost,imam pravo zalbe e sad je tu problem kome se obratit da napise zalbu jer ja je sam neznam napisat,mozda mi neko od vas moze pomoci kako da napisem...unaprijed se zahvaljujem..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Lokvica je napisao:

Postovani forumasi..neki su procitali moje objave neki ne pa da pojasnim ,,,Dobio sam rjesenje iz Tvrtkove u kojoj mi daju manje od 20% invalidnost,imam pravo zalbe e sad je tu problem kome se obratit da napise zalbu jer ja je sam neznam napisat,mozda mi neko od vas moze pomoci kako da napisem...unaprijed se zahvaljujem..

Kako bi Ti netko mogao pomoći ako se ne vidi rješenje i medicinska dokumentacija ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , buda2 je napisao:

Kako bi Ti netko mogao pomoći ako se ne vidi rješenje i medicinska dokumentacija ?

Očito je da traži nekoga sa iskustvom u pisanju žalbe pa da ga uputi u predmet, a ne da javno maše sa svojom dokumentacijom ovdje...

Prije 51 minuta, mobiliziranidragovoljacZNG je napisao:

Ne bi bilo loše javiti se u udrugu oboljelih od PTSP-a pa kad prođu ove "kvalifikacije" ići svi zajedno s kolektivnom tužbom. Po priči upućenijih pozivat će se na nestručnost komisije.

trebalo je ići s kolektivnom tužbom puno puno ranije, tako da se dokaže da u hzmo-u radi ološ, da su vještaci pokvareni, pa onda ne bi postojao pojam "lažni branitelj" i branitelji ne bi bili dno-dna u javnosti i medijima nego bi bili cijenjeni članovi društva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nikad nije kasno, nego mi smo se već dogovorili, dižemo tužbe protiv ovih tzv. vještaka u svim županijama pa nek lijepo dolaze na sudove i upoznaju Lijepu našu. Tužbe podižemo mi koji već imamo invalidnost tako da smo oslobođeni troškova suđenja. Znam da nećemo postići ništa ali bar će mo se sada mi smijati gospodi iz komisije kao što su se smijali oni nama kada budu morali dolaziti na sudove od Vinkovaca do Dubrovnika. Nisam pravnik ali po kazivanju istog tužba ide na nekakvu odgovornost fizičke osobe u sklopu pravne (agregacijska teorija)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , mobiliziranidragovoljacZNG je napisao:

Ne bi bilo loše javiti se u udrugu oboljelih od PTSP-a pa kad prođu ove "kvalifikacije" ići svi zajedno s kolektivnom tužbom. Po priči upućenijih pozivat će se na nestručnost komisije.

Svašta se može pročitati ovdje.oni koji su prošli ( dobili najmanje 20% ) komisija dobra , a onima koji nisu dobili 20% komisija nevalja ( nestručnost ) ??  Kako to objasniti u eventualnoj tužbi ????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čovjek je tražio konkretan odgovor na konkretno pitanje pa mi stoga nije jasno čemu trpanje objava koje nemaju veze s pitanjem. Lijepo otvorite temu o tome pa tamo lamentirate (naravno kulturno) uzduž i poprijeko. Možda bih i sam imao što o tome napisati.

Dakle,

, Lokvica je napisao:

e sad je tu problem kome se obratit da napise zalbu jer ja je sam neznam napisat

sastavljanje žalbe kao takove nije nešto posebno komplicirano. U zaglavu se stavlja kome se šalje i tko te Predmet-žalba. Nadalje navodiš da se temeljem upute o pravno lijeku u roku žališ (onome tko je naveden kao drugostupanjsko tijelo u Uputi), na rješenje toga i toga oda tada i tada, Klasa:..., Ur.Broj:..., temeljem kojeg ti je/nije priznato pravo na status HRVI u iznosu tome i tome. Tada navodiš da smatraš da ti je zdravstveno stanje koje je posljedica DR toliko narušeno te da je ocjena o oštečenju organizma poradi bolesti trebala biti za tebe povoljnije ocijenjena. U prilog tome navodiš da je iz medicinske dokumentacije vidljivo da si do DR bio potpuno zdrav te je trenutna bolest povezana sa DR, da se liječiš od tada i tada te da imaš toliko i toliko bolničkog liječenja, dnevnih bolnica, operacija i sve ostalo što bi ti išlo u prilog. Također da je iz vojne dokumentacije vidljivo da si Dragovoljac DR da si obavljao te i te dužnosti te izravno bio izložen neprijateljskom djelovanju iz svih vrsta naoružanja te doživio niz traumatskih iskustava zbog neposredne opasnosti od pogibije i onoga što jesi, ako jesi, radio u sklopu dužnosti i sl.

Na kraju navodiš da slijedom navedenih činjenica, ocjenu vještaka smatraš nepravilnom te moliš da se osporavano rješenje poništi i donese novo, odgovarajuće.

Potpišeš vlastoručno, te ako se ja dobro sjećam šalješ u dva primjerka poštom (preporučam s povratnicom), no i to ti sve piše u Uputi o pravnom lijeku.

Ukoliko ti ovo izgleda komplicirano uvijek se možeš obratiti za pomoć nekoj udruzi iz DR koja ima nekakovu pravnu pomoć. Pozz i sretno. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija