Jump to content

ciovo1

Korisnik
  • Broj objava

    102
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

O ciovo1

  • Status
    Novak

Nedavni posjetitelji profila

1254 pregleda profila
  1. Zapravo ne znam jer nisam vidila, gospodja ce mi poslat ovrhu na mail da pročitam, kaze da im se vratilo jer je osoba umrla
  2. glasilo je na mrtvu osobu i nisu mogli uručiti te se vratilo pošiljatelju,koji me danas zove jer je mene našao po zemljišnim knjigama kao nasljednika iako se još sve vodi na pokojne (majku i oca) da mi to priopći lp
  3. poštovanje imam pitanje,naime danas sam saznala da postoji ovrha ,a koja je vraćena pošiljatelju jer je osoba na koju se odnosi umrla prije 5 godina Pošto sam nasljednik pošiljatelj traži da platim sve nastale troškove pokojne majke iako nikada nisam dobila nikakav račun na kojem se temelji ovrha,nikakvo rješenje o plaćanju istog,nikakvu opomenu Napominjem da na adresi koja je navedena ,tj.umrla osoba ne živi nitko,pa ako su nešto slali nije imao tko primiti Radi de o komunalnoj naknadi 17,18,19,god. što mi je činiti? Pošiljatelj je rekao da će mi e-mailom posl
  4. hvala pričekat ću što će biti lp ispričavam se na smetnji,ipak je vikend hvala
  5. mogu li se pozvati na ovo s obzirom na vremenski istek više od 10 godina od sudskog riješenja : Zakon o obveznim odnosima u čl. 233. propisuje rok od deset godina za nastup zastare za sve tražbine koje su utvrđene pravomoćnom sudskom odlukom, odlukom drugoga javnog tijela nadležne vlasti, nagodbom pred sudom ili drugim nadležnim tijelom, odnosno javnobilježničkim aktom. Dakle, protekom roka od deset godina od nastupa pravomoćnosti, odnosno od proteka roka za dobrovoljno ispunjenje koji je utvrđen pravomoćnom sudskom odlukom, nastupa zastara potraživanja.
  6. Pozdrav Ja sam postupila po rijesenju suda, zato sam se iznenadila kad sam na aplikaciji vidila dugovanje, na žalost ja nemam papirnati trag placanja, a oni imaju uplatnicu, kakvu sam imala i platila Da se ja nisam javila njima i dalje bi bilo na mrtvoj tocki jer mi nekako logicno da nije placeno, vec bi telekom pokrenuo potrazivanje, a ne nakon 18 godina i nakon što sam se ja javila, ili zasto odvjetnicki ured nije do sada ništa učinio, nikakvo potrazivanje ni sa njihove strane Sad ili u telekomu netko nije odradio svoj posao ili odbjetnicki ured ne radi svoj posao Lp
  7. ne znam,to je bilo prije 18.godina,samo znam da sam platila po sudskom riješenju,oni imaju kod sebe u spisima tu presudu za to se nije znalo sve dok nisam stavila aplikaciju moj telekom ,znači li to da ako je stvarno tako a postoj još uvijek kod njih taj račun moram platiti kamatu za 18 godina što su oni držali taj račun,osim toga meni stoji na aplikaciji 714,02kn,gospođa meni priča o 900kn ,iznosi se ne poklapaju Mislim da je ovaj rad odvjetničkog ureda za prijavu odvjetničkoj komori lp
  8. Postovani Bila je sudska odluka po kojoj sam postupila sve platila,jos ht trazio da im faxiram uplate, na žalost nitko ne cuva racune 18 godina Dakle sad kad sam se javila odvjetnickom uredu, oni kazu da racun za 02. mj. 2002 imaju kod sebe u spisu, što su radili 18 godina, a da se nisam javila ne bi ni sada Mogu li mi tražiti naplatu nakon toliko vremena Ovrha, zalba, sudski postupak, presuda -placeno Što da radim ako posalju taj racun, sa datumom od 2002.godine. Hvala
  9. poštovanje imam dilemu od kada sam uključila aplikaciju moj telekom javlja mi se dugovanje 714,02kn-dospjeće nakon 6570 dana .jednom sam ih pitala rekli su da zanemarim,sada sam pitala za produženje ugovora,na što mi je odgovoreno da neću moć produžiti ugovor jer postoji neki dug te me uputili na odvjetnički ured.Zvala sam i rečeno mi je da oni u spisu imaju račun za telekomunikacijske usluge za 02.mj.2002.god. te da su poslali telekomu da dostave obračun kamata.Na tom sam upitala dotičnu.Da li vi radite u pravnoj branši? Odgovor:DA onda gospođo znate bolje od mene da račun h
  10. tuženik je tužitelju poslao molbu za povlačenjem tužbe uz predočenje dokaza o plaćanju na što se tužitelj oglušio i čekao ročište 6mj. lp
  11. tuženi nije ni mogao ništa postaviti jer nije pravnik hvala
  12. zato što je sve bilo plaćeno u 6mj, a ročište u 12mj. nije bilo razloga za nastavak,a tužbu su povukli na ročištu u kojem slučaju tuženik snosi trošak što nije znao,niti je pravnik niti imao odvjetnika ,niti je bio upozoren za mogući ishod,stoga me zanima da li sudac treba upozoriti tuženika na ishod ako tuženik nema odvjetnika hvala
  13. poštovanje imam pitanje Ako tuženik nema odvjetnika,da li je sudac dužan upozoriti tuženika na ishod povlačenja tužbe na samom ročištu odnosno s povlačenjem tužbe tužitelj je čekao do ročišta (iako je tužba mogla bit povučena 6mj. ranije) te je povlačenjem na samom ročištu trošak postupka išao na teret tuženika,koji nije imao odvjetnika niti bio upućen u svoja prava ima li tuženik kakvu mogućnost tražiti od tužitelja povrat troška i da li se takav postupak tretira kao npr. obmana,prijevara... hvala
  14. Da li takav ugovor valjan s obzirom da nema nigdje datuma od kada počinje ni kad je potpisan Hvala
  15. Znači Prethodni ugovor je istekao 31.12.2019 Novi ugovor piše rad se zasniva na određeno vrijeme u trajanju od mjesec dana odnosno do 28.02 2020. Id 1.nema početak rada od kada 2.od 31.12. Do 28.02. Su 2mj. Ne jedan mjesrc 3.na potpisu ugovora nema datuma već se poslidavac poziva da je novi ugovor sklopljen 31.12.,znaci istekom novog što bi bilo za zaključiti s obzirom da nije naveden datum početka rada 4.sto je sa 1.mj koji je ispuštena Na mjesec dana, do 28.02 Od 31.12 do 28.02. Su 2mj. Ne 1 Hvala na razumjevanju
×
×
  • Napravi novi...