Jump to content

Mjerenje brzine laserom


Diomed91

Preporučene objave

Jedno pitanje u vezi mjerenja brzine u prometu . Zanima me dali kada policija mjeri brzinu laserom to jest onim 'pistoljem' obavezno treba zaustavit vozaca da mu naplati kaznu . Sinoc sam vozio oko 90km/h dopusteno je 60 , ja sam bio skroz u lijevoj traci , taksist u srednjoj traci je prosao minimalno sa 120 i nekoliko auta je bilo u skroz desnoj iza nas oko 100 metara . Niti ja , niti taksist nismo zaustavljeni , iako su snimali . Sad dali je moguce da oni tim pistoljem mogu uslikat moju registraciju i naknadno poslat kaznu ili su jednostavno bili samo fokusirani na skroz desnu traku jer im lakše na toj strani zaustavit auto . 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sukladno zakonskim propisima, policijski službenici  ne moraju zaustaviti vozila  ako u nadzoru brzine koriste mjerni uređaj kojim se vozila u prekršaju "fotografiraju" a ako koriste uređaj koji ne fotografira nego koristi samo snop lasera tada moraju zaustaviti vozilo. Dakle, ne morate se brinuti što se tiče brzine za konkretan slučaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Ipak me nisu snimili , imao sam srece . Proslo je vise od 3 mjeseca i nisam nista dobio . Imao bi jos jedno pitanje , koliko u Zagrebu treba vremenski da stigne prometna kazna doma . Prijatelj je nedavno na slavonskoj nesvjesno prosao kraj one 'kutije' na stupu sa 30-40km/h vise . Cuo sam da stigne to vrlo brzo kroz 2-3 tjedna , jer kompjuter to odmah salje u stanicu ili se ceka isto po 2-3 mjeseca ? Eto jos to ako nije problem . Hvala vam i lijep pozdrav .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Danas nisam nazalost pazio i vjerovatno su me snimili , bilo je zaustavljeno 7-8 vozila vec . Mene nisu zaustavili , ali vjerovatno ce naknadno doc kazna . Ogranicenje je bilo 80km/h , mislim da ne spada to pod naselje tamo kod podsuseda poslije tunela , ja sam prosao oko 130-140  . Kolko je po novim zakonima sad kazna i jeli mi prijeti mjesec dva tri oduzimanje vozacke ili samo placam novcanu kaznu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mjerili su ručnim laserom ili je bio stacionarni uređaj? Ili misliš na kutiju na stupu od tunela prema gradu?

Cijela Aleja Bologne je naselje, jer tek tamo nakon petlje prema Pojatnom stoji ploča "Zagreb", pa se naselje računa do tamo...

Ako su te snimili, kazna je 5000 -15000 kn, 3 boda i 12 mjeseci zabrane upravljanja. Sud to može smanjiti, ali s obzirom na izrazito visoko prekoračenje, vjerojatno neće previše...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mjerili su rucnom kamerom na stalku . Bio je jedan policajac koji je snimao nakon tunela prema Zapresicu i njih 4 koji su zaustavljali 800 metara dalje ,  pisali su kazne na licu mjesta , tamo kod cvora di se ulazi prema zapresicu i bistri . Tamo je ogranicenje 80 , ako sam vozio 130 kad oduzmu 10% tolerancije , ispada me onda oko 117 na sat . Nebi onda to trebalo biti vise od 1000kn . Jucer je navodno zaustavljeno tamo 200-250 vozila .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

PS. 

, Diomed91 je napisao:

Mjerili su rucnom kamerom na stalku .

Malo bolje sam pročitao ovaj navod. Ako je uređaj bio na stalku postoji mogućnost da je vašu brzinu snimio jedan uređaj koji ima mogućnost fotografiranja (vrlo vjerovatno je to binar). Ako sam u pravu,  onda očekujte obavijest o počinjenom prekršaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Budemo vidjeli , ja ocekujem da nesto dode , bio sam prvi auto u koloni , i doslovno nisam ni prikocio tolko vise kada sam ga primjetio, kraj policajca sam prosao nakraju sa 110 , ali izdaleka , ako snima ulovio me i on sa 130 vjerovatno . Kada sam prolazio kraj njega mislim da sam vidio da javlja ovim svojima . Odmah sam ocekivao da ce me zaustavit 1km dalje , ali tamo je jedna cijela lijeva traka prije semafora bila puna zaustavljenih auta , negdje njih desetak . Tako da me to jedino dalo neku šansu da me ipak nisu spremili . Pola sata kasnije je prijatelj tamo prosao i njega su zaustavili , vozio je oko 120 , dobio je 500kn kaznu .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad kad sam vas sve vec pitao , dali je istina da ako vas ne zaustave na licu mjesta za prekoracenje brzine , ako naknadno dode doma , da samo placate kaznu , a da nema nikakvog oduzimanja vozacke i dobivanje kaznenih bodova ? Jer prijatelj je prije 2-3 godine prosao 65 na sat vise u naselju i dobio je samo od 5000 do 15,000kn kazne i nikad mu vozacka nije bila oduzeta zbog toga .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Poz zanima me u mom slučaju vozio sam 40 km više od dozvoljenog te jedan policajac bio vani na mobitelu a drugi u kombiju sad me zanima može li laserom slikat iz kombija te ako me slikaj laserom moraju li me zaustavit nisam sig jesu li me slikali? To je bijeli policijski kombi ima ko iskustva takvog ili zna takav slučaj hvala unapred

 

Te imam još jedno pitanje ako me slikali fotoaparatom slikaj li samo tablicu ili i vozača te mogu li prijavit nekog drugog da je vozio umjesto mene

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Hhhh je napisao:

Poz zanima me u mom slučaju vozio sam 40 km više od dozvoljenog te jedan policajac bio vani na mobitelu a drugi u kombiju sad me zanima može li laserom slikat iz kombija te ako me slikaj laserom moraju li me zaustavit nisam sig jesu li me slikali? To je bijeli policijski kombi ima ko iskustva takvog ili zna takav slučaj hvala unapred

mogu ali ne smiju kroz zatvoreno staklo, staklo na vratima vozila mora biti spušteno

 

prije 6 sati , Hhhh je napisao:

Te imam još jedno pitanje ako me slikali fotoaparatom slikaj li samo tablicu ili i vozača te mogu li prijavit nekog drugog da je vozio umjesto mene

možete dostaviti tuđe podatke ali time riskirate kaznu za davanje nevjerodostojnih podataka. ipak, u pravilu kada dostavite tuđe podatke nitko ništa ne pita i sve prođe ok, a kazni se ona osoba čije ste podatke dostavili

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pozdrav, upravo sam prosla jadranskom avenijom 100km/h gdje je ogranicenje 70km/h te kad sam vidjela policiju sam stisla na 80km/h. Policijski auto je bio uvuceniji kod bentinske a vani je bila policajka i snimala brzinu na visokom stalku. Molim za info jel bi me zaustavili da sam isla prebrzo ili su to kamere te naknadno stizu kazne?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...

Pozdrav, mene interesira točno ovako: napravljen je prekršaj u naseljenom mjestu, snimljen sa uređajem Lasercam 4, ograničenje 50, vozili smo 85, tolerancija 10, znači došlo je 75, kazna ta i ta okej.. stvar je sljedeća, ja nisam vozio, nego buraz, e sad mene zanima, dali ta specifična kamera snima i vozača, ili samo tablice, jer ako postoji dokaz da nisam ja vozio, moram navest da je buraz vozio, ali ako ne postoji dokaz onda bih poslao da sam ja vozio, platio kaznu normalno i sve okej. Jer je buraz vjerovatno u tom momemtu imao zabranu vožnje te ako bi se utvrdilo da je vozio za vrijeme zabrane, imao bi većih problema. Ako mi može netko to reć samo, znači snima li specifično ta kamera koju sam naveo i vozača ili samo tablice (jer je u obavijesti napisano da ima snimka prekršaja) hvala unaprijed na svakom odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
prije 4 sati , svenzven je napisao:

Imam pitanje. Danas ujutro su snimali au Rijeci na mostu gdje je ograničenje 60. Snimali su njih trojica, jedan je gledao na onom tronošcu a dvojica su stajala pored. Zaustavljaju li aute koji voze prebrzo ili samo snimaju i šalju kazne?

Jesi siguran da je običan laser ili je laser sa fotozapisiom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

Nadam se da hoće, jer našli smo preko gmaps timelinea gdje je (moguće) uslikano. Čini se da nisu ispoštovali

Članak 19.

Prekršaji vezani uz brzinu kretanja vozila neće se utvrđivati u zoni od 100 metara od postavljenog prometnog znaka za obilježavanja naseljenih mjesta ili od prometnog znaka izričitih naredbi »ograničenja brzine«.

Slike i ostalo imaš na onom forumu. Link

Vidjet ćemo kako će prekršajni biti napisan.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Do 50m prije križanja nema ograničenja, jučer sam išao i provjerio. Na 50m prije križanja je tabla 70 i na 20m poslije još jedna od 70. Uslikali su me točno u visini tog drugog znaka. Ne planiram se gnjaviti sa hrvatskim pravosuđem za 30€. Jednom su mi rekli da se moraju prikloniti mišljenju ovlaštene službene osobe kad im preostaje jedino vjerovati na riječ. Nisu znali što bi rekli kad sam im odgovorio da sam i ja ovlsštena službena osoba. :) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • Borbena7 je promijenio naziv u Mjerenje brzine laserom

Vozio sam motor Kumrovečkom cestom i iza jednog ugla je stajao policijski auto, jedna policajka vani, drugi je valjda bio u autu. Snimali su nekom niskom sivom kamerom koja je postavljena na tlo te mi je bila okrenuta u leđa (mogli su mi snimit tablicu). Zanima me snima li taj laser oba smjera ili samo nadolazeći smjer i jel slika ili samo mjeri brzinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 24. 02. 2024. u 22:01, Jastukdood je napisao:

Danas je bio policijski auto na priobalnoj vani dva policajca i pored njih kamera na onom stalku visokom. Nijedan nije gledao kroz kameru niti zaustavljao nego su pricali. Tamo je ogranicenje 50 ja sam prosal sigurno sa 80. Jel bi me zabljesnulo da je slikalo ili zaustavilo ili tako nesto?

Ni ne mora gledati u kameru zato što ona snima automatski.Ne mora bljeskat i kod kamere te ne moraju zaustaviti.

prije 14 sati , rokstar je napisao:

Vozio sam motor Kumrovečkom cestom i iza jednog ugla je stajao policijski auto, jedna policajka vani, drugi je valjda bio u autu. Snimali su nekom niskom sivom kamerom koja je postavljena na tlo te mi je bila okrenuta u leđa (mogli su mi snimit tablicu). Zanima me snima li taj laser oba smjera ili samo nadolazeći smjer i jel slika ili samo mjeri brzinu.

Vjerovatno nije laser nego kamera pa postoji mogućnost da su te i snimili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, mnogo bitno!

Prije neki dan sam preticao auto (vozio je 40-50) a ispred mene gabje pretekao kombi. Ja sam vozio cirka 130-140, ogranicenje 80... Radar sam uocio tik dok sam dosao do njega, nisam ga vidio od kombija. Radar je vio tronozac, dva policajca su sjedila u autu i navodno je bila najavljena kontrola. Nisam siguran u vrstu tronosca, ali ako netko zna da li da ocekujem koverat ili da se ne brinem.

Unaprijed Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija