Jump to content

murphyijevzakon

Korisnik
  • Broj objava

    98
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Postignuća

  1. Kod radnog cijelog tjedna da li se mora radno vrijeme 40 sati tjedno rasporediti nekim redovitim slijedom ili je u redu da se radi 12 dana, pa jedan slobodan, pa dva dana, pa slobodan, tako daje na tjednoj bazi sve u redu.
  2. Zdravstveno osiguranje se ne dobije prijavom na Zavod za zapošljavanje, nego prijavom na Zdravstveno u rokovima koji zakonski propisani. Ako ste izgubili pravo na zdravstveno, jedini način da ga ostvarite je da se na neko vrijeme zaposlite i da vas poslodavac prijavi. Nekada je bilo dovoljno nekoliko dana. Jedino što ćete morati za neprijavljeno razdoblje plaćati oko 400 kn mjesečno ( najviše za 12 mjeseci ). Ne pitajte zašto B-), to nitko ne zna.
  3. Jako ružna situacija. Dijete je u vrtiću sigurno osigurano. Pitajte kod kojeg osiguranja, i tamo otiđite prijaviti nesreću, ako ništa drugo dijete sigurno ima pravo na odštetu. U svakom slučaju kriv je vrtić kao ustanova radi nebrige, a ako se otkrije da je u pitanju određena osoba, prijava protiv nje. Najbolje bi bilo da se savjetujete sa nekim odvjetnikom, jer će vrtić sigurno htjeti zataškati događaj, pogotovo ako je teta izgubila živce i ozlijedila vam dijete.
  4. Kćer je punoljetna, znači da možete. Ne može vam sjesti na primanja bez tužbe (za razvode prije 2010.), osim toga, za što bi vas tužila ako uplaćujete i više nego što vam je dosuđeno.
  5. Podnesite tužbu radi promijenjenih okolnosti, a ne morate uplaćivati ništa više nego što je određeno presudom.
  6. Ako znaš JMBG možeš OIB naći na internetu. Upiši OIB i otvoriti će ti se stranica.
  7. Podnesite tužbu, i ako mislite da ste preplatili tražite novac natrag. U čemu je problem? Osim da je taj dečko Vaše dijete. Zar nemate nikakvih kontakata pa da sina pitate gdje je i što radi? Kako ne znate na čiji račun je sjedao novac, dijete ne mora otvarati svoj račun. Ako ga Vaš sin nije otvorio onda je novac sjedao na majčin račun.
  8. Sve se može kada su ljudi normalni i mogu se dogovoriti. Ovako ima zakonsku odluku, i ne mora se nitko bojati nikakvih tužbi, preplata i zaostataka. Svaka priča je priča za sebe.
  9. Na koji bi način bi sudovi brinuli o tome školuje li se vaše dijete ili ne? Možete tražiti povrat, ali bi morali dokazati da vam je sin zaposlen. Inače, alimentacija se plaća godinu dana nakon završetka školovanja, ako se dijete nije uspjelo zaposliti.
  10. Trebate podnijeti tužbu radi prestanka plaćanja, gdje ćete navesti da se ne školuje, da je zaposlen.... Zakonski se ne može prestati plaćati bez sudske odluke.
  11. Prije nekoliko dana je moj odvjetnik dobio da se bivši žalio, i odgovorio na žalbu. U kojem roku se mora riješiti žalba, s obzirom da ja imam ovršno rješenje koje radi žalbe još nije pravomoćno.
  12. Prije dva mjeseca mi je postao pravomoćan ovršni prijedlog, za isplatom zaostataka i dalje uplaćivanje alimentacije. Danas sam zvala firmu bivšeg, da pitam što se događa jer su im u međuvremenu isplaćene već dvije plaće, a meni ništa ne stiže. Saznam da im je došlo rješenje, ali šefica računovodstva ( koja nije bila danas na poslu) je rekla kolegici da rješenje nije pravomoćno, tako da već dva mjeseca čeka u ladici. Znam da je to kažnjivo, sutra idem kod njih da ih pitam kako to one Pravomoćno ovršno rješenje drže u ladici i proglašavaju ga nepravomoćnim. Zanima me kolika je kazna ( riječ je o gradskoj firmi ), da mogu gospođi u računovodstvu koja je očito u dosluhu sa mojim bivšim, reći što ju očekuje. Evo, nakon pola godine dobijem rješenje od suda, nakon što sam bezuspješno obišla sve one koje su na nivou države zaduženi za dobrobit djece . Platim odvjetnika i onda neka kvočka na sigurnoj plaći rješenje pospremi, a moja djeca čekaju..... Koja smo mi država..........
  13. Moguće je da nemaju ništa. Postupite kao što je rekao Gringo. I ja sam tražila uvid u spise, ignorirali su me toliko dugo dok nisam sa povratnicom poslala upit, u kome sam navela da mi po Zakonu o pravu na pristup informacijama NN 25/13, moraju to omogućiti. Međutim kada su me pozvali ( nakon par dana, rok po zakonu je mislim 14), spis je bio prazan. U njemu je jedino bilo očitovanje CZSSa koje ide na sud kod rastave ( koji je bio totalno sulud, jer je u njemu pisalo da se oba roditelja žele brinuti o djeci, i bla bla), a na CZSS sam morala odlaziti nakon prijave Poliklinike za zažtitu djece, jer se otac nije brinuo o djteci. Bili smo na CZSSu nekoliko puta, mi roditelji, djeca, ja sam prijavljivala nebrigu o djeci, ne odvođenje vikendima, neplaćanje alimentacije.... Dosje je bio prazan. Radi se o CZSSu Trešnjevka.
  14. Koliko znam nakon dvije neuspjele dostave, presuda se stavlja na ploču suda, i to je kao da ju je primio. Ako je donesena presuda o ovrsi, nepreuzimanje nema veze sa blokadom njegovih računa. Ako je presuda da Vam mora isplatiti, onda na žalost, slijedi Vam duga borba. Ako mi možete reći koliko dugo ste čekali odluku Županijskog suda, naime i "dobar" otac moje djece se žalio na odluku Općinskog suda, pa me zanima na koliko čekanja da se pripremim.
  15. Da li ta žalba može imati utjecaj na odluku ili samo produžuje neplaćanje?
×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija