Jump to content
Diomed91

Mjerenje brzine laserom ??

Preporučene objave

Jedno pitanje u vezi mjerenja brzine u prometu . Zanima me dali kada policija mjeri brzinu laserom to jest onim 'pistoljem' obavezno treba zaustavit vozaca da mu naplati kaznu . Sinoc sam vozio oko 90km/h dopusteno je 60 , ja sam bio skroz u lijevoj traci , taksist u srednjoj traci je prosao minimalno sa 120 i nekoliko auta je bilo u skroz desnoj iza nas oko 100 metara . Niti ja , niti taksist nismo zaustavljeni , iako su snimali . Sad dali je moguce da oni tim pistoljem mogu uslikat moju registraciju i naknadno poslat kaznu ili su jednostavno bili samo fokusirani na skroz desnu traku jer im lakše na toj strani zaustavit auto . 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Policajac je bio naslonjen s tim uređajem na auto , dok je jedan bio iza njega odmah , i sad sam se sjetio da je bio i treci koji je valjda pisao kaznu jednom zaustavljenom autu koji je odmah stajao ispred policijskog . 

Podijeli ovu objavu

sukladno zakonskim propisima, policijski službenici  ne moraju zaustaviti vozila  ako u nadzoru brzine koriste mjerni uređaj kojim se vozila u prekršaju "fotografiraju" a ako koriste uređaj koji ne fotografira nego koristi samo snop lasera tada moraju zaustaviti vozilo. Dakle, ne morate se brinuti što se tiče brzine za konkretan slučaj.

Podijeli ovu objavu

Ipak me nisu snimili , imao sam srece . Proslo je vise od 3 mjeseca i nisam nista dobio . Imao bi jos jedno pitanje , koliko u Zagrebu treba vremenski da stigne prometna kazna doma . Prijatelj je nedavno na slavonskoj nesvjesno prosao kraj one 'kutije' na stupu sa 30-40km/h vise . Cuo sam da stigne to vrlo brzo kroz 2-3 tjedna , jer kompjuter to odmah salje u stanicu ili se ceka isto po 2-3 mjeseca ? Eto jos to ako nije problem . Hvala vam i lijep pozdrav .

Podijeli ovu objavu

Da, sada to dolazi unutar par tjedana, ne čeka se više mjesecima kao prije.

Tu i tamo nekome zna kapnuti nakon više mjeseci (najčešće radi problema s vlasništvom/adresom/dostavom), ali to je rijetkost.

Podijeli ovu objavu

Ili imaš sreće pa kamera tog trena nije bila u kutiji. Ja sam tako prošao pored jedne gdje prolazim svakodnevno dva puta, malo pregazio gas i nije došlo ništa ni 4 mjeseca nakon. 

Podijeli ovu objavu

Danas nisam nazalost pazio i vjerovatno su me snimili , bilo je zaustavljeno 7-8 vozila vec . Mene nisu zaustavili , ali vjerovatno ce naknadno doc kazna . Ogranicenje je bilo 80km/h , mislim da ne spada to pod naselje tamo kod podsuseda poslije tunela , ja sam prosao oko 130-140  . Kolko je po novim zakonima sad kazna i jeli mi prijeti mjesec dva tri oduzimanje vozacke ili samo placam novcanu kaznu ?

Podijeli ovu objavu

Mjerili su ručnim laserom ili je bio stacionarni uređaj? Ili misliš na kutiju na stupu od tunela prema gradu?

Cijela Aleja Bologne je naselje, jer tek tamo nakon petlje prema Pojatnom stoji ploča "Zagreb", pa se naselje računa do tamo...

Ako su te snimili, kazna je 5000 -15000 kn, 3 boda i 12 mjeseci zabrane upravljanja. Sud to može smanjiti, ali s obzirom na izrazito visoko prekoračenje, vjerojatno neće previše...

Podijeli ovu objavu

Mjerili su rucnom kamerom na stalku . Bio je jedan policajac koji je snimao nakon tunela prema Zapresicu i njih 4 koji su zaustavljali 800 metara dalje ,  pisali su kazne na licu mjesta , tamo kod cvora di se ulazi prema zapresicu i bistri . Tamo je ogranicenje 80 , ako sam vozio 130 kad oduzmu 10% tolerancije , ispada me onda oko 117 na sat . Nebi onda to trebalo biti vise od 1000kn . Jucer je navodno zaustavljeno tamo 200-250 vozila .

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad