Jump to content

Optužni prijedlog - narušavanje jrm-a


Surrender

Preporučene objave

Dobar dan !

Danas mi je došla policija,sa prekršanjim nalogom te drugom dokumentu koji govori da sam primio navedeni prekršanji nalog sam potpisao.Dva mlada policajca su bila korektna,nakon što sam ih pustio u kuću da svi sjednemo i da vidim o čemu je riječ.Čak su mi dali neke savjete...ali kad tad ću morat pred stajat pred sutkinjom i tu neznam što da točno kažem.Policajac mi je rekao da sam prije 13 dana udario djelatnika na šalteru u poslovnici Hrvatskog Telekoma,(prije sam studirao Pravo,no nisam dipl. ali iz KZ sam imao ocjenu odlićan pa stoga nešto malo znam),odmah sam pitao a tko je podnositelj ? Tko me je protiv mene podignuo taj prekršaj? Policajac je rekao Država.? Sad mi nije jasno zašto u ime RH ,jer se radi o nekom službeniku u HT-u....kako je to sada u ime države?To mi nikako nije jasno.Nadalje,rekao je da je sve snimljeno jer naravno u poslovnici su kamere.Na to sam mu odgovorio da sam svjestan toga,ali da koliko ja znam audio/video snimke nekih trećih ososba,OSIM Policije hrvatsko pravosuđe odbija i da se nemože tretirati kao dokazni materijal-na to je policajac na tren zastao te se malo nasmijao i zatim rekao: Postoje indicije. Ja sam psihički bolesna osoba što sam i odmah pokazao povijest bolesti od mog psihijatra policajcima ,koji su rekli da je to jako ozbiljno,te da to kopiram i pokažem sutkinji i da samo svojim riječima objasni što se dogodilo.Naime ja sam 1.Emocionalno nestabilna lićnost(gotovo ka da imam više lićnosti)2.Anksiozno-depresivni poremećaj 3.Teško depresivan. (Nadam se Vašoj diskreciji,koliko je to moguće). Zatim je policajac uzeo moj prekršajni nalog i rekao da,citiram:" je najbolje da ništa ne napišem...tj. da sam odbio išta reći,da sutkinji na sudu sve kažem jer je tako najbolje." - E sad....Trebam vašu pomoć u vezi iskaza?Iako policija vidjela snimke da to jesam ja,hoće li to i sutkinja moći?Da to sve negiram jer to nisu snimke policije i time nevažne?Da šutim?Još za kraj da napomenem..obadva policajca su rekli da mi ta povijest bolesti ide u prilog...? Molio bih G-Man-a ili nekog drugog stručnog da mi objasni na pitanja i pomogne jer nemam nikakva primanja,niti sam prije ikad kažnjavan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači, ako sam vas dobro shvatio, tereti vas se za prekršaj protiv javnog reda i mira? Što točno piše u nalogu kojeg ste dobili - koji prekršaj i koja kazna?

Ovo sa time tko je pokrenuo postupak, neka vas ne brine. Prijavu je sigurno podnio oštećenik ili njegov poslodavac, a ovlašteni tužitelj u ovom slučaju je policija. To su nebitne stvari.

Glede kamera, ukoliko na ulazu u zgradu stoji natpis "ovaj prostor je pod video nadzorom", snimka se bez problema može koristiti kao dokaz u postupku pred sudom (sjetite se primjera bivšeg premijera u restoranu kada je drugoj osobi navodno dao svoj "broj telefona").

Zdravstveno stanje vam može ići u prilog u kontekstu smanjene ubrojivosti ukoliko će vam obrana ići u tom smjeru.

Imate dvije opcije - prihvatiti nalog, ne prigovarati i platiti kaznu ili pisati prigovor, pa se sve seli na sud. Sami znate što se dogodilo i sukladno tome treba odlučiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Surrender je napisao:

tko je podnositelj ? Tko me je protiv mene podignuo taj prekršaj? Policajac je rekao Država.? Sad mi nije jasno zašto u ime RH ,jer se radi o nekom službeniku u HT-u....kako je to sada u ime države?

Oštećenik je prijavio, a policija te tuži. Sve čisto i po propisima.

 

prije 2 sati , Surrender je napisao:

koliko ja znam audio/video snimke nekih trećih ososba,OSIM Policije hrvatsko pravosuđe odbija i da se nemože tretirati kao dokazni materijal

Ne, mogu se koristiti i koriste se.

 

prije 2 sati , Surrender je napisao:

Zatim je policajac uzeo moj prekršajni nalog i rekao da,citiram:" je najbolje da ništa ne napišem...tj. da sam odbio išta reći,da sutkinji na sudu sve kažem jer je tako najbolje."

Ovo je točno, jer time nisi sebe inkriminirao, a optužni prijedlog će svakako biti podnesen po izjavama svjedoka i tu si ne možeš pomoći, a ovako imaš vremena do suda isplanirati obranu.

 

prije 2 sati , Surrender je napisao:

Trebam vašu pomoć u vezi iskaza?Iako policija vidjela snimke da to jesam ja,hoće li to i sutkinja moći?Da to sve negiram jer to nisu snimke policije i time nevažne?Da šutim?

Da, sud će moći vidjeti snimke i moći će ih koristiti u postupku, a ako će se po snimkama i izjavama svjedoka vidjeti da si stvarno nekoga udario, nema ti smisla negirati jer će kazna biti teža...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , drot13 je napisao:

Oštećenik je prijavio, a policija te tuži. Sve čisto i po propisima.

 

Ne, mogu se koristiti i koriste se.

 

Ovo je točno, jer time nisi sebe inkriminirao, a optužni prijedlog će svakako biti podnesen po izjavama svjedoka i tu si ne možeš pomoći, a ovako imaš vremena do suda isplanirati obranu.

 

Da, sud će moći vidjeti snimke i moći će ih koristiti u postupku, a ako će se po snimkama i izjavama svjedoka vidjeti da si stvarno nekoga udario, nema ti smisla negirati jer će kazna biti teža...

 

Policajac mi je rekao da se snimke NE mogu koristiti kao dokazni materijal. I kao što sam napisao vašem kolegi da se ja NE osijećam krivim...Pa nemogu reći protiv svoje volje da se osijećam krivim !? -Naveo sam da sam ppsihički teško bolestan,i oni koji me svi znaju (što je i policajac mi rekao: A Vukovar je mal grad,svako svakog pozna) znaju...tj, pa moji roditelji znaju da sam takav.x puta sam bio ležao na odjelu psihijatrije.Em nekad zablokirram. Dakle sad imam osijećaj da tu neko nešto preko veze mi radi.Danas me zvao netko iz HT-a i tražio ime i prezime,na što sam ja odgovorio...pazite i ona kaže da ZNA da SAM prešao kod drugog operatera ,A1 ali mi nudi neke njihove tarife !?? Pa nije normalno koliko su bahati. Imate li Vi možda neki savjet kako ,šta ,dalje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Surrender je napisao:

Još se sijećam da mi je policajac rekao,koliko se sijećam da će mi stići pismenim putem nešto....(a kad ga nisam dobro čuo) valda kazneni nalog,ili ??

Kao što kaže sivko, dobit ćeš svoj primjerak optužnog prijedloga i poziv na prekršajni sud. Tamo će pisati za što te točno terete i što predlažu od dokaza, pa ćeš vidjeti i kako se braniti.

 

prije 11 sati , Surrender je napisao:

sada mi stvarno nije ništa jasno?

Što ti nije jasno? Udario si nekoga, oštećenik je to prijavio, vjerojatno je bilo svjedoka i postoji snimka video-nadzora, pa je policija podnijela optužni prijedlog prekršajnom sudu. Jedno vodi drugom...

 

prije 11 sati , Surrender je napisao:

Sad nemam pojma šta da kažem kad me bude pitala na sudu osjećate li se krivim ? Ja se NE osijećam-ali kako onda ta obavijest ?!?

Policija te prijavljuje bez obzira sjećaš li se događaja ili ne, pa i osjećaš li se krivim ili ne, a sud će procijeniti što je od toga svega točno.

Bez obzira što se ti ne sjećaš, nije ti dovoljno što ima svjedoka i što postoji snimka?

 

prije 11 sati , Surrender je napisao:

Policajac mi je rekao da se snimke NE mogu koristiti kao dokazni materijal.

Ili je krivo rekao ili ste se krivo razumjeli. Čemu onda služe tolike kamere po raznim objektima i ulicama?

 

prije 11 sati , Surrender je napisao:

Danas me zvao netko iz HT-a i tražio ime i prezime,na što sam ja odgovorio...pazite i ona kaže da ZNA da SAM prešao kod drugog operatera ,A1 ali mi nudi neke njihove tarife !?? Pa nije normalno koliko su bahati.

Što je bahato? Bio si njihov korisnik i imaju tvoje podatke, nije ništa čudno da te nazovu i ponude uslugu...

 

prije 11 sati , Surrender je napisao:

Imate li Vi možda neki savjet kako ,šta ,dalje?

Nemaš što dalje nego čekati da ti dođe nešto od suda, pa ćeš znati kako se postaviti i kako ćeš se braniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , G-man je napisao:

Dakle, nije vam izdan prekršajni nalog, već će slijediti podnošenje optužnog prijedloga.

Obrana vam može biti postavljena u tom smjeru kojeg izlažete ovdje, dakle da idete na neubrojivost ili smanjenu ubrojivost, pa će se morati provesti vještačenje. Također, angažman branitelja je nužan.

Hvala Vam puno ! Ali dalje me ,zanima tko će sve biti na sudu? samo ja ,pošto je podnositelj tužbe država(kao što je policajac rekao)? I zašto svi tj. policija i neki kao što je Visko rekao sve poznato i jasno u tome tko sam ja,a ja nemam pojma ,Pa ako me netko tuži valjda moram znati i imam pravo tko i zašto??ili? Ja sam pitao a šta je sa ostalim ljudima koji su to tamo sve vidjeli,da li postoji netko tko bi mi kao svjedok pomogao? "Niko ništa ne zna,i nitko nije htio dati ikakve komentare" ? reće policajac. Omdnah sam rekao,klasika i pazite sad,na to mi odgovori policajac da nitko ništa nije vidio !?!?! To nisam mogao vjerovati !! Kao da je u nekom filmu-svi šute i nisu kao ništa vidjeli niti znaju ! Ma zaista...ovo uh..a što ako ja psihički nemogu više ovo trpit jer nemogu normalno spavat,stalno mi je na umu to, i kao što sam prije kad sam morao odležat nekoliko dana na odjelu psihijatrije ili sutra odem na psihijatriju jer NE želim da puknem od brige,živaca,oni će mene odmah (takva je praksa) stavit na odjel da se oporavim,te tako nebudem mogao doći na sud? Molim Vas zaista za pomoć jer ja iskreno tttploliko sam već pun brrige.

 

 Hvala unaprijed !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bit ćeš ti, svjedoci (barem ovaj kojeg si udario) i predstavnik policije.

Kad dobiješ poziv i optužni prijedlog, imat ćeš pravo na sudu napraviti uvid u spis, pa ćeš vidjeti kakvim dokazima raspolažu, pa ćeš sukladno tome isplanirati obranu.

Ako ti je potrebna medicinska pomoć, svakako ju potraži, i radi sebe i radi drugih.

 

P.S.: Prethodni komentar o bahatosti ti je obrisan jer nema nikakve veze s onim o čemu tu pričamo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uz navedeno, mogu spomenuti kako ćete moći sudu predložiti da se u svojstvu svjedoka ispitaju osobe koje su nazočile predmetnom događaju.

Pokušajte ne previše razmišljati o svemu ovome dok ne dođe vrijeme za to, jer to opterećuje čovjeka i crpi energiju, a promijeniti ne može ništa. Kako Drot kaže, ako smatrate da bi vam sve ovo moglo narušiti zdravlje, svakako potražite pomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, G-man je napisao:

Uz navedeno, mogu spomenuti kako ćete moći sudu predložiti da se u svojstvu svjedoka ispitaju osobe koje su nazočile predmetnom događaju.

Pokušajte ne previše razmišljati o svemu ovome dok ne dođe vrijeme za to, jer to opterećuje čovjeka i crpi energiju, a promijeniti ne može ništa. Kako Drot kaže, ako smatrate da bi vam sve ovo moglo narušiti zdravlje, svakako potražite pomoć.

Iskreno,više mi je već dosta svega ovoga...NE mislim na Vas i na Vašu stručnu pomoć,bez svih Vaših i općenito svima ovdje na legalisu koji ste mi pomogli puno vam zahvaljujem (da me ne shvatite krivo). Nego ovo sve,čitav proces...samo radi jednog bahatog dečka koji je radio na šalteru te me zajedno sa zaštitarom već na početku koji su me ponizili,te uvrijedili...znato ono kad se osijećate kao da ste neka prljava krpa,a ne osoba...cinično ismijavanje i kad je rekao (neznam točno tko,jer se ne sijećam) vidiš da nije sam svoj...uz to ja sam stigmatiziran i diskriminram na dnevnoj bazi...njima,,ma da samo sutkinja ili sudac zna sve to,imala bi totalno drugačii pogled na mene...jer neki ljudi,pogotovo ova nova bahata mladež koji me baš žele isprovocirati dok sjedim sam na kavi.Njima je smiješno biti psihički bolesna osoba...:|:/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija