Jump to content

Preduga izrada dokumenata


spavac

Preporučene objave

Pozdrav,

Nadam se da je ovo pravi podforum za dolje navedenu problematiku.

Preselio sam se iz Hrvatske i uredno odjavio prebivaliste i boraviste. U inozemstvu mi se rodilo dijete, te sam u nadleznom veleposlanstvu podnio zahtjev za izradu rodnog lista, domovnice i putovnice prije 6 mjeseci. Dokumenti jos uvijek nisu gotovi i prilikom izrade vize za dijete morati cu platiti kaznu jer nisam na vrijeme podnio zahtjev. Ovisno o datumu kada konacno dobijem dokumente kazna koju cu morati platiti ce vrlo vjerojatno biti izmedju 1000 i 2000 USD.

Imam li pravo na povrat sredstava od MVEP-a? Je li tuzba ima smisla?

Hvala!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A dokumenti sigurno nisu gotovi i to nije bilo zbog toga što Vi niste podnijeli uredan zahtjev? Po mom mišljenju, ako Vam je država svojim postupanjem nanijela štetu, imali biste pravo na naknadu štete od države, time da se prvo javite državnom odvjetništvu, građansko upravnom odjelu, sa zahtjevom za mirno rješenje spora, a ako ne udovolje, tada tužbom protiv RH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dokumenti nisu gotovi, zvao sam veleposlanstvo nedavno. Zahtjev je uredno ispunjen i sva priložena dokumentacija je uredna sto je i veleposlanstvo potvrdilo na dan kad su zaprimili zahtjev.

 

Hvala na savjetu. Kada konačno stignu dokumenti i kada platim kaznu onda ću vidjeti je li mi se isplati ulaziti u borbu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Ministarstvo je priznalo pogresku, ali osim priznanja se nije dalje nista dogodilo. Ukupna kazna koju sam platio preracunata u kune iznosi oko 6.600 HRK. Drzavno i opcinsko odvjetnistvo nije zainteresirano za moj problem. Prijavio sam slucaj i EU sudu, ali oni su mi odovorili da to nije u njihovoj nadleznosti.

Po vasem misljenju, sto mogu uopce napraviti po ovom pitanju posto se ne radi o velikom iznosu?

Nikako ne mogu prijeci preko toga da financiram kroz placanje poreza neciji nerad. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo to sam i napravio. Ne trzaju na to. Niti MVEP niti Ministarstvo uprave.

Koliko god je njihova isprika lijepa gesta, to nece nadoknaditi kune iz mog novcanika.

Ovo je njihov odgovor:

Poštovani gospodine xxx,
 
primili smo Vaše mailove i pomno ih proučili, te zatražili očitovanje Veleposlanstva Republike Hrvatske u Kairu. Upravo smo primili očitovanje. Utvrdili smo da je bilo određenih manjkavosti i nesporazuma, te su na to upozoreni konzularni službenici u VRH Kairo.
 
Što se tiče same putovnice, ona je izrađena i Veleposlanstvo RH u Kairu će Vas izvijestiti o načinu  preuzimanja. 
 
Žao nam je zbog neugodnosti koje ste, kako kažete, doživjeli te zahvaljujemo na vašoj obavijesti.  Svaka povratna informacija, sugestija, pohvala, pa i prigovor naših državljana su nam vrijedni i doprinose unaprjeđenju rada diplomatsko–konzularne službe Republike Hrvatske.
 
Ukoliko imate dodatnih pitanja, slobodno nas kontaktirajte.
 
S poštovanjem,
 
Služba za državljanstvo i putne isprave
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija