Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

bonitabanana

KAMEROM ZABILJEŽENO PREKORAČENJE BRZINE

Preporučene objave

Mup-u  sam dostavila podatke  o mogućim vozačima osobnog automobila koji je uhvaćen 21km prekoračenja brzine, no sudac bez obzira što je prošlo godinu dana traži mi evidenciju o posuđivanju automobila (unutar obitelji). Ja nikad cula za to??? Odredio mi kaznu iako ja nisam vozila automobil (netko iz obitelji je vozio-svi imamo isto prezime i adresu). Molim Vas pomoć....

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Policijska i sudska praksa je da dostavu podataka više osoba tretiraju kao nevjerodostojan podatak, pa shodno tome idu kaznu za nedavanje podataka.

Kažu da neki sudovi prihvaćaju protek vremena kao obranu, tj. da se nakon toliko vremena jednostavno ne sjećate tko je tog dana upravljao autom, ali na žalost, nisam vidio niti jednu takvu presudu...

Podijeli ovu objavu

Hvala Vam na odgovoru, da li znate možda da li se uopće isplati pisanje žalbe kad je sudac odmah odredio kaznu iako se počinitelj nije utvrdio? I gdje postoji ta njegova čuvena evidencija o posudbi automobila u Zakonu o prometu? Ja prvi put to čujem!

Podijeli ovu objavu

Dakako da se može pisat jer neki suci ni ne kažnjavaju za to pošto porodica ne vodi evidenciju kad je tko i gdje upravljao vozio m.Kako će odlučit VPS saznat ćemo ako se žališ i javiš kako je na kraju ispalo.

Malo googlat pa će se naći razlog za žalbu.

Podijeli ovu objavu

, bonitabanana je napisao:

dostavila sam podatke ukućana-obitelji: dakle, tata, mama, sestra...

Možeš li malo preciznije napisati koje si sve podatke o ukucanima-obitelji dala

samo ime i prezime ili kao npr.

1.ime i prezime

2.datum rođena

3.oib,

4. broj vozacke i datum i rok vazenja iste

5. adresa prebivališta/boravišta

imaju li svi ukucani vozacku dozvolu,  adresa prebivalista svima je ista, itd

Podijeli ovu objavu

POZDRAV, TRAŽILI SU ME SAMO SLIJEDEĆE PODATKE: IME PREZIME, ADRESA, OIB I ROĐENDANE-I SVE SAM IM TO POSLALA, JER NAS JE U OBITELJI 4 I SVI VOZIMO ISTI AUTO, a živimo na istoj adresi, i imamo isto prezime:tikvan:

Uređeno od bonitabanana

Podijeli ovu objavu

U pravilu tražili su tko je u navedeno vrijeme upravljao s vozilom a ne tko sve koristi vozilo.Kod takvih odgovora idu sa kažnjavanjem vlasnika vozila.

Podijeli ovu objavu

onda se mogu lagano napit i čekat poštara  s kaznom...:panika: po meni MUP je propustio istražiti na vrijeme potencijalnog vozača tj. reagirati u normalnom vremenu, a ne čekat 7 mjeseci, a kažnjavanje vlasnika vozila-kao da je vozilo samo vozilo na daljinsko upravljanje-pre pre smiješno:-D

Podijeli ovu objavu

MUP to ne istražuje zato je tako i zakon napisan tj.traže o vlasnika vjerodostojan podatak.

E sad, neki suci ne kažnjavaju ako je prošao neki rok od prekršaja do obavijesti policije da traži tko je vozio jer se to naravno jako teško ili nikako ne može znat sa sigurnošću.S druge strane neki suci kažnjavaju jer smatraju da se takvim odgovorima (više osoba) izbjegava prekršajna odgovornost.

Sad treba čekat presudu pa vidjet što taj sudac misli i onda se žalit VPS-U.

Inače policija šalje za takve prekršaje prekršajni nalog na 2000 kn pa se onda daje prigovor sucu.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad