Jump to content

Naknada za uzdržavanje


PointBlank

Preporučene objave

Pozdrav svima

Razveden sam dvije godine i do sada sam plaćao 1000 kuna naknade za uzdržavanje kćeri, istovremeno sam nezaposlen i u blokadi.

No, prije nekoliko dana sam dobio tužbu od bivše supruge prema kojem od mene traži povećanje naknade na 2500 kn mjesečno. 

Sad ne znam što mi je činiti, jel ona uopća ima pravo to tražiti, imam li se pravo žaliti, isplati li mi se uopće to? Inače, kćer ima 10 godina. 

Zahvaljujem na svakom odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima pravo tražiti povećanje uzdržavanju za kćer, jer plaćate ispod minimuma, ali smatram da nema toliku svotu, možda bi bilo dobro da se, s obzirom na to što navodite, pokušate dogovoriti i postići neki kompromis..

Sve to što navodite da ste u blokadi, nema previše važnosti, jer uzdržavanje djeteta ima prednost nad svim ostalim dugovanjima, ako ste u blokadi po nekoj drugoj osnovi, nekom drugom dugovanju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

Obzirom kako nisam ostao u dobrim odnosima s bivšom suprugom, imam mali strah da bi me mogla isto tražiti iduće godine. Postoji li neko ograničenje koliko puta u nekom razdoblju može tražiti povećanje te naknade?

Samo da razjasnim, ona ima vrlo uspješan privatan posao gdje zarađuje velike novce, znam jer sam radio s njom tamo dok smo bili u braku, a sve što ona čini pokušava mi na neki način napakostiti, zato me strah ako ovo prihvatim da će opet tražiti povećanje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , PointBlank je napisao:

Razveden sam dvije godine i do sada sam plaćao 1000 kuna naknade za uzdržavanje kćeri, istovremeno sam nezaposlen i u blokadi

 

prije 11 sati , PointBlank je napisao:

No, prije nekoliko dana sam dobio tužbu od bivše supruge prema kojem od mene traži povećanje naknade na 2500 kn mjesečno

može ona tražiti koliko god hoće,a pitanje je tko će joj dati.....

http://www.digured.hr/cadial/searchdoc.php?action=search&lang=hr&query="Odluka+o+minimalnim+novčanim+iznosima+potrebnim+za+mjesečno+uzdržavanje+djeteta"&searchText=on&searchTitle=on&resultdetails=basic&filteracttype=all&filterfields=all&filtereuchapter=all&resultlimitnum=10&bid=qa6vujverCBPH01%2fdvyFFg%3d%3d&annotate=on

http://digured.srce.hr/arhiva/263/165507/narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/full/2017_04_41_889.html

 

u najboljem slučaju može dobiti oko 1200kn što skoro i dajte,s obzirom da ste nezaposleni..

Vaša je dužnost da pomažete dijetetu koliko možete.....ali ako ste u takvoj situaciji kako navodite ne vidim načina na koji ona može tražiti znatnije povećanje alimentacije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija