Jump to content

Brak nakon oporuke


papirko99

Preporučene objave

Pozdrav,

Molim ako mi netko može dati ispravno tumačenje vezano za oporuku koja je sklopljena prije nastupa braka.

Sestra mi je živa i zdrava, ali mi je sve još prije 10 godina ostavila oporučno iako je već tada  imala dijete. Znam da je to dijete u slučaju smrti moje sestre nužni nasljednik i da bi preko oporuke ja imala pravo samo na pola cjelokupne  imovine.

Sestra mi se ovih dana udaje za treću osobu. Za oca  djeteta se nikada nije udala.

Nakon što se uda, da li će ta oporuka prestati vrijediti ili je ta oporuka stara 10 godina po kojoj ja nasljeđujem sve i dalje valjana.

Znači li to da će njezin suprug postati uz njezino dijete nužni nasljednik, ali da ću ja i dalje imati prvo na pola cjelokupne imovine u slučaju njezine smrti?

Koliko sam ja shvatila u slučaju oporuke  ja imam pravo na pola a nužni nasljednici dijele drugu polovicu?

Ima li veze što je brak sklopljen kasnije i što njezin novi suprug ne zna za postojanje te oporuke stare 10 godina po kokoj meni ostavlja svu imovinu?

Trebamo li napraviti novu oporuku nakon što brak bude bio sklopljen

Hvala.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , papirko99 je napisao:

Nakon što se uda, da li će ta oporuka prestati vrijediti ili je ta oporuka stara 10 godina po kojoj ja nasljeđujem sve i dalje valjana.

Oporuka ostaje,iz razloga što nije opozvana.

 

prije 1 sat , papirko99 je napisao:

Ima li veze što je brak sklopljen kasnije i što njezin novi suprug ne zna za postojanje te oporuke stare 10 godina po kokoj meni ostavlja svu imovinu?

Nema nikakvu vezu

 

prije 1 sat , papirko99 je napisao:

Trebamo li napraviti novu oporuku nakon što brak bude bio sklopljen

Nepotrebno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija