Jump to content
Sign in to follow this  
saska2008

Udana u Bih...

Preporučene objave

Moje postovanje,

Nadam se da ću uspjeti objasniti moju situaciju.Trenutno zivim i radim u Bih ,udana .E,sad od hrvatskih papira posjedujem OIB,kopiju domovnice (sve sa djevojačkim prezimenom)URijeci sam prijavljena  mada ne zivim tamo odavno .Udala se i izvadila dokumente u Bosni.Sad mi treba Hrvatski pasoš i to hitno...koja je procedura potrebna za to

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Hvala.Samo me zanima da li je to dug proces i da li to moram u Rijeci ili u meni najblizem mjestu u Hrvatskoj.

Uređeno od saska2008

Podijeli ovu objavu

Ajoj,mislila sam to izbjeći...daleko mi je.A moze li se dobitiDomovnica original ....Cula sam da se moze podići u bilo kom gradu.Mada pretpostavljam da i za to moram promjeniti prezime....hvala

Uređeno od saska2008

Podijeli ovu objavu

Evo ako nekog zanima ili ima slican problem .Dakle mjenjanje prezimena se moze izvrsiti i pismenim putem isto tako i odjaviti papiri su gotovi za sedam dana radnih.Mada sve je lakse ako se ode u mjesto gdje vam je prijavljeno prebivaliste...pozdrav

Podijeli ovu objavu

To mora uz punomoć je ću naprimjer sestri dati punomoć da me odjavi tj poslati postom...ali mjenjati prezime se moze postom bez ičijeg učešća .Uglavnom nije nuzno da se ide u mjesto gdje ste prijavljeni.Tako mi rekla gospođa iz općine.

Podijeli ovu objavu

Tako onda moraš i napisat jer bi drugi mogli mislit svašta.Naravno da se uz punomoći može mnogo toga napravit za razliku od pošte.

Kod tebe bi moglo bit problema ako nije na vrijeme odjavljen privremeni odlazak u drugu državu.Kači te neispunjavanje mnogih zakonskih obveza po raznim zakonima.

Uređeno od sivko

Podijeli ovu objavu

Uh sta sad to znači,ako mozes malo da pojasnis?nije mi to nitko spomenuo gospođa u općini mi nije nista rekla pivodom toga uglavnom zvala sam policijsku upravu kazu sad da se mogu odjaviti u bio kojoj policijskoj upravi u Hrvatskoj koja mi je blizu.Navela sam da već dugo ne zivim u Hrvatskoj

Uređeno od saska2008

Podijeli ovu objavu

Rok za promjenu imena je 15 dana a postoji isti rok kada se treba odjavit pri iseljenju iz RH.

Šta briga one u općini (bih ili rh) hoćeš li svoj status riješit odmah ili nećeš.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this