Jump to content

Nasljedno pravo


Klarisa18

Preporučene objave

Lijepi pozdrav!

Majka mi je bila u braku 36 godina, i iz tog braka ima bolesno dijete, ( sada već odrasla osoba, 35 godina, koja je ujedno i poslovno nesposobna, radi se o mentalnoj retardaciji), i kojoj sam ja skrbnik. Majka mi je nedavno preminula, a muž je još živ i nalazi se u domu za psihički bolesne odrasle osobe i također je poslovno nesposobna, (skrbnik mu je soc. radnik). Inače iz ranijeg braka on ima još djece. Interesira me da li ja i  polubrat, kojem sam skrbnik imajm kakva prava poslije majčine smrti, budući ona nije imala knjiženo nikakvo vlasništvo na sebi. 

 

 

uređeno: od Klarisa18
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne. Ona je nedavno preminula. Iz braka je imala bolesno dijete( 35 god. oduzeta mu je posl. sposobnost zbog teže mentalne retardacije), i mene koji sam vanbračno dijete, (moj otac je također preminuo još 1996.god.). Muž joj je još uvijek živ i smješten u dom za psihički bolesne odrasle osobe, kojem je također oduzeta poslovna sposobnost, a koji iz ranijeg braka ima još troje djece! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vaš polubrat bi trebao nasljeđivati oca zajedno sa svom ostalom njegovom djecom, a ako su njegov otac i Vaša majka zajedno stekli nekakvu imovinu, i to radom za vrijeme trajanja bračne zajednice, onda je dio te imovine bračna stečevina, ovisno o tome koji se zakon koji uređuje obiteljske odnose primjenjivao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne. Ona je nedavno preminula. Iz braka je imala bolesno dijete( 35 god. oduzeta mu je posl. sposobnost zbog teže mentalne retardacije), i mene koji sam vanbračno dijete, (moj otac je također preminuo još 1996.god.). Muž joj je još uvijek živ i smješten u dom za psihički bolesne odrasle osobe, kojem je također oduzeta poslovna sposobnost, a koji iz ranijeg braka ima još troje djece! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija