Jump to content
Oras1985

Novogradnja s previše popravaka

Preporučene objave

Pozdrav, najprije hvala svima koji odgovore na post. Naime 2016. smo kupili stan, novogradnja koja je ispala samo problem. Otprilike 50 % stanara ima neke probleme u stanovima.

1. Prozori puštaju kišu, oštećuju zidove

2. Nepoznata cijev u zidu hodnika pušta vodu i mokar je cijeli zid hodnik pri čemu se drvena stepenica navlažila i podigla

3. Pri pokušaju popravka cijevi, meštri su prekinuli kabel od struje tj. svjetla u hodniku, ne znam jel stvarno pravilo struke da se struja polaže uz cijevi vode

4. Propušta voda s ravnog krova u unutrašnjost stana na 3 različita mjesta u dnevnom

5. Voda je procurila ispod PVC ploče i ušla u portafon koji uopće ne radi tj. Sam se pali pri velikoj kiši 

6.Pri velikoj kiši curi voda sa susjedove terase u dječju sobu koja je ispod.

Ovo je konkretno za moj stan, a ostatak zgrade ima slične probleme uz loše napravljenu spetičku pa nam svi uređaju u septičkoj crkavaju(brojač od vode).

Prozore nismo na vrijeme silikonizirali pa je voda ušla u stanove, zbog loših prozora najprije ali eto.. 

Fasada ima garanciju 10 godina.

Investitor ne želi sudjelovati u nikakvom daljnjem popravku jer tvrdi nismo održavali zgradu, nemamo domoupravu već sami uređujemo okoliš i čistimo, mala je zgrada od 8 stanova.

Bili su njegovi radnici i stavili silikona i pošli, to je sve radova što su napravili. 

Što mogu pravno napraviti...

Građevinska inspekcija zbog polaganja kabela struje uz vodu?....

Tužba ? Jel postoji način da mu ja vratim stan a on meni novce, jer me prevario prilikom kupnje stana "ključ u ruke"

Molim vas savjet kako dalje, očajna sam

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 7 sati , Oras1985 je napisao:

Građevinska inspekcija

Prema ovome što ste opisali, teško da će naći nešto iz svoga djelokruga u smislu otklanjanja oštečenja na postojećoj građevini zbog kojih postoji opasnost za život ljudi. Sve i da nađe, naredit će vlasniku građevine otklanjanje oštečenja u određenom roku, a to ste u ovom trenutku vi o ostali suvlasnici.

prije 7 sati , Oras1985 je napisao:

Tužba

Vrlo vjerovatno. S time da će vam za to trebati i pomoć strućne osobe, a ne bi bilo zgorega da ista bude skupna. Uz to treba pogledati što sve točno piše u ugovorima o garanciji na radove ali i obratiti pozornost na Temeljne zahtjeve za građevinu prema odredbama Zakona o obveznim odnosima koji se tiču odgovornosti izvođača ukoliko je ugradio proizvode ili izveo radove koji kao takovi nisu određeni/izvedeni sukladno projektu i kao takovi bi se pokazali u roku 10 godina.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad