Jump to content

Smetanje posjeda


steva

Preporučene objave

Molim nekog da mi pomogne imam problem smetanja posjeda.

Moj i bratićev otac su naslijedili iza svog oca svaki polovicu njive. Rješenje o nasljeđivanju nisu sproveli več su svaki svoju polovicu uživali onako kako ih je njihov otac podjelio. U nazad cca 2 godine moj bratič prelazi traktorom preko mog dijela u svoj voćnjak koji se nalazi iznad naših njiva. Ima pristupni put do voćnjaka, a moze i po svojoj polovici ali on sad pravi put preko djela koji mi obrađujemo i vise od 50g. posjedujemo. Upozorio sam ga da tuda ne prolazi i da mi ne uništava usjev, na što on meni odgovara da je on meni napravio put da mogu do svog voćnjaka i da sto ga sad napadam. Nemam nikakvu potrebu tim "putem" prolaziti niti je ikad prije na tom mjestu bio put. Iako je upozoren da ne prolazi i ne uništava usjev, on dalje to čini. Kako nije gruntovno i katastarski zemlja na mene mogu jedino uz svjedoke dokazati vlasnistvo i posjed za svoj dio. 

Koje daljnje korake da poduzmem?

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

radi se o jednoj čestici, na kojoj Vi i bratić imate suposjed. On Vas ometa u Vašem suposjedu?

U konkretnom slučaju bi se mogle primjeniti odredbe čl.42 st.1 Zakona o vlasništvu i dr.stvarnim pravima,odnosno se radi o posjedu,a ne suposjedu,neovisno o postojanju suvlasništva.

Na ovakav stav upućuje sljedeća činjenica;

, steva je napisao:

svaki svoju polovicu uživali onako kako ih je njihov otac podjelio

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija