Jump to content

Pravo na otpremninu nakon isteka porodiljnog dopusta


Vedrina17

Preporučene objave

Poštovani,

Nakon spajanja dviju firmi krenula je reorganizacija zaposlenika. Naime odbila sam novi ugovor o radu iz razloga što su mi promijenili radno mjesto u drugom gradu i vidno smanjenje plaće. Firma je dva puta slala pozive za dobrovoljni odlazak uz otpremninu na koje se ja nisam oglasila jer želim ostati i nastaviti raditi. Nakon svega ostala sam trudna i ići ću na čuvanje trudnoće i nakon toga na porodiljni dopust. Rekli su mi da sve dok sam na porodiljnom da sam zaštičena i da ne mogu dobiti otkaz što je i u redu prema Zakonu o radu. Ali su mi rekli da imam dvije opcije. Prva opcija je da se dobrovoljno prijavim za odlazak uz otpremninu koja će mi biti isplaćena nakon isteka porodiljnog jer sam u svom sektoru tehnološki višak. A druga je da ako se ne prijavim možda postoji mogučnost da se vratim na neko drugo radno mjesto, a ako mi ne omoguče drugo radno mjesto da mi mogu dati otkaz bez isplate otpremnine. Nije mi jasno koja je razlika? Da li oni stvarno mogu nakon isteka porodiljnog dati otkaz a da mi ne isplate otpremninu? Radim već 9 godina na neodređeno. Nadam se da sam bila jasna.

Unaprijed hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija