Jump to content

Pravosuđe - pozitivno ili ne?


anonimno

Preporučene objave

Neka obrani čast dostojanstveno pred sudom kao što su i drugi to učinili pa neka im onda je.. sve po spisku kad se dokaže da je nevin.

 

Ako sad ispadnemo nesposobni još će nas više masirat iz međunarodne zajednice.

 

Mada, ko j... međunarodnu zajednicu i EU. Treba samo kimat glavom i radit po svojem kako i oni sami to rade.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hm, dobro kreneš u početku poruke a onda sve zbrljaš...

Čuj, ja ne kažem "tko jeb.. Europu".. ali, većina u ovoj državi će to odlučiti, naravno na sljedećim parlamentarnim izborima, a ti ćeš biti osoba (barem se nadam) u manjini, i morat ćeš se prilagoditi novim pravilima, a ako nećeš, dobit ćeš otkaz. Kužiš?

Europa je red, disciplina, rad i zakon. Mi tome težimo, naravno da se zna tko su skeptici u ovoj državi, oni koje će Europa uvesti u red, a to im ne odgovara.

Jedva to čekam. Ali, načekat ću se još dugo... Jer, budimo realni, danas da nas Europa primi, to bi bilo sramotno za Europu, i za sve što su izgrađivali godinama..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Europa je red, rad, disciplina i zakon ? Zvuči kao iz loših partijskih govora od kojih su ljudi bježali u za vrijeme 2. svj. rata ili si možda mislila na engleskog državnika koji je držao govore svojim sunarodnjacima za vrijeme 1 svj. rata ? Ma, uvjeren sam da znaš na koga mislim. Ako si na njega mislila on je malo drugačije to formulirao.

 

Ne znam, da li ti kužiš ? A gdje si ti radila u Europi kad tvrdiš da je to tako ? U nekoj kompaniji, uredu ? U nekom predstavništvu kakve europske tvrtke u Hrvatskoj ?

 

Samo reci da znam da li da vodim raspravu kao sa malim djetetom ili imaš nešto konkretno i argumentirano.

 

Radio sam u Europi na praksi par godina, a sad mi hvala Bogu nema tko dati otkaz kad sam samostalan.

 

Nemoj mi primitivno sve okretat na politiku i tko će dobiti na izborima ko kakva zatupljena baba. Kad bi stavljali sve argumente pro i contra nebi stalo da otvorimo poseban forum (a možemo ga i otvoriti ako nije prežvakana tema).

 

Odi pa se preseli u Europu pa radi malo tamo i napiši par dojmova. Kad bi se ljudi u Hrvatskoj više obrazovali i radili na sebi i koristili tu tvoju Europu da izvuku iz nje najbolje nebi nam niti trebala.

 

Sve nacije koje drže do svojeg identiteta (pročitaj Ustav RH), koji se polako gubi i zatomnjuje ulaskom u takve integracije, nisu više presretne jer se i na njih preljeva migracija stanovnika i sa njima i njihovi problemi. Oni nas ne bi primili ? Njima je dobro (stranim menađerima) dolaziti ovdje jer im ovo služi kao jedan oaza od stereotipa u kojih su ih ukalupili.

 

Nego daj mi reci koliko si proputovala europskih država da donosiš takvo mišljenje ? Možda se priklanjaš tuđim kada je teško formirati svoje ? Mogla bi malo popričati sa jednim visoko obrazovanim šveđaninom, švicarcem, dancem, austrijancem, fincem ... da ti objasne zašto neki ne žele u nju, a drugi što su njome dobili.

 

Odi pogledaj Španjolsku i što su od nje napravili, odnosno žrtvovali je.

 

Dobiti će eventualno samo visoko obrazovani hrvati dok će oni za koje se ti "zalažeš" postati samo radna snaga koju će izrabljivati do beskonačnosti, kao i mog najboljeg prijatelja koji nema VSS ali je svakako stručnjak u svome području informatike.

 

A opcija koju ti predlažeš (lijeva pretpostavljam ako to uopće i postoji) trebala bi se trebala zalagati za socijalnu pravdu. Što je svakako pozitivno (mislim na socijalnu pravdu). Socijalna pravda se postiže poticanjem ljudi da rade na sebi i motiviranjem istih, pravednom raspodjelom i učenjem ljudi da pređu iz sistema od 8 do 16 pa ja idem doma i bolime patka za cijeli svijet, a ne obečavanjem pečenih golubova koji lete u usta što svakako ne odgovara istini.

 

Ali da ne zamaram ljude, mogu ti preporučiti par znanstvenih analiza i knjiga makroekonomskih analitičara (stranaca i habitata EU) da se malo informiraš. Kad to učiniš misli da ova rasprava ima smisla.

 

A za kraj, ako bi ti nekoga dovodila u red pođi od sebe i kad izađeš iz kuće pomozi onom invalidu koji prosi na cesti pa mu daj koju kunu umjesto da drobiš o stvarima o kojima nemaš pojma.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Umesto da voliš svoju domovinu ti je pljuješ. Ako ti fali osjećaj identiteta i osjećaš nekakav animozitet prema hrvatima preseli se. To nije problem, za takve pametne kao ti uvjek ima mjesta.

 

Ako imaš kompleks manje vrijednosti ili pomanjkanja osjećaja pripadnosti ovoj državi onda je to shvatljivo pa te ne treba niti kriviti za takve komentare. Treba ti pomoći.

 

Komentare kao tvoje smo slušali u Jugoslaviji u kojoj se ljude sudilo zbog osjećaja pripadnosti svome narodu, a ti isti su uvodili red (sa par godina zatvora zbog mišljenja) i davali otkaze.

 

Stavovi su ti proeuropski i svakako demokratski.

 

O dragi Bože kojeg li frustriranog čovjeka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija