Jump to content
Adrega

Otac u Njemackoj ne placa alimentaciju

Preporučene objave

Pozdrav, 

Majka sam malodobnog djetet od 9 godina koje je nakon razvoda 2012.g. povjereno na skrb i odgoj meni. Ocu je odredena alimentacija od 908,30kn mjesecno. Otac se prije dvije godine preselio u Njemacku i prije 13 mjeseci prestao placati alimentaciju za dijete. Nazalost, imam samo neke njegove brojeve mobitela i zadnje dvije adrese gdje je bio prijavljen, ali ne i trenutacnu. Nemam nikakve druge informacije. Cak ni njegov OIB. 

Na koji nacin mogu pokreniti ovrhu i natjerati da placa alimentaciju?  Mislim da ima i neke nekretnine u Hrvatskoj. Koliko sam razumjela nadlezan je sud u Hrvatskoj. Koja je procedura s obzirom da je presuda postala pravomocna 2012.g?

Hvala puno, 

Adrega

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio KrissAngel0702
      Dobro vecer,imam jedno pitanje..
      Ovako imala sam sud i sud je donio odluku da ce mi otac djeteta isplacivati alimentaciju na ruke uz potvrdu... Što je meni smiješno jer do sada nista nije dao za dijete (2 godine) pa sad zelim napisati prituzbu da zelim alimentaciju na racun...Moze li mi tko  pomoći kako da je napišem? Hvala unaprijed!

• objavio Kix_032
      Poštovani,
      Nedavno sam se preselila u Englesku i, stjecajem nesretnih okolnosti, ostala sam bez putovnice i osobne iskaznice. gubitak dokumenata sam htjela prijaviti i u policijskoj postaji, ali su me preusmjerili na ambasadu, pošto sam stranac i oni se više ne bave ovakvim slučajevima. Domovnicu nemam sa sobom, a račun za e-građanin nikad nisam otvorila. S obzirom na potrebnu dokumentaciju za izradu nove putovnice, obratila sam se bratu da mi proba zatražiti domovnicu, u nadležnoj službi su ga odbili jer im treba moja osobna ili putovnica (?!) i da nisu u mogućnosti ju njemu izdati iako može osigurati sve potrebne podatke od OIBa do broja OI i datuma i mjesta izdavanja (čak i fotografije prednje i stražnje strane dokumenta)..
      Moje je pitanje postoji li kakva mogućnost da domovnicu zatražim osobno u Hrvatskoj ambasadi u Londonu, postoji li uopće mogućnost izdavanja putovnice s obzirom da staru nemam ili je jedina opcija putni list i povratak u Hrvatsku? Kakva je mogućnost za izradom punomoći bratu odavdje jer za bilo što, opet moram priložiti javnu ispravu (koju nemam).. 
      Hvala unaprijed i lijepi pozdrav..
    • objavio Nevenka2201
      Na koji način pokušati bivšem sjesti ovrhom na 1/2 plaće?
    • objavio OS365
      Pozdrav,

žena i ja se razvodimo, imamo dvoje djece od 16 i 14 godina i nažalost je pitanje alimentacije otišlo na sud.

Odmah da kažem da znam da se ne može znati iznos koji ću morati uplaćivati za alimentaciju ali zanima me sudska praksa i što mogu očekivati. Imam svoju odvjetnicu ali nažalost nema puno iskustva u ovakvim slučajevima i nisam dobio od nje niti jednu konkretnu informaciju koja bi mi pomogla.

Činjenice su sljedeće:

- plaća mi je 10800 kuna (neto)

- živim kao podstanar u stanu jer sam ženi prepustio življenje u zajedničkom stanu s djecom

- s djecom se viđam vikendom, planiram voditi na more, dajem tu i tamo džeparac i ponekad kupujem odjeću

- od kada smo razdvojeni, mjesečno uplaćujem 3000 kn

- otplaćujem 2 kredita od 1300 kn i 750 kn (prvi je zajednički koji smo digli u braku, drugi sam bio prisiljen dići za pokrivanje mog minusa i životne potrebe - oprema stana, održavanje auta...

Proizlazi da su moji minimalni (obavezni) troškovi trenutno 4800 (stanarina, režije, 2 kredita).

Iz toga proizlazi da mi ostaje 6000 kn za alimentaciju i osobne potrebe.

Ono što je također činjenica je da mi nakon što uplatim 3000 kn alimentacije, preostane iznos od 3000 kn.

I volio bi napomenuti da mi žena također ima solidna primanja od cca 8500 kuna (neto).

Vjerovali ili ne, žena od mene traži iznos od 4800 kn. Malo je i smiješno al puno više tužno.

Na prvom i jedinom ročištu, prilikom upita sutkinje ženi o potrebama djece, nije došla do iznosa 1500 kn a kamoli do 2400 kn za dijete.

To su zdrava djeca, nemaju zdravstvenih problema i odgajana su da nisu razmažena i da ne moraju dobiti sve što požele.

Također mi nije jasno da je zakonski regulirano da kompletnu potrebu djece pokriva drugi roditelj, tj. roditelj koji ne živi s djecom. Iako se i drugi roditelj želi brinuti o njima, tj. biti im roditelj, bar koliko zakon dopušta

Je li moguće da je uređeno da muškarac pokriva kompletne dječje potrebe i bori se s preostalim iznosom od 3000 kn a s druge strane žena živi lagodnim životom?!

Uglavnom, molio bi procjenu, tj. koju odluku je za očekivati u navedenom slučaju.

Hvala!

• objavio apostolpravi
      Bok ekipo..
      Dali netko ima konkretne primjere- dali se provodila primjerica ovrha nad nekim tko radi npr u njemačkoj, a blokiran je u hrvatskoj??? dakle sve znam vezano za europski ovršni nalog, da sud mora donijeti odluku i da se tada može tek nekog blokirati u njemačkoj ili općenito vani, ali opet je tu ono ali- da to sve ide na sud u npr njemačkoj..
      Stoga mene zanima kako to doista sve funkcionira u praksi, dali se uopće agencije za naplatu ili banke odlučuju na takve procese naplate ili još uvijek je to sve više teorija a teže praksa?? možete navesti neki primjer nedavni( naravno bez imena i prezimena)
      hvala na preciznim odgovorima,razmišljanjima i primjerima
  • Online korisnici