Jump to content

Uzdrzavanje nakon prekida


Nena 0000

Preporučene objave

Zanima me uzdrzavanje nakon prekida izvanbracne veze.. imamo i vanbracno dijete..bili smo dogovorili plan zajednickog skrbnistva  i treba to odnjet na sud a posto je svaki mjesec velika borba oko placanja( te laze da nije dobio placu i da je dao otkaz-sto je neistina) Zanima me koji su moji slijedeci koraci jer ne mislim se svaki mjesec s njim natezati? Kako nije jos proslo 6 mjeseci od prekida sto poduzeti vezano za uzdrzavanje mene i alimentacije za dijeteta?( napomena da mi je duzan ovecu svotu novaca koju ne misli vratit. )

Zahvaljujem na bilo kakvom savjetu.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 38 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

Odnesite to na sud, sud će Vas pozvati na ročište, potvrdit će plan zajedničke skrbi, on će postati pravomoćan i na temelju njega ćete moći napraviti izravnu naplatu putem FINE.

Hvala.. mogu li trazit uzdrzavanje za sebe posto je to vjerojatno jedini nacin da vratim svoj novac?

Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, G-man je napisao:

Ako imate potraživanje prema bivšem suprugu i ako ga on ne želi vratiti, morate ga tužiti i tražiti isplatu.

Izvanbracni suprug..Mislim da vam je jasno da ja nemam za odvjetnika i za sudske troskove, a kako on ima izvuci ce se bez problema.( veze u pravosudu su ga spasile od zatvora).. izgleda da nemam neke sanse da ikad vise vidim prijeko potreban novac..

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Nena 0000 je napisao:

...Neka druga mogucnost? ( ipak se radi o 60000kn)...

Poštovana, pošto se radi o podosta velikoj svoti duga, još i kamati, moja bi Vam sugestija bila da probate potražiti odvjetnika koji bi Vas zastupao po postotku, dakle s kojim bi se dogovorili da uzme postotak od ostvarenog iznosa u postupku i to nakon završetka postupka (ima ih takvih, mislim da uzimaju od 15 do 25 posto), no to je sve stvar dogovora..

Jedino mi to pada na pamet, jer da tražite besplatnu pravnu pomoć u Uredu državne uprave u svojoj županiji, zasigurno je nebi dobili u postupku takve vrste..

Sretno Vam..!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija