Jump to content

novi priključak i suvlasništvo


gorbas60

Preporučene objave

Poštovani!

Molim vas savjet. Živim u staroj kući već 60 godina, sa dva sina. Mi smo suvlasnici zgrade, ali 1/12tinu ima i jedan moj rođak. Bila mi je isključena struja i tražila sam novi na ime jednog mog sina. Kažu u HEP-u da moram imati suglasnost svih suvlasnika da bi mogla dobiti novi priključak, ali sigurna sam da ju od tog rođaka neću dobiti. Do sad je priključak bio na moje ime. E, sad, mene zanima, dali se mogu pozvati na čl. 40 zakona o vlasništvu i dr. stvarnim pravima, po kojem je potrebna samo većina suvlasnika kod "redovnog upravljanja stvarima" da dobijem struju napokon, nakon 8 godina života bez struje. Moja majka i ,otac, i kasnije ja i moja djeca tu živimo cijeli život, on nikada nije ni ušao unutra. Ne osporavam njegov dio vlasništva, nego samo bi htjela znati, budući da je struja jedna od osnovnih stvari za život, dali možemo to napraviti bez njegove suglasnosti?

Pomozite mi stručnim savjetom, molim vas? Unaprijed hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija