Jump to content

Rahowa

Korisnik
  • Broj objava

    45
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Sve što je Rahowa objavio

  1. Evo ja se ponovo javljam na ovu temu jer do dan danas jos nisam dobio nikakvog odgovora. Prošlo je gotovo godinu dana i 4 mjeseca odkako sam poslao žalbu Visokom prekršajnom sudu. Da li se to može provjeriti gdje je zapelo? Vidio sam da takve stvari ionako rade po šabloni bez pretjeranog zamaranja pa mi nije jasno zašto im treba toliko vremena da pročitaju jedan A4 papir i donesu odluku?
  2. To je ilegalno. Oslobađanje PDV-a pri unosu vrijednosti do 1000 kn se odnosi samo na robu za osobne potrebe a ne u komercijalne svrhe. S druge strane ne možeš ništa prodavati bez računa ili kupoprodajnog ugovora. Na kraju, moraš plaćati PDV i porez na dobit
  3. Proizvod je kupljen novi s jamstvom od 1 godinu. Od samog početka je bio neispravan. U roku od 24 sata je zamjenjen novim proizvodom sa novim serijskim brojem. Nakon nekog vremena uočena druga vrsta kvara na novom proizvodu. Kvar se javljao povremeno kroz duže vrijeme. Proizvod je opet predan na servis. Servis je trajao 22 dana (vrijeme od predaje do preuzimanja proizvoda). Na servisu kvar nije uočen (pošto se javlja povremeno) te su neki djelovi proizvoda preventivno zamjenjeni. Isti kvar se opet pojavio drugi dan nakon preuzimanja sa servisa. Nakon nekoliko dana proizvod je opet predan na servis, zajedno sa video snimkom u HD kvaliteti na kojoj se jasno vidi i čuje postojanje kvara. Taj servis traje 32 dana (od dana predaje uređaja) i još nije završen. Iz ovlaštenog servisa kažu da kvar tijekom testiranja opet nije uočen i da će preventivno zamjeniti druge komonente uređaja, a trenutno čekaju djelove i podrešku. Ukupno je prošlo 54 dana odkako je uređaj prvi put predan na servis zbog istog kvara. U jamstvenom listu piše: Ukoliko u zakonom predviđenom roku po prijemu proizvoda na servis u jamstvenom roku kvar ne bude otklonjen, obavezujemo se proizvod zamjeniti novim. Zanima me: 1. Da li je taj zakonom predviđen rok 45 dana? Po internetu nailazim na informaciju da je, međutim ne znam po kojem zakonu 2. Da li se pod tim rokom odnosi samo vrijeme trajanja pojedinog servisa ili se zbrajaju vremena servisiranja ukoliko se radi o jednom te istom kvaru kao i u ovom slučaju? 3. Ako je odgovor na prva dva pitanja pozitivan, na koji način mogu ostvariti pravo na povrat novca ili zamjenu za posve novi uređaj i da li mogu birati između te dvije opcije? Da li trebam pismeno dostaviti zahtjev ovlaštenome servisu i onda čekati odgovor? Ako je tako - u kojemu roku moraju isporučiti novi uređaj ili izvršiti povrat novca (od dana zaprimanja mog zahtjeva)?
  4. Zašto mu ne će pomoći greške? Policija smije griješiti a vozači ne? Stari je prije par godina dobio kaznu za brzinu. Bio je to dan 23.6. a policijac je napisao 22.6. Stari je uputio žalbu, napisao je kako 22.6. nije uopće bio na mjestu počinjenja prekršaja, te tada nije niti mogao počiniti taj prekršaj. Pošto niti policajac tog dana nije bio tamo (nego 23.6.) nije mogao svjedociti suprotno. Potpuno oslobođen krivnje. Isto tako je prijatelj imao slučaj gdje mu je ime krivo napisano (jedno slovo pogrešno). Napisao je u žalbi da to nije on i također je oslobođen.
  5. Glavna pošta na Glavnom kolodvoru radi 0-24. Može se poslati najkasnije u 23:59, tj. aparat mora otisnuti to vrijeme ili ranije
  6. Što je uopće vjerodostojan dokaz za njihovu krivicu? 1 svjedok? 2 svjedoka? Snimka s mobitela?
  7. A zašto ne bi teta policiji proslijedila podatke sina iz amerike pa neka njemu šalju kaznu s obzirom da je on pocinio prekršaj?
  8. Kako misliš netočne? Netko ti je savjetovao da platis kaznu jer nisi u pravu a sud te odriješio krivnje ili...? Što se tog gore tiće; prisustvo starije osobe s iskustvom je važilo prije par godina - točnije do sredine 2008 godine, sada to nema nikakve veze. Na sudu možeš moliti da se kazna umanji ili oprosti s obzirom da se radi o 2 kw više i kako ne postoji tvoj model auta u slabijoj varijanti motora i kako je to jedini auto u obitelji i tako te priče, al to ti ovisi o dobroj volji sudca koliko ce ti to tolerirati, jer po zakonu nemaš prave osnove za žalbu. U svakom slučaju evo ti jedna korisna informacija: Taj zakon se već mjenjao jednom i opet je na procjeni ustavnosti na Ustavnom sudu. Postoji vjerojatnost da će se opet promjeniti kroz neko vrijeme. Ako s žalbama i otezanjem doguraš do promjene zakona tada će se na tebe odnositi taj novi zakon, odnosno zakon koji tebi ide više u korist. Slična stvar je bila s onim bivšim zakonom da novi vozači ne smiju voziti u vremenu od 23:00 do 05:00 h. Tko je platio 1000 kn - platio je. Tko je pisao žalbe, taj je na kraju oslobođen krivnje jer se u međuvremenu taj zakon ukinuo.
  9. Što ako on prijavi da je auto vozio Mujo Hasić iz Sarajeva? Pošto HR policija ne može provjeriti stranog državljana, da li i u tom slučaju sav teret prekršaja pada na vlasnika vozila?
  10. Hvala na odgovoru. Pretpostavljam da je teško, skupo i komplicirano dokazivati da službena osoba daje lažan iskaz.
  11. 5 svjedoka protiv službene osobe. Jasno je kako se vjeruje službenoj osobi protiv okrivljenika, ali što u slučaju kada iskaz okrivljenika potvrđuje 5 svjedoka?
  12. Ne moze posluziti na sudu kao dokaz, ali moze posluziti policiji u pronalasku drugih dokaza
  13. To suočavanje s policijom nije bas pametan potez jer oni na žalost znaju često lagat na sudu, a bez pouzdanih svjedoka ili dokaza - pred sudom su uvijek u pravu
  14. Možda bi Vidoviti Milan bolje znao Zašto ne otići u poštu i pogledati 'pismo' a zatim odluciti da li ga preuzeti ili ne? Valjda na njemu s vanjske strane piše od koga je pa cak i u vezi cega...
  15. ??? Valjda 2 godine prije 1.1.2008. i 4 godine nakon 1.1.2008.
  16. Dajem ti moralnu podrešku u navedenoj namjeri! Državne institucije za svaku sitnicu naplacuju 100-200-300 kn sudskih i ovih/onih troškova. Valja papir, tinta, amortizacija računala i printera, struja...?! Kako mogu oni naplacivati te troškove kada građanin napravi (ili ne napravi) grešku, tako može i građanin od države naplatiti iste troškove u suprotnom slucaju, pa makar to bile 2,99 kn!
  17. Ja nemam problema s dnevnim kartama, pardon - kaznama, ali me informativno zanima da li tvrtka koja izvrsava naplatu parkinga moze prisilno naplatiti dnevnu kartu?
  18. Koliko sam ja procitao/proucio ove sve zakone, evo sto mogu ukratko reci: ZAKON Ti smiješ taj nož prevoziti bez icije dozvole (Zakon o oružju čl. 76. st. 3.) LOGIKA Prtljažnik služi za prijevoz stvari. S obzirom da je to dio privatnog osobnog automobila - nije javno mjesto. ZAKON Nije ti potrebna nikakva dozvola niti odobrenje za posjedovanje tog noža ukoliko ga ne nosiš na javnom mjestu i ukoliko mu osnovna namjena nije napad ili nanošenje ozljeda. (Zakon o oružju čl.7.st.1.t.4. , čl.7.st.3.) LOGIKA I ZAKON Onaj tko podnosi optužni prijedlog ima na teret dokazati kršenje zakona. Ukoliko dokaza nema, optuženi ne može biti proglašen krivim. Ukoliko dokaza ima, optuženi tada ima na teret dokazati nevinost i ukoliko ne uspije - biti će proglašen krivim. ----------------------------- A sad u mom slučaju se dogodilo to da sam ja prolašen krivim što sam posjedovao nož kojemu je osnovna namjena napad ili nanošenje ozljeda. Istina je da sam posjedovao nož ali nitko nije dokazao da taj nož služi za napad ili nanošenje ozljeda. Dakle proglašen sam krivim bez dokaza. Ocito je da bi u ime pravde a i prava trebao biti oslobođen na visoko prekršajnom sudu ali ova država me tako razočarala da mogu svašta ocekivati. Isto tako na tvoje pitanje mogu reci da po zakonu smijes to sto sam gore naveo, ali izgleda da u ovoj drzavi Sudstvo ne sluzi za utvrđivanje pravde već za punjenje državnog proračuna.
  19. Do sada me nitko nije zvao/pozivao/kontaktirao u vezi ovog, a proslo je vec dosta vremena od pisanja žalbe. U cemu bi mogao biti problem?
  20. Meni je kao osobi zapravo svejedno da li Zakon o oružju doprinosi smanjenju kriminala ili ne. Ja smatram da nisam kriv ni zašto jer nisam u ovom slučaju prekršio Zakon, niti jedan dio Zakona. Osim zdrave logike to su mi potvrdili i još neki odvjetnici tako da to više nije ni sporno. Nego problem je, kako kažu odvjetnici, to što Visoki prekršajni sud često zna odbijati žalbe bez dubljih analiza slučaja. A mislim da se to zapravo meni dogodilo već na Prvostupanjskom sudu, jer Sud me proglasio krivim za posjedovanje zabranjenog oružja, bez da je prije itko dokazao da se radi o zabranjenom oružju. Ja sam u međuvremenu (nakon izricanja presude) prikupio dosta podataka koji u skladu s Zakonom upucuju upravo na suprotno - da se ne radi o zabranjenom oružju. To sve sam i naveo u žalbi, a neke stvari i priložio u vidu fotografija. Strah me jedino da se ista stvar ne ponovi i na Visokoprekršajnom sudu, tj. da oni šablonski bez ikakvih analiza činjenica, okolnosti, stanja, dokaza i razmišljanja, donesu odluku o odbijanju žalbe. Trenutno čekam odgovor ili poziv. Što uopće slijedi, VS odlučuje na temelju žalbe ili me poziva na suočavanje?
  21. Da li je to pravilo, da se kod počinjenja višestruke kazne (3 ili više) odjednom, nalog sastavlja u policiji ili cak direktno na prekršajnom sudu dok se na licu mjesta podaci upisuju neformalno samo u 'blok'?
  22. Obavezno ponesi dokaz da si student i dozvolu za ronjenje koju imas! Sigurno ti ne ce odmoc a moze pomoc. Objasni situaciju, zamoli da ti daju ukor/opomenu ili ublaze kaznu. Ako ti sud u konacnosti odredi novcanu kaznu, onda ce ti tamo na kraju objasniti i kako je mozes zamjeniti za rad.
  23. Receno je da se umjesto kazne uplati iznos cijene parkiranja. Dakle na kuverti koja ti je ostavljena kao kazna ispod brisaca, upises iznos od npr. 8 kn (ako je to cijena 1 sata te zone) i uplatis. Ali ne znam da li vrijedi i za ono vrijeme prije nego li je Ustavni sud placanje ovakvih kaznio ocijenio neustavnim. http://www.hrt.hr/index.php?id=1
×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija