Jump to content

Neistinit policijski zapisnik i kazna za prometnu nesrecu


Ivandundi

Preporučene objave

Poz navedenog dana

krecem se po seoskom putu, da napomenem bez ikakve table o zivotinjama itd itd, i iskoci mi krava

i pogodim je prednjim dijelom u predio stomaka, i da bila je bez nadzora, medutim objasnim policajki odakle je iskocila i sve to i ona u zapisniku napise da se kretala iz suprotnog smjera( mislil cistom logikom kako je onda nisam udario u glavu nego predio stomaka) i napise da sam vozio preko ogranicenja( kako? ) nema tragova kocenja, a i policajac nije sudski vjestak da to utvrdi i dode meni da sam ja kriv, sto dalje?

B0471379-5EE7-49D7-BDF1-1D50C7D2049C.jpeg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prigovor, pa će o svemu odlučivati sud, na kojem ćeš moći tražiti prometno vještačenje (položaj položaj i smjer kretanja vozila/krave i sl.), rekonstrukciju na mjestu događaja i sl.

Neprilagođena brzina ne znači prekoračenje brzine, nego da nisi prilagodio brzinu vožnje uvjetima na cesti (točno tako tu i piše), što je normalna formulacija u ovakvim slučajevima (naleta, slijetanja i sl.), po jednostavnoj formuli - ako se nešto dogodilo što si mogao izbjeći da si vozio sporije, vozio si neprilagođenom brzinom. To ne odgovara uvijek objektivnom stanju, ali je najčešće točno, pa najčešće i koriste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja sam nezadovoljna prekršajnim nalogom policije. 

Prošli sam tjedan imala prometnu. Išla sam registrirati traktor, bila sam na putu, potom bolesna i kasnila sam dva tjedna. np osiguranje sam platila na vrijeme. Kada sam skretala u lijevo, automobil me pretjecao i udario u moj traktor. Uključila sam lijevi žmigavac na vrijeme, no on je jurio i to mu nije bilo dosta. Na cesti je isprekidana linija, no pored stoje znakovi zabrane preticanja za sva motorna vozila i ograničenje brzine 50.

Policija mi je napisala prekršajni nalog zbog neregistriranoga traktora, a tipu koji me obilazio i jureći udario, bez obzira na znakove, nisu napisali ništa. Čak što više i nadalje, uvažili su njegovu klevetu da sam prekasno dala žmigavac. Nesreća se ne bi dogodila, da je on poštovao prometne znakove. Kome da se žalim?

Zanimljivo je kako policija postupa kada ih zovem da mi je susjed porezao električnu ogradu. Tu su nemočni kažu, jer nemam svjedoka, a kada oni nešto tvrde, to je tako i bez svjedoka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što si dobila od policije? Ako si dobila prekršajni nalog, možeš se žaliti na njega, pa će o svemu odlučivati sud. Imaš na ovom linku ukratko o prigovorima. Bila njegova krivnja za prometnu ili ne, ti si svejedno kriva za svoj prekršaj.

Ti si kretala lijevo u ulicu?

Ako je zabrana pretjecanja, i on je morao dobiti svoju kaznu, bez obzira dala ti žmigavac na vrijeme ili ne. Na njegovu kaznu, tj. na to da nije kažnjen se ne možeš žaliti, ali se možeš žaliti na postupanje policajaca (možeš i potpisanim mailom na bilo koji mail na stranicama policijske uprave ili MUP-a), pa će netko provjeriti sve što su radili i naložiti ispravak grešaka, ako ih je bilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala, Mr drot, nisam ni pomislila da se mogu žaliti na  postupanje policajca. Evo zašto:

Susjed mi je umirovljeni policajac. Prije deset godina, njegova dva pit bula, rastrgali su moga psića. Posvadjali smo se i to je sve. Od tada trpim zlostavljanja: pljuje i psuje kada me vidi, odsijeca mi voćke, otrovao mi je do sada četiri psa, ubio mi je pijetla, šest puta mi je porezao električnu ogradu, prijetio da će me bombom raznijeti, iz svoga dvorišta zračnom puškom gađa moje maćke i pse, zastrašivao me buljeći se pored ograde dok radim u vrtu, motorom je po nogostupu jurio tik pokraj mene, prijei i psuje mojoj djeci. polomio mi je betonski stupac od ograde.........ima još, no tu ću stati.

Kada sam ga pitala zasto to sve čini, skočio je u bijesu, rukama drmajući ogradu između nas , prijeteći da će me ubiti. Tada, kao i nekoliko puta ranije, pozvala sam policiju. Oni dodju, zapišu moju žalbu i odu kod njega na kavicu. Ja dobijem odgovor da on sve poriče, a ja ispadam paranoična budala, jer nemam svjedoka. 

Zadnji puta sam platila kaznu jer me prijavio što je moj pas lajao na njega dok se šetao po pašnjaku sa svojim pit bulima. Isti pašnjak imam u zakup od Hrvatskih voda i koristim ga za ispašu koza.

No evo, nadom protiv svake nade, žaliti ću se na postupanje ovoga policajca.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, bloodybrilliant je napisao:

I ja sam nezadovoljna prekršajnim nalogom policije. 

Prošli sam tjedan imala prometnu. Išla sam registrirati traktor, bila sam na putu, potom bolesna i kasnila sam dva tjedna. no osiguranje sam platila na vrijeme. Kada sam skretala u lijevo, automobil me pretjecao i udario u moj traktor. Uključila sam lijevi žmigavac na vrijeme, no on je jurio i to mu nije bilo dosta. Na cesti je isprekidana linija, no pored stoje znakovi zabrane preticanja za sva motorna vozila i ograničenje brzine 50.

Policija mi je napisala prekršajni nalog zbog neregistriranoga traktora, a tipu koji me obilazio i jureći udario, bez obzira na znakove, nisu napisali ništa. Čak što više i nadalje, uvažili su njegovu klevetu da sam prekasno dala žmigavac. Nesreća se ne bi dogodila, da je on poštovao prometne znakove. Kome da se žalim?

 

Danas mi je stigla obavijest od policije, da kaznu za prekrsaje mogu platiti u roku tri dana u kome bi slucaju to bilo pola kazne te se takodjer u tom slucaju protiv mene nece pokrenuti prekrsajni postupak.

Ako platim sada kaznu, da li bi to poslije moglo lose utjecati na eventualno sudjenje za naplatu stete?.... jer kako stvari stoje, sudjenja bi moglo biti. 

Takodjer sam se zalila na postupanje policajca, no jos nisam dobila odgovor. 

Molim Vas za misljenje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U samom ocevidu policijski sluzbenik je u obvezi saslusati sve sudionike događaja, utvrditi sve cinjenice i okolnosti kako i na koji nacin se dogodila prometna nesreca. Svakako je bitno kojim djelom vozila je doslo do udara u traktor. Itekako je bitno i da je ili horizontalna ili vertikalna signalizacija postojala. U tom slucaju ako je policija smatrala da ste vi krivi, a to su morali nedvosmisleno utvrditi tada su drugom susioniku ako je njegova krivica samo nepopisno pretjecanje morali ponuditi novcabu kaznu na mjestu dogadaja,uruciti mu izvjesce o poc.prekrsaju ili ako odbije oboje ide mu isto prekr.nalogog. U svakom slucaju to je moralo biti evidentirano i u vasem prek.nalogu. Sva postupanja moraju biti i vama dostupna. Dakle, vrlo vrlo je bitno gdje i kojim je djelom doalo do udara vozila u traktor i utvrditi mjesto udara. Sve te cinjenice moraju biti u Zapisniku o ocevidu i u skici o mjestu dogadaja kao i ukoliko dode do audskog spora imate pravo traziti putem auda da postaja doatavi fotoelaborat.

 

Svasta je zalutalo u policiju. Brzinsko skolovanje i eto kaosa na cesti na stetu građana. 

 

Cim platite kaznu krivnju ste prihvatili.

 

U svakom slucaju ako ste doista uvjereni da niste krivi za uzrok prometne nesrece putem policijske postaje u tri primjerka obratite se sudu. Dva primjerka ostaju u postaji a jedan vama. Svakako zatrazite  urudzbeni pecat za svoj primjerak gdje se jasno vidi datum da ste u roku podnjeli zalbu ako se odlucite. Sve to rukom napisete i nemojte obrazlagati policiji nista.

Svoje podatke i da se putem xy poataje obracate nadleznom.prekrsajnom sudu na okolnosti prek.naloga broj koji vam stoji na njemu i to je to. Na sudu iznosite obranu. Ako uzimate odvjetnika pokusajte naci nekoga sa iskustvom po pitanju prometa.

 

Eto bloodybriliant nadam se da sam pomogao

 

, Ivandundi je napisao:

Poz navedenog dana

krecem se po seoskom putu, da napomenem bez ikakve table o zivotinjama itd itd, i iskoci mi krava

i pogodim je prednjim dijelom u predio stomaka, i da bila je bez nadzora, medutim objasnim policajki odakle je iskocila i sve to i ona u zapisniku napise da se kretala iz suprotnog smjera( mislil cistom logikom kako je onda nisam udario u glavu nego predio stomaka) i napise da sam vozio preko ogranicenja( kako? ) nema tragova kocenja, a i policajac nije sudski vjestak da to utvrdi i dode meni da sam ja kriv, sto dalje?

B0471379-5EE7-49D7-BDF1-1D50C7D2049C.jpeg

Boze mili sta svega ima.....dakle uzrok prometne nesrece je vlasnik domace zivotinje koji nije drzao nadzor nad zivotinjom sto je zakonom o sig.prometa na cestama jasno propisano, a vi ako ste prek.dopustenu brzinu to mora biti utvrdeno od strane pol.sluzbenika i u tom slucaju ako da sukladno zakonu placate kaznu ali ne za uzrok nezgode vec ste pocibili prekrsaj prekoracenja brzine. Prek.brzine se utvrduje po tragu kocenja ili vjestak. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam kratko dala opis dogadjaja, puhala 0,0, I otisla sa hitno u bolnicu. Nemam pojma da li je policija slikala mjesto nesrece, no ja jesam. Auto koji me udario ostecen je na prednjoj desnoj strani, iznad i ispred desnog kotaca. Moj traktor je udaren u lijevo bok. Od siline udarca se zarotirao gotovo puni krug, uslijed cega su mu ispali kotaci. Razbijena je bocna i prednja strana kabine.  Auto se objesio na ogradu ceste okrenut u desno u odnosu na smjer kretanja. Ne vjerujem da je bio u voznom stanju. 

Nesreca se dogodila u zoni zabrane preticanja za sva motorna vozila I ogranicenje brzine na 50 km/h. 

Ono sto me ljuti najvise je da policajac protiv vozaca auta nije napisao prekrsaj. 

 

prije 2 sati , cannondale105 je napisao:

Eto bloodybriliant nadam se da sam pomogao

Da, hvala. Veoma cijenim Vase misljenje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je traktor udaljen u bocnu stranu posve ke jasno da je vaza radnja traktorom skretanja ulijevo bila u gotovo zavrsnoj fazi.....ako je tako krivac je zasigurno vozac osobnog vozila....on se mora uvjeriti da moze svaku radnju izvrsiti a da neugrozava druge sudonike u prometu.....kriv je za nepropisno pretjecanje i nepostivanje prometnog znaka zabrana pretjecanja. Ma moraju sve cinjenice biti u zapisniku skici i elaboratu

 

Dakle vi niste zapoceli sa skretanjem, vasa radnja je trajala kad je drugi vozac krenuo u pretjecanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , cannondale105 je napisao:

Ako je traktor udaljen u bocnu stranu posve ke jasno da je vaza radnja traktorom skretanja ulijevo bila u gotovo zavrsnoj fazi.....ako je tako krivac je zasigurno vozac osobnog vozila....on se mora uvjeriti da moze svaku radnju izvrsiti a da neugrozava druge sudonike u prometu.....kriv je za nepropisno pretjecanje i nepostivanje prometnog znaka zabrana pretjecanja. Ma moraju sve cinjenice biti u zapisniku skici i elaboratu

Po savinutom nosacu kabine, vidi se gdje je udarac. Kotaci su ispali jer su strugali po cesti kada je traktor rotirao. Na savinutom poluzi kabine se vidi gdje je bio udar. 

Kada sam trazila izvjestaj o nesreci, zapravo sam ocekivala sve detalje, a dali su mi potvrdu kada se nesreca dogodila, tko su sudionici, police osiguranja i "moj" prekrsaj, upravo to sto ste naveli za vozaca auta. 

IMG_20190216_085235.jpg

IMG_20190216_085201.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, cannondale105 je napisao:

pretpostavljam.da je vozilo bilo u pretjecanju kad je vec prosao prometni znak zabranu pretjecanja tj.hocu reci u zoni gdje je zabrana pretjecanja trajala i da nije poceo pretjecati poslje znaka prestanka.

Da, sve sam naslikala. Zasto je policajac to izostavio?! — nije mi jasno. 

Vec sam poslala prijavu stete osiguranju vozaca, on je bio kod mene poslikati stetu, procitao je potvrdu i na moje argumente rekao : "... ali policajac je pisao protiv Vas, a ne protiv vozaca auta."

......ne sluti na dobro. Lol

Kako god, hvala Vam na razgovoru. Lp

IMG_20190224_104734.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iznio sam vam bitne zakonom propisane detalje.....ocigledni propusti pol.sluzbenika ako se radi o ŽC ili DC u prijevodu zupanijska ili drzavna cesta uzima za opisni  dio km.stup dionoca i to je tocno mjesto nesrece. Sve to mora biti evidentirano u nalogu koji ste dobili. Uglavnom uzima se nesto za opisni dio sto se danas sutra nece tek tako promjeniti upravo zbog toga ako zatrazite rekonstrukciju mjesta dogadaja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija