Jump to content
pitanje.pitanje

razvod i kredit

Preporučene objave

Molim pomoć ako netko zna.

U tijeku je razvod braka.

Suprug je odselio prije par mjeseci i promijenio prebivalište.

Saznajem da je prije mjesec dana otvorio kredit na 120 000 kn.

S obzirom na to da još nije sazvano ročište i tko zna kada će nas sud razvesti, mogu li ja odgovarati za taj njegov kredit ukoliko on to neće vraćati?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Ne, jer su to posve različiti postupci - za razvod braka i za utvrđivanje i podjelu bračne stečevine. A bračna stečevina je samo ona imovina koja je stečena radom za vrijeme trajanja bračne zajednice ili koja potječe iz te imovine. A Vaša bračna zajednica je prestala napuštanjem zajedničkog domaćinstva.

Podijeli ovu objavu

Hvala Vam puno na odgovoru.

Rekao mi je da mu mogu soli staviti na rep što se tiče alimentacije jer mu je rata kredita tako velika da neće ostati za alimentaciju (za sada ne daje ništa za djecu) i da me čeka iznenađenje kada prestane plaćati rate kredita jer da nema veze što više ne živimo skupa jer smo još uvijek u braku i da ću vraćati i taj kredit umjesto njega.

Podijeli ovu objavu

prije 4 sati , pitanje.pitanje je napisao:

...Rekao mi je da mu mogu soli staviti na rep što se tiče alimentacije jer mu je rata kredita tako velika da neće ostati za alimentaciju (za sada ne daje ništa za djecu)...

Uzdržavanje djeteta ima prioritet naplate ispred svih ostalih potraživanja, pa i potraživanja naplate rata kredita...

prije 4 sati , pitanje.pitanje je napisao:

....da me čeka iznenađenje kada prestane plaćati rate kredita jer da nema veze što više ne živimo skupa jer smo još uvijek u braku i da ću vraćati i taj kredit umjesto njega....

Nemoguće, povratak (otplata) kredita koji je on podigao nakon prestanka postojanja bračne zajednice je izričito njegova obveza, Vi sa tim kreditom nemate ništa, kao što Vam je napisala i poštovana Borbena7..

Uglavnom, nemate se čega plašiti, to su samo njegova nagađanja, da ne rečem, "zaplašivanja" Vas kako nebi išli u ostvarivanja prava zajedničkog Vam djeteta/djece...

Sretno...!

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat , pitanje.pitanje je napisao:

Hvala Vam puno na odgovorima  Borbena i Željac.

Rekla mi je odvjetnica da ne brinem, da priča gluposti, ali mi nije objasnila kao vi, nisam imala mira. Puno Vam hvala.

Dobro Vam je rekla Vaša odvjetnica, kao što Vam sugerira poštovana borbena7, nemojte se dati uznemiravati, živite dalje normalnim životom, ne bazirajte se na takve njegove "izaprane priče", neka priča što hoće, a Vi se usredotočite na novi početak i novi život bez njega u kojem Vam i ja, kao i poštovana borbena7, želim svako dobro i puno sreće..!

Podijeli ovu objavu

Opet ja. Nažalost opet trebam pomoć.

Održana je rasprava za privremenu mjeru za koju mi je odvjetnica rekla da ne trebam dolaziti jer nije predviđeno raspravljanje taj dan. Dobro da sam došla jer je bilo raspravljanje. Nisam imala nikakve papire sa sobom jer sam došla jer me zanimalo kako to izgleda na sudu. Odvjetnica nije došla nego je poslala vježbenicu koja je tražila kratki rok za očitovanje pismenim putem. Onda je odvjetnica bila bolesna, sada je na putu. Od onda je prošlo 2 tjedna. Koliko traje taj kratki rok za očitovanje? Što ako je već prošao? Ako nije, smijem li ja sama napisati odgovor? O pravu ne znam ništa i ne znam kako se išta pravno piše pa ako ja napišem i predam, može li to sud odbaciti jer nije napisano u dobroj formi?

Podijeli ovu objavu

Poštovana, to Vam treba pisati u zapisniku sa ročišta koliki rok je sutkinja odredila Vašoj odvjetnici za očitovanje, najbolje da kontaktirate Vašu odvjetnicu i da vidite koliki rok za pisano očitovanje je dobila, smatram da Vaša odvjetnica neće propustiti taj rok i da nemate mjesta zabrinutosti, no, svejedno, najbolje da kontaktirate svoju odvjetnicu kako bi "mirno spavali"..

Sretno Vam..!   

Podijeli ovu objavu

Poštovani Željko, hvala Vam puno na odgovoru. Imam zapisnik. Ne piše uopće ništa koliki je rok. Piše da će odluka o privremenoj mjeri uslijediti pismeno i da se ročište odgađa, a da će sljedeće biti zakazano pismeno.

Podijeli ovu objavu

Onda nemate brige, kad sutkinja dobije pismeno očitovanje od Vaše odvjetnice, donijeti će privremenu odluku do konačnog rješenja postupka, koju će poslati Vašoj odvjetnici, možda i Vama, kao i obavijest (poziv) o sljedećem ročištu, kontaktirajte Vašu odvjetnicu i mirno spavajte...

Sretno Vam još jednom...!

Podijeli ovu objavu

Željko, svaki put me spasite od živčanog sloma. Neizmjerno sam Vam zahvalna. Bila sam u strahu da je kratki rok 8 dana i što ako ne odgovorimo. Sada mi je odmah  lakše jer sam ja shvatila da će sudkinja donijeti mjeru bez našeg očitovanja ako se ne javimo u tom "kratkom" roku, a nisam shvatila da ako ne piše koliki je da je onda neodređen. Mislila sam da to piše u nekom zakonu, ali nisam uspjela naći u kojem. Hvala Vam puno još jednom.

Podijeli ovu objavu

Čim je Vaša odvjetnica zatražila rok za pismeno očitovanje, a sutkinja odobrila, onda će se sigurno i očitovati, tako da nemate brige, kažem, ako se toliko bojite, dobro bi bilo da kontaktirate svoju odvjetnicu kako bi bili sigurni i mirno spavali

Podijeli ovu objavu

To me i brine. Nigdje u zapisniku ne piše da je sudkinja odobrila. Samo je napisala rečenicu da pun. protustranke moli kratki rok za očitovanje. Vježbenica je rekla da sudkinja može donijeti mjeru i bez našeg očitovanja, a odvjetnica je na putu i ne mogu je pitati. Zato sam i mislila da sama napišem odgovor.

Podijeli ovu objavu

Kad je tako i ako smatrate da je to očitovanje bitno za ishod postupka i donošenje privremene odluke, stupite u kontakt sa vježbenicom da se ona očituje, na kraju krajeva, ona je i zatražila vrijeme za očitovanje, ili Vi to sami učinite, no, ipak sam mišljenja da to neće utjecati na donošenje privremene odluke.. 

Sretno Vam još jednom i držite se...!

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad