Jump to content

Kazna za prekoračenje brzine


bruno757

Preporučene objave

Znači nedavno mi je stigla kazna za prekoračenje brzine jer je izgleda postavljena nova kamera na cestu na putu mi za posao.

Ograničenje na tom mjestu je 70 a ja sam vozio 105, a prekoračenje se dogodilo oko 2. mjeseca, te naravno sada na tom mjestu usporim.

E sad, točnije danas mi stigle još 2 kazne na istom mjestu još iz 12. mjeseca, što je u zbroju 3000 kuna ( za sada tko zna koliko ih još kasni)

Sad pitanje je dali za ovakve kazne vrijedi pravilo plaćanja unutar 3 dana pa se plati pola?

Dal mogu išta napravit da kaznu ne platim ili smanjim? Mogu li se žaliti ili nešto što po svoj logici nema smisla jer vozio sam brzo ali kako zakon nema 100% smisla često ne u moju korist nadam se da bude jedno u moju korist :D

Vrijedi li tih 3 dana otkako su oni odredili kaznu što nema smisla jer je kazna stigla 3 mjeseca nakon ili otkako se utvrdi identitet (poslali su mi papir koji trebam ispuniti da se utvrdi vozač kako je auto na firmu).

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, bruno757 je napisao:

E sad, točnije danas mi stigle još 2 kazne na istom mjestu još iz 12. mjeseca, što je u zbroju 3000 kuna ( za sada tko zna koliko ih još kasni)

Sad pitanje je dali za ovakve kazne vrijedi pravilo plaćanja unutar 3 dana pa se plati pola

Vrijedi 3 dana od kad si dobio taj dopis.A i u njemu bi trebalo pisat ili 50% u roku 3 dana i dostavit uplatnocu ili poslat podatke o vozaču.

Ukoliko se misliš žalit pošalješ svoje podatke pa će ti poslat prekršajni nalog na koji ćeš se moći žalit i platit 2/3 od dosuđenog.Kakva bi na kraju ispala matematika nitko ne može prognozirat.Ako sve kazne platiš 50% u roku 3 dana ne vodiš se kao prekršajno kažnjavan a u slučaju žalbe na PN ideš na sud i onda se smatraš prekršajno kažnjavan i ne možeš poslije tražit smanjenje zbog neosuđivanosti.A plaćaš i sudske troškove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni ne piše ništa na papiru koji sam dobio o plaćanju odmah i slično, samo piše kazna 1000 kuna, ako se ne prijave podatci onda je 2000-5000.

Dali plaćanje 2/3 vrijedi samo ako se žalim ili ?

Dali sam ja uopće mogao platiti 3 dana unutar dolaska ovog prvog papira koji traži identitet osobe, jer ne piše ni žiro račun ni ništa ?

 

Ja bi u principu sve platio unutar 3 dana ako je to moguće jer mislim da sa žalbom neću ništa dobiti osim vremena,

sad me samo zanima kako da to napravim u principu.

Ili ako netko misli da ću žalbom išta dobiti s obzirom na situaciju koja je.

uređeno: od bruno757
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija