Jump to content

Obustava duga na FINI


charlie13

Preporučene objave

Pozdrav!
Molim za objašnjenje obustave duga.
Naime imao sam dugovanja za tcom po 3 pretplatnička broja, te su postojala 3 rješenja o ovrsi, no sutkinja je to sve spojila u jedan predmet i po presudi koja je bila u 2016.je dosuđena ukupna cifra koju dugujem Tcomu, te mi je temeljem iste presude FINA zblokirala račun.

Redovno mi se to dugovanje skidalo i namirivalo te je došlo do polovice duga, da bi u sad prije nekih mjesec dana otišao u FINU gdje mi je po Očevidniku evidentirana OBUSTAVA dugovanja.
Bez ikakve obavijesti mi je račun i odblokiran.

No danas mi dolazi pismo od Hanžekovića da ih kontaktiram o dogovoru o nastavku plaćanja.
Zovem ih i kažu mi da je jedna ovrha plaćena; a da treba platiti još 2. S time da je po sudskoj presudi sve u istom spisu i na početku blokade je račun zblokiran sa cjelokupnim iznosom.

Sad mene zanima, kako je ono u 8.mj stigao novi Zakon o ovrhama, gdje sam našao da je ovrhovoditelj bio dužan slati Fini nešto za nastavak ovrhe, pa mislim da možda to nisu napravili, pa sam zato odblokiran?

Odnosno da li po istoj presudi oni mogu ponovno sjesti na račun i blokirat me?
Jer mi sve izgleda da su se Hanžekovići zeznuli nešto pri toj naplati...

Inace nemam nikakvih pokretnina niti nekretnina, tako da nema drugih načina da se naplate osim po mojem računu.

 A to su bili pretplatnički odnosi iz 2008, bez mog oiba i to je netko nešto smuljao, jer sam u to vrijeme bio izgubio osobnu, a sud je od mene tražio da ja kao tuženik namirim odmah grafologa, a nisam bio pri novcima i donešena je presuda temeljem jednog ugovora koji je stvarno bio moj. 

Koje oni imaju pravne mogućnosti da naplate ostatak dugovanja?

Odnosno da li imam ja kakvih pravnih mogućnosti da se pokušam izvući da ne platim taj ostatak?

Unaprijed zahvaljujem.
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , charlie13 je napisao:

kako je ono u 8.mj stigao novi Zakon o ovrhama, gdje sam našao da je ovrhovoditelj bio dužan slati Fini nešto za nastavak ovrhe, pa mislim da možda to nisu napravili, pa sam zato odblokiran?

Po novom zakonu ovrhovoditelj ništa nije bio dužan slati Fini. 

prije 13 sati , charlie13 je napisao:

da li po istoj presudi oni mogu ponovno sjesti na račun i blokirat me?

Mogu, sve dok se dug u cijelosti ne podmiri.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija